.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

[ Komentarze Facebooka]

Ogólne dyskusje

Moderator: Grupa DFA

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez Morfi » 15 kwi 2016, o 13:49

Plantica słynie z dobrej obsługi gwarancyjnej


jasne :roftl: :roftl: :roftl:
aktualne 125l After the apocalypse -> post44599.html#p44599
zakończone 192l NEST -> nest-t4323.html
zakończone 192l RED HILLS -> red-hills-t5683.html
zakończone 192l RIVERSIDE -> riverside-t6376.html
Avatar użytkownika
Morfi
Donator
 
Posty: 528
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 18:11
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez mariop3 » 17 kwi 2016, o 19:40

Witam. Tak właśnie to przeczytałem i pamiętając Twoje Morfi z nimi przygody to wygląda to jak reklama, ale może coś się zmieniło. Ja mimo wszystko polecam Misiekkow-a, przesympatyczni właściciele z potężną wiedzą akwarystyczną, miło, sympatycznie i bardzo duży wybór ryb i nie tylko. Polecam.
Pozdrawiam
mariop3
Donator
 
Posty: 546
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 21:53
Lokalizacja: Lubań

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez lolik » 21 kwi 2016, o 20:58

Wow, dzięki za taką obszerną odpowiedź! :) Właśnie też mi się wydaj, że w Plantice wybór mają naprawdę sensowny, dlatego zapytuję :) Jeżeli z gwarancjami nie ma problemu, to dla mnie mnie bardzo duży plus! Jeszcze raz dzięki! Edit: jakie przygody?
Zdrowe sałatki http://www.lajkonik-pik.pl/pl/katowice-stawowa - Jedz sałatki a będziesz śliczny i gładki.
lolik
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 kwi 2016, o 23:15

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez Kamil1809 » 21 kwi 2016, o 21:19

Morfi miał chyba jakieś przeboje z nimi. Ja słyszałem same dobre opinie na ten temat.
Zrobiłem akwarium dla córki... ona bawi się lalkami a mnie wciągnęło do głębi ;)
Avatar użytkownika
Kamil1809
Donator
 
Posty: 151
Dołączył(a): 8 lut 2016, o 01:09

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez ulu » 27 kwi 2016, o 18:01

Dobrze wiedzieć. Pozdrawiam :)
"Produkujemy iluzje bez szans na to, by się spełniły,
a jednak oddychamy każdą.
Stają się sensem. Przy nich odnajdujemy nasze miejsce.
Chcemy się mylić, by stłumić własne serce."
penisverlängerung penis vergroten penisförstoring
ulu
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 kwi 2016, o 17:59

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez lolik » 28 kwi 2016, o 20:19

Poszukałem dogłębnie w necie i też trafiłem na trochę opinii, zdecydowanie tych pozytywnych. Morfi, wypowiesz się? :)
Zdrowe sałatki http://www.lajkonik-pik.pl/pl/katowice-stawowa - Jedz sałatki a będziesz śliczny i gładki.
lolik
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 kwi 2016, o 23:15

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez Alart » 28 kwi 2016, o 22:54

Nie wiem czy powinienem wypowiadać się za Morfiego, ale opisał one swoje boje w tym wątku: ktory-filtr-tetra-ex800-fail-t4014.html

Swoją drogą jeśli chodzi o sprzęt tego typu to ciężko ocenić obsługę gwarancji. Wiele zależy od producenta, a Tetra nie powie "ok wydaliśmy bubla, płacicie 300zł za szmelc o klasę gorszy od HW-302" bo wkrótce musiałaby pakować manatki. :D

A co do Planticy to jak byli na Karola Miarki było świetnie: blisko do centrum i niziutkie ceny. Od kiedy są na Kwidzyńskiej jest coraz gorzej, ostatnio bardziej opłacało mi się drałować do Trzmiela przez całe miasto niż do nich.
Ale i tak polecam odwiedzić ich co najmniej raz, bo można sobie zobaczyć jak wygląda "supermarket" akwarystyczny. Wiele sprzętu jest w ekspozycji, a nawet ten w opakowaniach można w ramach samoobsługi wyjąć i pomacać.
Avatar użytkownika
Alart
Stały bywalec
 
Posty: 296
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 17:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez Morfi » 29 kwi 2016, o 12:28

No cóż mój link już ktoś wkleił :)

Ja oczywiście odradzam sklep ... totalny brak kompetencji załogi tam pracującej.
Wszystko jest dobrze jak jest dobrze ... ale jak zaczynają się problemy to jeden zwala na drugiego, do szefa nie idzie się dobić ... terminy robią się nieskończone itp. itd ...

I co do reklamacji to się mylicie, termin ( 14 dni ) dotyczy miejsca w którym reklamowany jest towar .... a czy producent się wyrobi czy nie, to już problem kogoś innego a nie osoby reklamującej towar.

Oczywiście u mnie był inny problem .... moja reklamacja najpierw zarosła kurzem w plantice i wróciła wadliwa ... a kolejny razem znowu zarosła kurzem i naszarpałem się jak głupi aby odzyskać co swoje. Międzyczasie usłyszałem tyle kłamstw i ściem od pracowników, że głowa mała.

Obsługa na miejscu też średnia, na kilka zakupów w tej firmie chyba raz trafił się sprzedawca co miał jakieś pojęcie o towarze który sprzedaje. Tak to wszystko w stylu .... bierz pan co mam pod ręką i spadaj bo mam inna robotę ....
O syfie panującym w salonie nie wspomnę.
aktualne 125l After the apocalypse -> post44599.html#p44599
zakończone 192l NEST -> nest-t4323.html
zakończone 192l RED HILLS -> red-hills-t5683.html
zakończone 192l RIVERSIDE -> riverside-t6376.html
Avatar użytkownika
Morfi
Donator
 
Posty: 528
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 18:11
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez dziegan » 29 kwi 2016, o 12:50

ja też nie polecam, byłem raz po mech, w sklepie otworzyłem pudełeczko i dotknąłem go palcem i w tej chwili towar był już sprzedany, bo przecież dotknąłem go swoim brudnym palcem i już nic z niego nie będzie, rad nie rad musiałem zapłacić 15 zł za pare gałązek brązowego badziewia , a po tygodniu wy....je, wyrzuciłem go bo nie chciał odbić. a po drugie najbardziej odpowiada mi Trzmiel, najlepsze ceny nie różniące się zbytnio od allegro.
Avatar użytkownika
dziegan
Donator
 
Posty: 485
Dołączył(a): 28 gru 2014, o 16:12

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez Saku » 30 kwi 2016, o 02:11

To może i ja się dorzucę :)

Sklepik Misiekków - cóż - bardzo fajny wybór szczególnie jeśli chodzi o rzadziej spotykane gatunki :)
Ikola jak najbardziej na plus, podobnie jak i Trzmiel.
Belio - byłem raz - ani na plus ani na minus - za daleko dla mnie i nie chce mi się tam jeździć.
Plantica - wielki minus za brak ryb, rośliny też nie za bardzo (szczególnie te w zbiorniku niedaleko wejścia)
Odwiedzałem też parę sieciówek i w zasadzie tylko jedna przypadła mi do gustu - sklep Leopardus w Magnolii.
Kilka mniejszych sklepików w okolicach DH Astra i samej Astrze mocno średnio.

Polecić mogę za to chyba najstarszy sklep we Wro (w tym roku już 63 lata) - na ulicy Chrobrego pomiędzy Jagiellończyka a św. Wincentego.
Znam ten sklep od lat i nigdy nie miałem problemu żadnego z rybami stamtąd (za małolata miałem baniaczek 100l i właśnie tam głównie się zaopatrywałem). Roślin może niewiele, ale niektóre ciekawe. Co do rybek, to ładne, zdrowe i ładnie wybarwione (ostatnio byłem i aż mnie kusiło, żeby kupić parę prętników odmiany czerwonej, tak ładnie się prezentowały).
Z właścicielem można porozmawiać, doradzi dobrze i ma ogromną wiedzę.
Ostatnio edytowano 16 maja 2016, o 11:07 przez Saku, łącznie edytowano 1 raz
Saku
Donator
 
Posty: 119
Dołączył(a): 22 kwi 2016, o 19:19
Lokalizacja: Wrocław/Huby

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez lolik » 12 maja 2016, o 20:05

Robiłem teraz małe zakupy dla siebie i kuzyna i padło na Plantice (był co do nich niezwykle przekonany), więc dam znać jakie mam wrażenia, mam nadzieję, że żadnych przygód miał nie będę ;)
Zdrowe sałatki http://www.lajkonik-pik.pl/pl/katowice-stawowa - Jedz sałatki a będziesz śliczny i gładki.
lolik
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 kwi 2016, o 23:15

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez relo » 20 maja 2016, o 09:12

Ja w sumie kupuję tylko u nich, ale to dlatego, że mam do nich może 3 min na nogach :) W każdym razie jestem zadowolony, chociaż nie ukrywam - jestem początkującym :)
relo
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 maja 2016, o 09:09

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez nRx » 25 maja 2016, o 11:24

Ja się mogę wypowiedzieć co do Trzemiela;

Wpadłem z listą zakupów z allegro co potrzebuję zakładając mały Baniaczek 25 L (realnie 21l bo profilowany :()

Powiedziałem wprost, że jestem laikiem, a akwarium dostaliśmy w prezencie;

Pan szybko popatrzał na listę i mówi wprost:
tego nie potrzeba (wybierak do ryb)
odmulacz też;
filtr z deszczownią za 19 zł lepiej sobie odpuścić i dostaliśmy Pat Mini (nawiasem mówiąc Huragan w akwarium gdy się przesadzi z ustawieniami ;))
Uzdatniacz do wody (dużo tańszy niż na allegro sprzedawany) a i Bakteryjki (na które sami byśmy nie wpadli);

Zapytał też o roślinki - krzywo spojrzał na plastikowe (ale w dniu zakupu tylko takie chcieliśmy - swoje uprawy już mamy ;)) - natomiast poinformował gdzie się znajdują;

I ogólnie matę też na szybko dopasował do zbiornika;

Reasumując - widać, że tam nie był dla pracownika miły (Panie pomóż bo nie mamy pojęcia co robimy!) ale pracownik wykazał się cierpliwością, chyba dobrze doradził bo jeszcze nic w zbiorniku nie umarło :D i ogólnie jest fun :)

Dzisiaj jedziemy wymienić grzałkę - wprost napisali by przyjechać w sprawie reklamacji - bo ta potrafi szaleć, przy ustawieniu 27 stopni - nagrzała akwa do 32 i taką temperaturę trzymała - dopiero zmniejszenie na 23 stopnie sprawiło, że akwa trzyma się w zakresie 27 stopni.

No nie przedłużając -
Na razie TRZMIEL ok!

-- 20 maja 2016, o 21:16 --

No niestety nie mieli grzałki na stanie więc było bez wymiany...trochę głupie bo w końcu pisali dzień wcześniej maila by wpadać na wymianę...

-- 25 maja 2016, o 11:24 --

r4ll napisał(a):Trzmiel podejrzewam, że nie jest jedynym i tak jak Serqu napisał - to ich zadanie.
Sam tam dałem się jak głupi 2x omamić i przepłaciłem, na szczęście nie dużo bo ~30zł. Tyle jeszcze przełknę.

Trzeba wiedzieć konkretnie po co się przychodzi i być asertywnym bo jakby sprzedawcy(i to nie tylko w zoologach) mogli to by Ci tornado w portfelu zrobili.


Po 2 latach jak najbardziej aktualne;
Aktualnie pracuje tam chłopak często widoczny ścinany na bardzo krótko;
Na informacje po co się przyjechało niemalże z miejsca, krótkim uśmiechem (bardzo wymownym) daje znać, że to żenujący wybór lub "nawet nie mam tego na sklepie" choć na allegro sprzedaje się jako produkt najbardziej popularny;

Wtedy to naturalnie poleca inne rozwiązania - 2-3x droższe z hasłem "sprawdzone i na dłużej";

Efekt jest taki, ze opis tanich narzędzi, które to miały np słabo rośliny utwierdzać do podłoża, to te droższe (drogie) robią dokładnie to samo;

Czyli:
Przychodzi łoś - to trzeba z niego wyżyłować najwięcej na start jak się da;

Takie wrażenie odniosłem już 2-gi raz tam przychodząc, za pierwszym razem wydawało się, że jest to "troska o klienta" - teraz już wiem, że raczej o własną"" kieszeń (tj Sklepu).
nRx
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): 19 maja 2016, o 08:05

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez Kamil1809 » 25 maja 2016, o 12:44

Jeżeli chodzi o Trzmiela mam podobne odczucia, ale nie przeszkadza mi to w robieniu zakupów zwłaszcza, że mam ich pod nosem.

Dla mnie najlepszy jest sklep na Chorzowskiej 36. Misiekkow bije wszystkich na głowę obsługą i wyborem rybek :) Ceny też są bardzo dobre. Niestety muszę przejechać przez całe miasto :(
Zrobiłem akwarium dla córki... ona bawi się lalkami a mnie wciągnęło do głębi ;)
Avatar użytkownika
Kamil1809
Donator
 
Posty: 151
Dołączył(a): 8 lut 2016, o 01:09

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez Agnieszk » 25 maja 2016, o 22:15

Witajcie byłam dzisiaj w Trzmielu i wyboru zbytniego rybek słodkowodnych nie mieli, roślin owszem sporo in-vitro i w koszykach lecz jak zdecydowałam się na zakup roślinki w koszyku to okazało się, że kosztuje 30 zł. chociaż na akwarium w którym przebywała było napisane 15zł. za koszyk, nie miałam siły się kłócić i zrezygnowałam w końcu z kupna roślinki. Pozdrawiam Agnieszka
Agnieszk
Stały bywalec
 
Posty: 266
Dołączył(a): 10 lut 2016, o 14:53
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez nRx » 25 maja 2016, o 23:21

Dzisiaj byłem w Ikola na Orzechowej w związku z planowanym startem Zbiornika 72l;

Nie jest to typowy sklep akwarystyczny, ale 3/4 oferty jest dla akwarystów.
Są podłoża;
Rybki ;P;
Korzenie (red moor na pewno ale możliwe, że i mangrowca);
Pokarm żywy dla rybek;
Tła (w tym folia samoprzylepna);
Pierdółki etc;

Wyposażenie super - ceny też nie są złe - obsługa? bardzo fajna, poradzili, dobrali co było potrzebne - oprócz "stuff"u dla rybek swoje dostali psiak i kicia ;)

Wstępnie mogę polecić Ikolę.
nRx
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): 19 maja 2016, o 08:05

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez relo » 24 cze 2016, o 06:46

A jeszcze do do plantici, powiedzcie mi, warto się u nich interesować roślinkami? W sensie, czy cenowo i jakościowo jest to dobry wybór ?? Tak ogólnie, jak mówiłem, jestem dosć początkujący a do tej pory kupowałem u nich tylko sprzęt
relo
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 maja 2016, o 09:09

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez nel » 24 cze 2016, o 12:11

