.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Ichtirelli

[ Komentarze Facebooka]

Ogólne dyskusje

Moderator: Grupa DFA

Ichtirelli

Postprzez Wrokla » 23 mar 2015, o 13:14

Możemy liczyć litry, patrzeć rybom w talerze, to czemu nie mielibyśmy nie wrzucać zdjęć naszych skrzelatych lasek/przystojniaków? RYBA TEŻ KOBIETA!
Szczerzę wątpię, żeby z ponad tysiąca użytkowników więcej, niż kilkanaście nie miało pod opieką żadnych ryb. A przecież każda jest na swój sposób śliczna ;)
Może warto raz na jakiś czas podejść do naszych podopiecznych bardziej personalnie? Usiąść, zastanowić się, czy mamy jakąś ulubioną, dlaczego właśnie on/ona, a nóż widelec zauważymy coś na co do tej pory w ogóle nie zwracaliśmy uwagi.

Na dobry początek ja wystawię się na baty :mrgreen:

Hieruś, Hieronim, Zołza - typowy syjam, a nawet ponad typowy, bo waleczny aż nadto. Choć jest wyjątkowo malutki - bez płetwy ogonowej ma zaledwie 32mm, z powodu niespotykanie wybuchowego charakteru wylądował w karcerze, tj. byłym krewetkarium. Bardzo chętnie wpuściłabym go do 80l do towarzystwa równie ciekawej bojowniczce, jednak wystarczył krótki sparing z samiczką gupika, żeby wiedzieć, że ten potencjalny morderca wytłucze mi całą obsadę gdziekolwiek go zakwateruję.
Jego ulubionym zajęciem jest stroszenie się do odbicia w grzałce/szybie i intensywne próby dobrania się do "nieprzyjaciela" albo do mnie, kiedy podchodzę bliżej. Od czasu do czasu robi sobie przerwy na gnębienie ślimaków, stawianie skrzeli na Mirka - zatoczka, lub polowanie na wszystko, co zmieści mu się do pyska. Z miłą chęcią bym go komuś podarowała, ale póki co, wszyscy zainteresowani po kilku minutach patrzenia na niego robili w tył zwrot. Bo "to pitbull jest, nie ryba" :-o Można by rzec: przypadek beznadziejny. Ani krzesło, ani resocjalizacja.

Oczywiście Hieruś nie jest jakimś wcieleniem Szatana - ma też swoje dobre strony. Od kiedy się pojawił, w szkle nie ma wirków, nicieni, oczlików ani żadnego innego dziadostwa. Poza tym jest strasznie ciekawski i wszędzie musi się wepchnąć, dzień bez przeciśnięcia się między plątaniną korzeni a piaskiem to dzień stracony. Cokolwiek postawi się koło akwarium, zawsze podpłynie i obejrzy ze wszystkich stron. Poza tym je z palca, ba, wyskakuje do 2cm żeby dopaść jedzenie :mrgreen:
Uwielbiam gościa, bo to bojownik w koncentracie. "Ogromny" jak połowa zwykłego, a wściekły jak piętnaście.
1.png

2.jpg

3.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Gabriela
Obrazek
Wrokla
Stały bywalec
 
Posty: 328
Dołączył(a): 28 sie 2014, o 14:38

Re: Ichtirelli

Postprzez korzon » 23 mar 2015, o 15:15

Kobieto, tak pięknie piszesz że powinnaś książki wydawac o tematyce akwarystycznej. Super temat do rozmów... mam zwinnika,który z przetrąconym ogonem od pół roku pionowo pływa. żyje i chyba ma się w miarę dobrze-paszę młóci, goni za stadem...ma u mnie dożywocie. Widzę że się chyba męczy ale nie mam sumienia...
Avatar użytkownika
korzon
weteran
 
Posty: 2324
Dołączył(a): 30 lip 2013, o 13:13
Lokalizacja: Walbrzych

Re: Ichtirelli

Postprzez r4ll » 23 mar 2015, o 15:40

korzon nie wiem czy miałeś okazje z ów kobietą rozmawiać. Ja miałem. Podczas rozmowy zamienia minuty w godziny, tak mile czas się spędza =)
r4ll
Donator
 
Posty: 633
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 23:15

Re: Ichtirelli

Postprzez malewan » 24 mar 2015, o 01:56

miło poczytać - fakt. fajny bandzior...
m.
Avatar użytkownika
malewan
Użytkownik
 
Posty: 51
Dołączył(a): 27 lut 2015, o 22:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ichtirelli

Postprzez korzon » 24 mar 2015, o 12:18

r4ll napisał(a):korzon nie wiem czy miałeś okazje z ów kobietą rozmawiać. Ja miałem. Podczas rozmowy zamienia minuty w godziny, tak mile czas się spędza =)

Niestety nie było okazji.
Avatar użytkownika
korzon
weteran
 
Posty: 2324
Dołączył(a): 30 lip 2013, o 13:13
Lokalizacja: Walbrzych

Re: Ichtirelli

Postprzez Naturefreak » 24 mar 2015, o 13:48

I niech ktoś teraz powie że ryby nie mają osobowości. Świetnie przedstawiłaś swojego bojownika - szkoda że ciężko go będzie rozmnożyć. Geny takiego pięknisia nie powinny się zmarnować! :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Naturefreak
Nowicjusz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 lut 2015, o 08:40

Re: Ichtirelli

Postprzez Wrokla » 24 mar 2015, o 22:44

No coś kurka nie gra. To miał być wątek o WASZYCH rybach, nie o moim głupawym Hieronimie!
Nie gadać, zdjęcia wrzucać! I się chwalić swoim ZOO :P
Gabriela
Obrazek
Wrokla
Stały bywalec
 
Posty: 328
Dołączył(a): 28 sie 2014, o 14:38

Re: Ichtirelli

Postprzez korzon » 25 mar 2015, o 14:30

Foto słabe bo telefonem cykane przed momentem
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
korzon
weteran
 
Posty: 2324
Dołączył(a): 30 lip 2013, o 13:13
Lokalizacja: Walbrzych

Re: Ichtirelli

Postprzez malewan » 28 maja 2015, o 23:19

a to moj ulubieniec. stefan czysciciel. totalny predator. ciekawski na maxa. wszystko co sie pojawia w okolicy akwa trzeba z miejsca zbadac.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
m.
Avatar użytkownika
malewan
Użytkownik
 
Posty: 51
Dołączył(a): 27 lut 2015, o 22:27
Lokalizacja: Wrocław

Zostaw komentarz


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość