.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 17:12

Nowości Nowości dla Chemia wody

Mapa strony Chemia wody » Dział : Chemia wody

Parametry wody

Torf do obniżenia Ph

Witam wszystkich.
Mam pytanie, czy torf włuknisty obniży mi ph wody?
Dane baniaka - 72l
Ph w kranie 7,5 w akwarium 7,2
GH 7
KH 4
No3 około 20
Temp. 25-25,5
Oświetlenie ledowe 9 godzin
Filtr unimax 250 - media(1.gąmbki,2włóklina,3 i 4 ceramika w miejscu na lampe dodatkowo ceramika)
Opsada
-parka ramirezów
-8 neonów czerwonych
-8 zwinników blehera
-4 otoski
- 3kiryski pstre.
Chciałbym zejść tak do 6,5 - 6,8 z ph.
Jeśli torf to ...
Czytaj więcej : Torf do obniżenia Ph | Wyświetlone : 22717 | Odpowiedzi : 6


Nawożenie solami - stężenia w słupie wody

cześć,

Wgryzam się w temat nawożenia solami...
Jak to jest - wszędzie podawane są pewne wartości np. tygodniowych zużyć N=15ppm. Rozumiem, że tyle rośliny pobierają by właściwie funkcjonować. A jaki jest poziom stężenia tego pierwiastka, który powinien być w wodzie cały czas?
Inny mi słowy - czy w wodzie mam utrzymywać cały czas 15ppm + do tego dzienna dawka, która pobiorą rośliny np. przy nawożeniu codziennym +/-2ppm?
Nie zakładam, że nawozi się w ten sposób, ...
Czytaj więcej : Nawożenie solami - stężenia w słupie wody | Wyświetlone : 2522 | Odpowiedzi : 8


Filtr RO - kilka pytań

Witam,
mam kilka pytań do użytkowników filtrów RO.
1. Czy ogranicznik przepływu (restryktor) wody odpadowej wydaje u was dość głośny dźwięk? Jest to takie szumienie, syczenie. U mnie dźwięk ten jest dość głośny. Wydawało mi się, że skoro do ogranicznika wpada woda pod ciśnieniem, a on je ogranicza, to dźwięk ten jest chyba normalny. Jednak po obejrzeniu kilku filmów o filtrach RO na youtube, nie słyszałem, by u kogoś ogranicznik wydawał taki dźwięk, a kamera, ...
Czytaj więcej : Filtr RO - kilka pytań | Wyświetlone : 3069 | Odpowiedzi : 11


Woda w kranie Ca=125, Mg=75

cześć,

Na podstawie testów jak i informacji od dostawcy wody posiadam w kranie wodę: Ca=125, Mg=75. Wg tego co czytam odnośnie nawożenia solami, nie są to prawidłowe proporcje (Ca:Mg ok 4:1). W akwarium mam mieszankę kran:Ro 1:1 w związku z tym parametry mam na poziomie
Ca=65, Mg=30.
Czy powinienem jakkolwiek starać się doprowadzić wodę do 4:1 czy starać się poziomy innych makro równać wg zasad do tych?
Roślin mam sporo. Podaję Co2, K, Fe.

A ...
Czytaj więcej : Woda w kranie Ca=125, Mg=75 | Wyświetlone : 2705 | Odpowiedzi : 19


Miernik TDS

Witam,
przejrzałem kilka postów na forum odnośnie mierników TDS, ale i tak chciałbym odświeżyć temat. Jakie sprawdzone przez Was mierniki możecie polecić? Czym oprócz miernika TDS, testów na Ph i twardość warto sprawdzać jeszcze wodę z filtra RO? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Czytaj więcej : Miernik TDS | Wyświetlone : 1915 | Odpowiedzi : 1


odmulanie bakteriami

Witam, słyszałem kiedyś, że zamiast odmulania można użyć bakterii popularnie stosowanych np. do szamb. Można to kupic w marketach, oczywiście w odpowiednich proporcjach.
Przypomniałem sobie o tym gdyz ostatnio znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/kordon-tidy-tank-fres ... 17967.html
stosował ktos z was jako odmulacz baterie?
Czytaj więcej : odmulanie bakteriami | Wyświetlone : 5207 | Odpowiedzi : 14


Jak podawać RO?

Cześć :)

zakładam akwarium 180 L i zastanawiam się nad podawaniem R.O.

1) czy na start dać całe 180 L RO i wymieszać je z Aqua-art Hydro Mineral (i tak samo z podmianami)?
2) czy może dodawać przegotowaną wodę do RO + mineraliztor?
Czytaj więcej : Jak podawać RO? | Wyświetlone : 2039 | Odpowiedzi : 1


Produkty CAL Aqua Labs

Co sądzicie o produktach firmy CAL Aqua Labs mam na myśli nawozy?
Korzystacie? Jakie oponie?

Mam podłoże z tej firmy i zastanawiam się nad nawożeniem SEACHEMA albo CAL Aqua Labs.

SEACHEMA bardzo promuje i poleca AkwaŁobuz. Jednak, żeby mieć te co potrzeba trzeba ich kupić więcej. W CAL Aqua Labs jest wszystko w 4 tubkach.
Niebawem zakładam swoje pierwsze akwarium - roślinne 180 l, butla CO2, woda RO.
Czytaj więcej : Produkty CAL Aqua Labs | Wyświetlone : 1889 | Odpowiedzi : 0


Zagwozdka-nawożenie

Takie szybkie pytanie:

Test na No3 wykazał 0mg/l, ale dodałem do 10ml roztworu testowego 1ml nawozu makro - to test wykazał 20-25mg/l. Z moich wyliczeń wynika, że powinien dać 110ml tego nawozu do akwarium na tydzień,a 15,7ml na dzień aby No3 wzrosło do tego stężenia co w próbce. Dobrze wnioskuję? = coś mi nie pasuje...

Tak samo test na Fe wykazał 0~0,05mg/l ale do 10ml roztworu dodałem 0,02ml nawozu mikro i test wykazał 0,5~1mg/l. Znów ...
Czytaj więcej : Zagwozdka-nawożenie | Wyświetlone : 2211 | Odpowiedzi : 4


Wrzucenie liści dębu i szyszek olchy.

Witam, zakładam właśnie nowe akwarium 112l.
Do akwarium wlałem 60l wody ze starego akwarium, a resztę wody RO, czy dobrym pomysłem będzie wrzucenie do zbiornika szyszek olchy i liści dębu?
Dodam, że w akwarium pływa 8 sztuk miedzików.
Czytaj więcej : Wrzucenie liści dębu i szyszek olchy. | Wyświetlone : 2358 | Odpowiedzi : 6


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron