.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Drewniany nowy dom?

[ Komentarze Facebooka]

Rozmowy o wszystkim i o niczym

Moderator: Grupa DFA

Drewniany nowy dom?

Postprzez r4ll » 14 wrz 2014, o 21:19

Wiem, że to nie te forum, ale traktuje was jak rodzine, a z rodziną można o wszystkim pogadać :)

Brat przymierza się do postawienia swojego własnego domu.
Dziś pojawiła się na horyzoncie alternatywa dla pustaków - domy z drewna.
Firmy oferują budowę gotowych domów, wystarczy uiścić opłatę i po niecałym miesiącu wnieść walizki.
Ceny również są bardzo atrakcyjne.
Jeśli wierzyć ofertom to są i bardziej energooszczędne.

Jednak haczyk tkwi (wg brata) w trwałości. Był oglądać drewniany dom który ma rok i na piętrze podłogi już skrzypiały nieładnie.

Czy ktoś może się podzielić jakimiś doświadczeniami, wrażeniami? Tak żeby rozwiać możliwości? Może ktoś zna wykonawce którego może polecić z ręką na sercu?
Każda jedna rada/spostrzezenie się przyda, dlatego proszę - piszcie, pomóżcie bratu zbudować dom jego marzeń :)
r4ll
Donator
 
Posty: 633
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 23:15

Re: Drewniany nowy dom?

Postprzez Morfi » 14 wrz 2014, o 21:28

Ja ci powiem tak ...
Robię od 10 lat w sieci hurtowni elektrycznych, zaopatrujemy inwestycje od tych małych po wielkie ... a ja osobiście bujam się wiele w terenie.
Tematy domów z drewna były u mnie wielokrotnie poruszane przez wielu instalatorów/budowlańców/klientów itp ...
Generalnie wszystko sprowadza się zawsze do jednego - dom z drewna jest ładny/kultowy/fajny ... ale na obrazku. Jak już się ktoś za to bierze albo zaczyna w tym mieszkać to zmienia zdanie.

Po 1 koszta koszta koszta ... i jeszcze raz koszta. Dom taki wymaga ciągłego pakowania kasy aby trzymał się kupy. A to impregnaty a to szkodniki, a to jakieś mrówki ... a to jakaś pleśń między belkami itp .... serio.
Po 2 dowiedzcie się czy firma zrobi pełne odbiory ( np straż pożarna ) bo są cyrki z tymi domami.
Po 3 wszelkie późniejsze przeróbki/remonty będą przekichane ...

co do firm ... zobaczcie tutaj - http://www.bozir.pl/
aktualne 125l After the apocalypse -> post44599.html#p44599
zakończone 192l NEST -> nest-t4323.html
zakończone 192l RED HILLS -> red-hills-t5683.html
zakończone 192l RIVERSIDE -> riverside-t6376.html
Avatar użytkownika
Morfi
Donator
 
Posty: 528
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 18:11
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Drewniany nowy dom?

Postprzez r4ll » 15 wrz 2014, o 09:53

Kurcze, teoretycznie firmy oferują impregnowanie zanurzeniowo na zyczenie klienta. Na każdej stronie to wygląda ładnie i żadna firma Ci nie powie o późniejszych kosztach eksploatacji =/
Bo to chyba jest punkt wyjściowy biorąc pod uwagę taką inwestycję by mieszkać w niej latami.
r4ll
Donator
 
Posty: 633
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 23:15

Re: Drewniany nowy dom?

Postprzez JeRRy » 15 wrz 2014, o 10:31

r4ll napisał(a):Kurcze, teoretycznie firmy oferują impregnowanie zanurzeniowo na zyczenie klienta. Na każdej stronie to wygląda ładnie i żadna firma Ci nie powie o późniejszych kosztach eksploatacji =/
Bo to chyba jest punkt wyjściowy biorąc pod uwagę taką inwestycję by mieszkać w niej latami.
Hmm... wydaje mi się, że powinieneś (brat) solidnie pogooglać (http://tinyurl.com/p2au28d) i wjechać na dedykowane forum (i to nie producentów, a userów) takich chałup, bo że producent nie wspomina o ewentualnych wadach, to jakoś mnie specjalnie nie dziwi.

To ciut, jak u nas. Przyjdzie chłop z pytaniem do zoologa, "co robić, bo glony !?!" Zamiast za free zaciemnić baniak Odp. "Proszzzz.... 3 "glonojady" dla pana".

Problem usera nie rozwiązany (i tak wróci), a kabza nabita ;)
pozdrawiam

----------------
JeRRy
----------------
Avatar użytkownika
JeRRy
Użytkownik
 
Posty: 189
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 19:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Drewniany nowy dom?

Postprzez mariop3 » 15 wrz 2014, o 19:33

Witam. Popatrzcie tutaj http://forum.budujemydom.pl/Mooseowa-ostoja-t12523.html
do dziewczyny można napisać w razie jakiś wątpliwości lub pytań, jednak dawno jej na forum nie widziałem, więc nie wiem czy jeszcze na forum zagląda, ale temat warty obejrzenia.
Pozdrawiam
mariop3
Donator
 
Posty: 546
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 21:53
Lokalizacja: Lubań

Zostaw komentarz


Powrót do Luźne Polaków rozmowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość