.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

[Cała Polska] NASiONA Roślin WODNYCH Zapraszam :)

[ Komentarze Facebooka]

Moderator: Grupa DFA

[Cała Polska] NASiONA Roślin WODNYCH Zapraszam :)

Postprzez tomasztomasz » 2 lis 2018, o 15:25

Witam sprzedaje hobbistycznie kilka przedmiotów:
1. Nasiona rośliny Eleocharis Acicularis (pięknie rośnie, idealna na trawnik)
2. Szklane doniczki w stylu ADA (ciekawie wyglądają w akwa)
3. Woreczki bawełniane do odmulaczy na baterie (dokładnie zbierają brud, są mocne i trwałe)

Polecam, nie jestem sklepem ani firmą. Sprzedaż tylko hobbistyczna

https://allegro.pl/uzytkownik/DarkAmbient?order=qd

-- 28 cze 2018, o 12:32 --

nowe pozycje:

Nasiona HEMIANTHUS Callitrichoides

Nasiona ELEOCHARIS Parvula

pozdrawiam :)

-- 21 wrz 2018, o 00:05 --

POLECAM Rośliny trawnikowe, już teraz w Twoim domu

Obrazek
Obrazek
Obrazek

-- 15 paź 2018, o 22:56 --

Dodano nasiona nowej rośliny:

Koniczynka Szczęścia

Obrazek

-- 2 lis 2018, o 15:25 --

Nowe nasiona: Glossostigma Vty Grand

Obrazek
Obrazek

tomasztomasz
Nowicjusz

Re: [Cała Polska] NASiONA Roślin WODNYCH Zapraszam :)

Postprzez Turek » 3 lis 2018, o 11:06

Nie ma czegoś takiego jak trawnik z nasion.
Turek
Stały bywalec

Postprzez tomasztomasz » 15 lis 2018, o 20:13

Od dawna, tajemnicą nie jest, że akwaryści radzą sobie z sadzeniem roślin w pewien prosty sposób. Omijając niewygodne sadzenie drobnych listków pęsetą. Od około dwóch lat na rynku pojawiły się: NASiONA.
Jakie? Otóż jest kilka rodzajów dostępnych w sprzedaży, które dostałem do recenzji dzięki uprzejmości LAVENiA.
Katalog zawiera siedem różnych gatunków roślin, większość z nich możemy zaliczyć jako rośliny trawnikowe. Są to: Glossostigma Vty Grand, Eleocharis Parvula, Hemianthus Callitrichoides zwany Heniekiem, Koniczynka Szczęścia, Eleocharis Acicularis, Trawa Sercolistna (Heart Shaped), Roślina "Miłość i Pokój" (Love and Peace Leaf)

Wszystkie z tych nasion osobiście wysiałem w uprawie hydroponicznej. Muszę się przyznać, że specjalnie nie przykładałem się do tej operacji. Po prostu założyłem siedem dzielnych naczyń i odstawiłem na parapet. Trzeba tu dodać, że paczuszki nasion są naprawdę pojemne. Jedna paczka starcza na obsianie ok 100L akwarium.
Nasiona codziennie doglądałem i nawilżałem ligninę , aby cały czas był wilgotna.
Po około 3 dniach moim oczom zaczęły się ukazywać piękne zielone maluszki listki :) Byłem prze szczęśliwy widząc jak natura z zahibernowanych nasion budzi się do życia.
Stopniowo zaczęły kiełkować wszystkie z wysianych nasion. Po kilku dniach można było już rozróżnić niektóre rośliny. Najbardziej widoczne było to u Eleocharis, cieniutkie igiełki pnące się do góry. Po około 12 dniach moje roślinki były gotowe do zasadzenia w akwarium. Powoli i cierpliwie przenosiłem je pęsetą.
Minęło 15 dni i zasadzone rośliny w akwarium zaczęły się przyjmować, rozrastać i piąć do góry. Np Hemianthus zaczął wypuszczać nowe listki skierowane w bok. Ostatecznie jestem bardzo mile zaskoczony tymi nasionami i nie wierzyłem, że to jest coś warte. Okazuje się natomiast, że dzięki paczce nasion możemy mieć w akwarium piękny trawnik i rośliny.
Uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych co nie posiadają butli z CO2 i nie nawożą, a chcą mieć bujny trawnik. Nie wiem kto "wymyślił" te nasiona i skąd producenci je biorą, ale okazuje się, że to naprawdę działa i można sobie fajnie urządzić akwarium.
tomasztomasz
Nowicjusz

Postprzez Turek » 19 lis 2018, o 15:29

Zrozum że nie ma czegoś takiego jak nasiona roślin trawnikowych.
Turek
Stały bywalec

Postprzez tomasztomasz » 4 gru 2018, o 19:49

Dodano nową roślinę:

LOVE Miłość i Pokój NASiONA XL

Obrazek
Obrazek
tomasztomasz
Nowicjusz

Postprzez napadywacz » 6 gru 2018, o 13:32

Kolego chyba chcesz zrobić biznes życia, nawet masz te same fotki na alle co u brata chińczyka :twisted:
Tylko twoja cena cokolwiek z du.... kosmosu.
Tutaj twoja:
https://allegro.pl/nasiona-rosliny-do-a ... 86057.html
A tutaj aukcja żółtego brata:
https://pl.aliexpress.com/item/Wielka-W ... 80eecce1-0
napadywacz
Użytkownik

Postprzez dziegan » 8 gru 2018, o 15:41

Jest tu jakis admin który może usunąć tego Janusza biznesu. To gówno co sprzedaje nadaje się w śmietnik a nie do akwarium.
dziegan
Donator

Postprzez victus » 9 gru 2018, o 14:05

Jestem. Wpis jest zgodny z regulaminem forum i nie widzę powodów do cenzurownia / usuwania wpisu.
Mamy gospodarkę wolnorynkową. Każdy czyta opis aukcji, komentarze w temacie i sam uzna czy chce kupić coś na tej aukcji.

pozdrawiam
Paweł :)
victus
Grupa DFA

Postprzez korzon » 9 gru 2018, o 14:42

Często przewija się temat nasion , podobno "lipa" ale ktoś gdzieś pisał że są ok.
Do tej pory nie spotkałem się z tym żeby któryś ze znanych i szanowanych aquascaperow stosował nasiona. Ba , nie spotkałem nikogo kto by je "stosował " i podzielił się opinią. Pozostanę sceptyczny z przymrużonym okiem.
korzon
weteran

Postprzez dziegan » 9 gru 2018, o 17:33

victus napisał(a):Jestem. Wpis jest zgodny z regulaminem forum i nie widzę powodów do cenzurownia / usuwania wpisu.
Mamy gospodarkę wolnorynkową. Każdy czyta opis aukcji, komentarze w temacie i sam uzna czy chce kupić coś na tej aukcji.

pozdrawiam
Paweł :)

Ale ten Janusz nic innego nie wrzuca tylko te swoje marne ogłoszenia i naciąga naiwnych tylko, ale robi ruch na forum i chyba tylko TO dla Ciebie się liczy - wielka szkoda bo od dłuższego czasu i kilku osób które się tutaj udzielają to forum jest martwe, w porównaniu do grup na fb czy forów z innych rejonów Polski. Zero inicjatywy.

Kolejny post i kolejny Janusz w zajebista stronę to forum zmierza.
dziegan
Donator

Postprzez marcin2983 » 11 gru 2018, o 17:23

A od kiedy rośliny trawnikowe rozmnażają się za pomocą nasion?
Jeśli ktoś sprzedaje coś co nie jest tym co twierdzi to jest to jak najbardziej powód do cenzurowania.

Zgadzam się z wypowiedzią dziegana - na forum już zero ruchu. Nic się nie dzieje. Sam zaglądam już tylko od wielkiego dzwonu.
A takie brednie jak roślina "miłość i pokój" na głównej (rozumiem że to oficjalna polska nazwa gatunku?) nie podnoszą wartości merytorycznej forum.

Zajrzyjcie czasem na LFA. Ciągle konkursy, kalendarze, spotkania. Rafał cały czas coś tam nakręca.
Kiedy ostatnio u nas coś sie działo?
marcin2983
Donator

Zostaw komentarz

Powrót do Sprzedam