.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 kwi 2024, o 18:11

Nowości Nowości dla Akwaria 251L i więcej

Mapa strony Akwaria 251L i więcej » Dział : Akwaria 251L i więcej

Akwaria powyżej pojemności 251 litrów

(300l) Sebola

Witam
Po przywitaniu się w odpowiednim dziale czas pokazać swój baniaczek ;).

Zbiornik zalany 06.01.2014(Dolane 30l wody z dojrzałego akwa)

Pojemność zbiornika-300L
Wymiary-120cm dł,50cm szer,50cm wys proste.
Tło czarne
Podłoże-JBL aquabasis plus 12,5kg+drobna siatka+JBL manado 25kg+ kulki gliniano torfowe
Filtracja- dwa kubełki jbl e-901 i hw 304a
Oświetlenie-4x30w+1X39w+1X18W=177W co daje 0,59w/l
Ogrzewanie-grzałka 300w
Nawożenie-sole+mikro aqua artu
Co2-butla1,5kg+reaktor narurowy
Parametry wody
PH-6,8
NO3-20
NO2-0
GH-7
KH-6

Gatunki ...
Czytaj więcej : (300l) Sebola | Wyświetlone : 4116 | Odpowiedzi : 31


Projekt 8set - piranie czerwone

Witam,
decyzja zapadła. Likwiduję 540L z racji przeprowadzki na parter i z powodu większego pokoju, czas postawić coś większego. Przymierzałem się do tego na kwiecień/maj ale dzięki Sepherowi który dał mi cynk o ofercie sprzedaży akwarium znalezionej w internecie mam je już dziś u siebie.
Szkło które nabyłem ma wymiary około 200x64x63. Posiada komin i pokrywę, dość wysoką, która pozwoli na zamontowanie w niej HQI.
Po uporaniu się z kwestiami technicznymi (otwory pod śrubunki są ...
Czytaj więcej : Projekt 8set - piranie czerwone | Wyświetlone : 13958 | Odpowiedzi : 94


[450] Never Ending Story [450] Never Ending Story

Witam.
Mam na imię Łukasz i chciałbym w tym poście przedstawić jak rozpoczęła się moja przygoda z tym pięknym hobby jakim jest akwarystyka.

Otóż odkąd pamiętam zawsze akwarium przyciągało moją uwagę i gdy tylko miałem sposobność już za małolata odwiedzałem sklepy zoologiczne by chociaż popatrzeć na te piękne stworzenia jakimi są ryby. W szkole podstawowej jeden z moich kolegów miał w domu trzy piętrowy regał akwarystyczny i strasznie mi się podobał, już nie pamiętam co ...
Czytaj więcej : [450] Never Ending Story | Wyświetlone : 4221 | Odpowiedzi : 36


[720l] W stronę Indonezji.

W stronę Indonezji...
Kto z Nas nie marzył o dużym akwarium?
Ja na pewno i to od dawien dawna.
Sam nie wiem od czego by tu zacząć, tyle do chwili obecnej się wydarzyło, że ciężko zebrać to w całość.
Zacznę od samiuśkiego początku........

WSTĘP:
Już za łepka miałem 60l. akwarium z filtrem gąbkowym i tradycyjną żarówką. Nie miałem kompletnie żadnej wiedzy na temat prowadzenia akwarium i ogólnie przyjętych zasad jego pielęgnacji.
Kiedy chciałem zbiornik zamienić ...
Czytaj więcej : [720l] W stronę Indonezji. | Wyświetlone : 19364 | Odpowiedzi : 162


[720] Nowe życie...

