.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 29 mar 2024, o 12:58

Nowości Nowości dla Chemia wody

Mapa strony Chemia wody » Dział : Chemia wody

Parametry wody

Gdy zabraknie CO2...

Gaz się skończył oczywiście w "najlepszym" możliwym terminie - w Sylwestra wieczorem. Butlę pewnie uda się nabić dopiero w poniedziałek...

Czy w tej sytuacji lepiej przestać lać nawozy?
Czytaj więcej : Gdy zabraknie CO2... | Wyświetlone : 2324 | Odpowiedzi : 8


Gdzie we Wrocławiu kupujecie sole?

Cześć,
chciałbym na terenie Wrocławia zakupić sole - na początek KNO3 i KH2PO4. Czy możecie polecić jakieś sklepy?
Pozdrawiam,
T.
Czytaj więcej : Gdzie we Wrocławiu kupujecie sole? | Wyświetlone : 2264 | Odpowiedzi : 9


Kalkulator na k2so4-

Witam,mam na imie Piotrek , za zgodą właściciela konta chciałbym poprosić Was o pomoc w rozrobieniu soli K2SO4 , AKWARIUM -180l netto
oświetlenie 2x30 W
butla co2-
roślinki to microsoria dość sporo. anubiasy, mchy,
Czy do takich roślin z podmianą wody cotygodniową 60 l warto dodawać ową sól?? jeśli tak to ile ??
SÓL rozrobiłem tak -50gr w 500 ml wody demi, i teraz ile spokojnie mogę aplikować ml ?? zaznaczam że podmieniam tygodniowo owe ...
Czytaj więcej : Kalkulator na k2so4- | Wyświetlone : 2030 | Odpowiedzi : 0


Kalkulator dawkowania nawozów EI nie dla orłów

Cześć

Kiedyś Antek1981 podawał mi namiary na kalkulator http://calc.petalphile.com/

Niestety przestał dzialać

Działa jakaś jego inna wersja http://yanc.rotalabutterfly.com/pl/

Na tej stronie jednak nie działa obliczanie ilości dawkowanej soli do RO aby uzyskać roztwór. Kalkulator liczy tylko ilość suchej soli, którą należy wsypać do akwarium.

Choć matematyka od jakiegoś czasu jest obowiązkiem maturalnym, to spora część członków forum pewnie jej ...
Czytaj więcej : Kalkulator dawkowania nawozów EI nie dla orłów | Wyświetlone : 4193 | Odpowiedzi : 4


Lekko mętna woda

Witam proszę o pomoc w identyfikacji problemu z lekko mętną wodą wpadającą w biel.
zbiornik 80x35x45 Wystartował 24.02.2014
podłoże na ziemi ogrodowej
Oświetlenie 6 naświetlaczy led 10W 6000K i 2 naświetlacze led 10W 3500K + power led niebieskie i czerwone jakieś 6W
nawożenie co2 + Carbo + Potas + CSM+b
parametry:
pH 6,8
KH 6d
GH 14d
NO2 i NO3 0

Carbo daję jakies 4 ml dziennie, potas 2ml CMS+b 1ml

Co robić?
Przepraszam ale ...
Czytaj więcej : Lekko mętna woda | Wyświetlone : 2649 | Odpowiedzi : 7


załamanka

Witam.
W moim akwarium (45l, temperatura 24 C, oświetlenie 0,5 W/l, filtr Aquael FZN 2 ) ostatnio dzieją sie przykre rzeczy.
Rybki żyją i mają się całkiem dobrze ( 11 szt. gupik pawie oczko) natomiast roślinki, już nie tak dobrze.
Obsada to: echinodorus Pyton, vallisneria gigantea, wgłębka, moczarka kanadyjska, kabomba i jakaś drobna kryptokoryna.
Pytanie nr. 1, dlaczego każda posadzona vallisneria gigantea, po ok. tygodniu robi się brązowa i obumiera. Natomiast moczarka... w sumie to ...
Czytaj więcej : załamanka | Wyświetlone : 2232 | Odpowiedzi : 3


Nie rosną rosliny

Witam serdecznie. Proszę o pomoc. Mam akwatorium od zeszłego roku i nie wiem co jest nie tak. Nie rosną mi rośliny albo giną.
Parametry wody: PO4-0,5; NO3-10, Fe-0,2; K-25mg/l; KH-4;GH-11. Oświetlenie T5 6400K,T5 8500K po 24 W, filtr zewnętrzny kubełkowy, akwarium 50L, dozuje CO2, od tygodnia mam podłączony kontroler PH i mam na poziomie 6,6-6,8 PH.
Mały Heniek pada mi nie wiem czemu. Najpierw żółkły listki a teraz zrobił się brązowy. Hygrophila polysperma ma małe ...
Czytaj więcej : Nie rosną rosliny | Wyświetlone : 3505 | Odpowiedzi : 24


Zmętnienie wody - brązowy pyłek

Witam. Otóż 8 dni temu wystartowałem baniak 288L 120x40x60cm. Jako podłoże użyłem lawy 60-70% niepłukana 30-40% dokładnie kilka razy wypłukana - w lawę powciskałem co 5-8cm kulki glin-torf na całej powierzchni. Dekoracje stanowią łupki, korzeń. Filtr eheim 2028 z wkładami od dołu: Ceramika, ,,bio kulki" takie drobne nie wiem jak to się dokładnie nazwywa, gąbka, zeolit, gąbka, cienka warstwa waty. Dodatkowo filtr wewnętrzny aquael fan 2.
Na starcie lałem wodę prosto z kranu, dodałem troszkę ...
Czytaj więcej : Zmętnienie wody - brązowy pyłek | Wyświetlone : 2824 | Odpowiedzi : 10


testy PH i na TWO

Witam jakie najtańsze i dość wiarygodne testy do sprawdzenia PH i TWO ?
potrzebuję żeby w akwa było PH 7,5 i TWO 16 do rozmnożenia rybek ?
i jak zwiększyć lub zmniejszyć PH ? i TWO ?
Czytaj więcej : testy PH i na TWO | Wyświetlone : 2112 | Odpowiedzi : 4


PO4 -stoi w miejscu, dlaczego?

Wiem , udzielam się rzadko :oops: , ale za to jestem stałym bywalcem i dużo czytam :mrgreen: .

Więc mam taki problem.
Czy możłiwe jest aby po podaniu w ciągu tygodnia 25ppm PO4 z soli, jego poziom w akwarium wcale się nie podniósł.
Wiem pomyślicie że to nienormalne podawać go tyle na zbiornik 94l, ale po każdorazowym podaniu ...
Czytaj więcej : PO4 -stoi w miejscu, dlaczego? | Wyświetlone : 2379 | Odpowiedzi : 6


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron