.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 10:25

Nowości Nowości dla Artykuły

Mapa strony Artykuły » Dział : Artykuły


Takashi Amano 天野尚

Takashi Amano urodził się 18 lipca 1954 r. W japońskim mieście Niigata. Podczas nauki w szkole, Takashi Amano wykazuje zainteresowanie akwarystyką, interesuje się malarstwem i zaczyna jeździć na rowerze.

W ciągu ponad 17 lat kariery zawodowej jako zawodowy kolarz, Takashi Amano wystąpił w 1078 wyścigach, otrzymując w sumie 1,6 miliona dolarów nagrody pieniężnej, którą zainwestował w swoje hobby związane z fotografią i projektowaniem aqua. Swoje występy w kolarstwie skończył w 1990 roku.

Od 1975 roku ...
Czytaj więcej : Takashi Amano 天野尚 | Wyświetlone : 22959 | Odpowiedzi : 0


Zasady kompozycji akwarium w stylu Nature.

Czas na kolejny artykulik. Artykuł zacząłem pisać jakieś 6 miesięcy temu, jednak dopiero teraz miałem czas go skończyć. Pewnie wiele z poniższych wiadomości jest wam już znanych postaram się zebrać je w zjadliwą całość.

Zadanie pierwsze i najważniejsze, ale jednocześnie najtrudniejsze. Zrozumieć azjatów i ich sposób postrzegania świata. Sposób tworzenia aranżacji Nature jest bardzo trudny do opisania, właśnie ze względu na to, że wywodzi się on ze sztuki tworzenia ogrodów japońskich. Jest to zupełnie inny ...
Czytaj więcej : Zasady kompozycji akwarium w stylu Nature. | Wyświetlone : 7225 | Odpowiedzi : 3


Dwa podstawowe parametry wody (dla początkujących).

Na sugestię rutka żebym opisał jak obniżałem u siebie kH i pH postanowiłem napisać i połączyć do kupy trochę informacji dotyczących jakże istotnej materii jaką jest pH i kH.

Profesjonalistów pewnie mocno zanudzi, ale mam nadzieję, że początkujący znajdą tu sporo przydatnej wiedzy i unikną trochę błędów co często zniechęca do naszego pięknego hobby.



Wstęp.


To co możemy znaleźć w naszej wodzie akwariowej zależy od kilku podstawowych czynników (głównie ludzkich) takich jak specyfika wody ...
Czytaj więcej : Dwa podstawowe parametry wody (dla początkujących). | Wyświetlone : 4693 | Odpowiedzi : 7


Paletki - podstawy

Zgodnie z obietnicą :d

Pewnie wielu z was spotkało się z opinią, że paletki to ryby trudne i problematyczne w hodowli. Faktem jest, że hodowla tych ryb będzie nieco trudniejsza od hodowli sklepowych mieczyków czy gupików, ale nie jest to coś czego należy się bać. Wystarczy jedynie odpowiednio przygotować się do hodowli tych pięknych ryb. W tym mini poradniku opisze jak wg mnie należy zabrać się za ten temat tak by uniknąć kłopotów już na ...
Czytaj więcej : Paletki - podstawy | Wyświetlone : 8236 | Odpowiedzi : 8


Zasady kompozycji akwarium w stylu holenderskim

No to zacznijmy uzupełnianie o opisanie zasad rządzących stylem holenderskim.
Szkiełko jakie powinniśmy użyć do skomponowania aranżacji holenderskiej powinno być jak najdłuższe, szerokość nie powinna być mniejsza niż 50 cm, a wysokość wahać się pomiędzy 45 a 60 cm.
Tylna ściana lub zastosowane tło koniecznie musi być czarne. Pomaga to zwiększyć głębię i lepiej wyeksponować rośliny.
Planując kompozycję akwarium holenderskiego należy uwzględniać rozmiary jakie mogą osiągać poszczególne gatunki roślin. Niskie rośliny sadzimy z przodu, natomiast ...
Czytaj więcej : Zasady kompozycji akwarium w stylu holenderskim | Wyświetlone : 8494 | Odpowiedzi : 4


Style aranżacji akwariów roślinnych

Chcieliście to macie.
Mam nadzieje że będzie to seria artykułów dotyczących aranżacji akwarium roślinnego. Nie chce zawierać wszystkiego w jednym artykule z dwóch powodów. Pierwszym - temat jest dość rozległy i nie wszystkim chciałoby się przechodzić przez tasiemca, drugi – gdybym miał napisać wszystko razem to czekalibyście na to co najmniej rok. Dlatego będę go tworzył dopisując kolejne części i wklejając do nich linki w poniższy główny podział. Przejdźmy więc do sedna. Aha jeszcze jedno. ...
Czytaj więcej : Style aranżacji akwariów roślinnych | Wyświetlone : 6437 | Odpowiedzi : 16


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890