Witam,
mój projekt "720" jest na kolejnym etapie. Akwarium nie bez problemów (zablokowany zaworek przeciwzwrotny oraz przeciekający reaktor Co2) zostało zalane dnia 03-02-2014 :).
Krótka charakteryzacja zbiornika:
Akwarium:
200x60x60 3xOW
Filtracja:
Eheim 2080 ; Eheim 2075 ; komin wypchany gąbką oraz watą
Oświetlenie:
na tą chwilę 2xtaśma led na diodach Samsunga SMD 5630 barwa zimna biała (dojdą jeszcze ledy, koncepcja jest na etapie przemyśleń)
Ogrzewanie:
Aquael 300W ...
Czytaj więcej : [720] Nowe życie... | Wyświetlone : 7529 | Odpowiedzi : 75


Opti color tank 475l

Witam wszystkich.
Przeglądając różne fora akwarystyczne trafiłem właśnie na Was i jako że pochodzę z Dolnego Śląska ,a tym bardziej widząc pomocne rady, (szczególnie postawę administracji :) ) postanowiłem zostać
i pokazać swój skrawek podwodnego ogródka, który nie był jeszcze oceniany na żadnym forum.
Nie będę ukrywał że mało mam dla niego czasu ze względu na pracę i rodzinę.
Akwarium to taki dalszy plan, ale coś tam ...
Czytaj więcej : Opti color tank 475l | Wyświetlone : 7921 | Odpowiedzi : 44


[700] Biotop Tanganika Frontosa

Witam,
Przebieg powstawania mojego drugiego zbiornika z biotopem tanganiki. W akwarium pływało stadko frontos 6szt.

Akwarium o wymiarach 180x60x65 - 702 litry brutto
Filtracja - fluval fx5, dwa wave makery : 12000l/h, 6000l/h(wystarczający jest jeden 6000l/h)
Grzałka - eheim jager 300w
60kg piasku kwarcowego 7-12mm
Tło malowane czarną matową farba
Naturalne kamienie
Oświetlenie - t5 2x39w i 2x24w, Święcą na przemian ale zawsze 1x39w i 1x24w

Powstawanie zbiornika :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Malowanie ...
Czytaj więcej : [700] Biotop Tanganika Frontosa | Wyświetlone : 2533 | Odpowiedzi : 15


[350L] Docelowo paletki

Witam,
Na forum jestem nowy i chciałbym przedstawić swoje zbiorniki ;) Jest ich kilka, ale zacznę od najnowszego projektu w którym mają pływać paletki :)

Juwel rio 300 : 121x51x66 wody jest w granicach 60cm.
Oświetlenie : 4x t5 : 2x nature, 2x day light. Świecą dwie na przemian.
Grzałka : 300w juwel
Filtracja : Zewnętrzny hw 302 ...
Czytaj więcej : [350L] Docelowo paletki | Wyświetlone : 6405 | Odpowiedzi : 73


500L + Pielęgnice 500L + Pielęgnice

Witam wszystkich forumowiczów.
Po namowach paru sprzedawców i znajomych postanowiłem podzielić się swoim akwarium i rybami Nie wszystko jest jeszcze dokończone ale zmierza w dobrym kierunku. Może wy udzielicie mi paru porad jak dopieścić moje szkiełko.?

Akwarium: 200x50x50 12mm 500L

Rodzaj szkła: Float

Stelaż profil zamknięty 30mmx3mm

Podłoże: Biały piasek kwarcowy (Na razie brak bo muszę dokupić a we Wrocku ciężko znaleźć )

Oświetlenie: 4 x T8 40W + Na tle Ledy pasek 5m zimne ...
Czytaj więcej : 500L + Pielęgnice | Wyświetlone : 4361 | Odpowiedzi : 13


[390l] Zbiornik w Hospicjum - www.akwaczest.pl

Obrazek
Witam!
Nareszcie udało mi się znaleźć trochę czasu, aby wstawić na forum fotorelację z zakładania zbiornika forumowego, który został założony przez www.akwaczest.pl - Częstochowskie Forum Akwarystyczne. Zbiornik znajduje się w Stowarzyszeniu Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej (Stowarzyszenie "Hospicjum") przy ul. Krakowskiej 45.

Akwarium wraz z szafką, filtrem i ogrzewaniem już się tam znajdowało. Niestety zbiornik był strasznie zapuszczony, więc kolega Misiek wyszedł z inicjatywą, aby doprowadzić owe akwarium do ...
Czytaj więcej : [390l] Zbiornik w Hospicjum - www.akwaczest.pl | Wyświetlone : 1659 | Odpowiedzi : 1


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890