Ja u nich kupowałam in vitro i było różnie. Czasem są fajne, a czasem sadzonki są obumarłe, przetrzymane zbyt długo... Ogólnie in vitro polecam, ale u nich nie zawsze jest ok, trzeba się przyjrzeć.
Avatar użytkownika
nel
Stały bywalec
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 paź 2015, o 09:44
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez Gandalfwhite » 24 cze 2016, o 18:59

Zobacz pierwszy nieprzeczytany post Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE
1234
Załącznik(i) przez RagnaRoK » 3 wrz 2012, o 15:48
w Forum ogólne
152
Odpowiedzi
10000 :brawo:
Wyświetlone
Ostatni post
przez nel Zobacz najnowszy post
dzisiaj, o 12:11
Gandalfwhite
Użytkownik
 
Posty: 159
Dołączył(a): 16 lut 2014, o 19:24
Lokalizacja: Wrocław os Jana III Sobieskiego

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez lolik » 1 lip 2016, o 09:57

w plantice dwa razy in vitro kupowałem i było wszystko ok, na nic nieciekawego nie trafiłem
Zdrowe sałatki http://www.lajkonik-pik.pl/pl/katowice-stawowa - Jedz sałatki a będziesz śliczny i gładki.
lolik
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 kwi 2016, o 23:15

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez relo » 8 lip 2016, o 12:34

Dzięki! Kupiłem na próbę wczoraj, wszystko wygala obecnie bardzo ok, ale jeszcze dam znać, czy tak zostało :)
relo
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 maja 2016, o 09:09

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez antek1981 » 8 lip 2016, o 13:58

Jeśli chodzi o roślinki z in vitro to mogę czasami pomóc. Jeżdżę często do Poznania skąd sam prosto z laboratorium przywoziłem roślinki z firmy Vitroplant. W razie czego dzwonić albo pisać na pw. 531-141-177.
Ceny niższe niż w sklepach. A ja nie biorę nic za transport. Jedyna sprawa to wcześniejszy kontakt.
Avatar użytkownika
antek1981
Donator
 
Posty: 651
Dołączył(a): 14 wrz 2012, o 18:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez relo » 15 lip 2016, o 09:51

Wow, dzięki za takie info :) Te, co kupiłem na szczęście trzymają się świetnie, ale nie wykluczam, że może kiedyś będę męczył telefonami ;) Chociaż też nie potrzebuję jakiś zawrotnych ilości, przynajmniej na chwilę obecną
relo
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 maja 2016, o 09:09

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez lolik » 22 lip 2016, o 12:04

Też nie wiem czy zawracać tyłek specjalnie, bo ilosci znikome a w sumie na miejscu zawsze można kupić. plantica blisko
Zdrowe sałatki http://www.lajkonik-pik.pl/pl/katowice-stawowa - Jedz sałatki a będziesz śliczny i gładki.
lolik
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 kwi 2016, o 23:15

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez antek1981 » 22 lip 2016, o 18:54

Ja przy starcie akwarium zaoszczędziłem koło 100zł. Dla jednego kubka nie warto ale jakby kilka osób się zebrało to mogę podjechać. W wtorek środa będę w Poznaniu.
Avatar użytkownika
antek1981
Donator
 
Posty: 651
Dołączył(a): 14 wrz 2012, o 18:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najlepsze sklepy akwarystyczne we Wrocławiu. PISZCIE

Postprzez martynaly1991 » 23 lut 2017, o 09:43

We Wrocławiu są dwa sklepy akwarystyczne z których korzystam . Jest to Belio i Plantica , ten drugi mój ulubiony . Kupuję w nich praktycznie wszystko do swojego akwarium . Polecam
Doksycyklina do sprawdzenia. Więcej ciekawostek u mnie na blogu.
Avatar użytkownika
martynaly1991
Nowicjusz
 
Posty: 20
Dołączył(a): 8 lut 2017, o 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Zostaw komentarz

Poprzednia strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość