.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 12:01

Nowości Nowości dla Chemia wody

Mapa strony Chemia wody » Dział : Chemia wody

Parametry wody

STACJA BADAWCZA

Witam

Dla zainteresowanych z Wrocławia

http://youtu.be/CCnZg6dPfdA

Slavio
Czytaj więcej : STACJA BADAWCZA | Wyświetlone : 2348 | Odpowiedzi : 11


FLOURISH czy Easy-Life ???

Witam,
Chciałem porównać nawozy z serii Flourish i Easy-life, które są lepsze? Obecnie używam całą serię easy-life i jestem bardzo zadowolony.

Wstępne porównanie na zbiornik 100L

Easy-Life:
Fe: 0.5ppm > 5ml
PO4: 1ppm > 19ml
K 0.41ppm
P 0.33ppm
NO3: 10ppm > 9ml
K 6.31
N 2.26
K: 10ppm > 25ml
MIKRO: fe-0.5ppm > 20ml
Al 0.0021
B 0.02
Co 0.0021
Cu 0.0004
F 0.0021
I 0.04
K 1.00
Li 0.0042
Mg 0.19
Mn 0.08 ...
Czytaj więcej : FLOURISH czy Easy-Life ??? | Wyświetlone : 2408 | Odpowiedzi : 2


Media filtracyjne 'Azoo Filter'

Dzisiaj dotarły do mnie wkłady do filtra zewnętrznego. Są to trzy rodzaje wkładów Azoo Active Filter FAR INFRARED-RAYS, ANION, SILVER ION. Granulacją przypominają ceramikę, ale są bardzo lekkie. Wkłady były zapakowane w siatkę, dość rozciągliwą, ciężko powiedzieć z jakiego materiału jest siatka.

Czy do filtra zapakować wkłady w tej siatce czy rozrzucić luźno po koszykach?
Czytaj więcej : Media filtracyjne 'Azoo Filter' | Wyświetlone : 2175 | Odpowiedzi : 3


Alternatywa dla osmozy?

Witam wszystkich. Znalazłem własnie ciekawa propozycje filtra i zastanawiam sie nad jego zakupem.Moze ktos z forumowiczów ma wieksze pojecie albo mial stycznośc z czyms takim i mógłby poradzic czy jest sens w to inwestowac?
http://wuw.waterpure.pl/index.php?p1143 ... y-kuchenny
Czytaj więcej : Alternatywa dla osmozy? | Wyświetlone : 2738 | Odpowiedzi : 4


Wysokie GH wody

Zrobiłam sobie poglądowy test paskowy wody i wyszło, że mam za wysokie GH wody. Jak to zbić to normalnego poziomu ? Słyszałam, ze można dać wodę demineralizowaną - ale w jakich proporcjach do kranówy ?
Czytaj więcej : Wysokie GH wody | Wyświetlone : 7556 | Odpowiedzi : 10


jakie testy?

Szkła już zalane dosyć dawno temu. Żyją, ale.. No właśnie. Trzeba pomyśleć nad korektami parametrów wody. Do tej pory korzystałem z testów paskowych JBL 5w1. Wiem że to tylko poglądowo bo są niedokładne (zresztą na forum ktoś mi poradził żeby od razu wyrzucił je do kosza :)). Jako że teraz będę miał przypływ gotówki zastanawiam się nad zakupem m.in. testów. Chciałbym zanabyć coś takiego jak "JBL TEST ...
Czytaj więcej : jakie testy? | Wyświetlone : 5955 | Odpowiedzi : 9


Sposób na tanie testy:)

Byłem dziś w zaprzyjaźnionym sklepie zoologicznym i pytałem o tanie dobre testy do wody ów znajomy polecił mi bym znalzł w internecie tabele kolorów JBL-a w dobrej jakosci wydrukowac zalaminowac kupic uzupelnienia i mamy kompletny zestaw za polowe ceny:) może się taka informacja komuś przyda bo jednak 120zl to juz spora sumka a majac do dyspozycji taka tabele to palcimy polowe z tego :) i teraz moje ...
Czytaj więcej : Sposób na tanie testy:) | Wyświetlone : 3165 | Odpowiedzi : 9


Mętna woda;(

Witajcie, kiedy ostatnio podmieniłąm wodę zrobiła się mętna, wlałam biotopol ale nie widzę poprawy:(
Czytaj więcej : Mętna woda;( | Wyświetlone : 4412 | Odpowiedzi : 9


"CUDOWNY" Bio-wkład z Allegro

Hej,
tak sobie przeglądam allegro i natrafiłem na:
http://allegro.pl/bio-wklad-1l-10-20mm- ... 11665.html
Czyli jak sprzedawać keramzyt po 9zł/Litr :)
Sklep sprzedający - Plantica, nigdzie nie używa słowa keramzyt a Bio-wkład. Być może to cudowne czary mary pochłaniające wiele substancji z naszego akwarium bez konieczności regeneracji, jedynie płukania podczas czyszczenia filtra :) Perpetum mobile ...
Czytaj więcej : "CUDOWNY" Bio-wkład z Allegro | Wyświetlone : 3967 | Odpowiedzi : 22


Sól akwarystyczna a nadmanganian potasu

Witam,
Chciałem zapytać, czy nadmanganian potasu jest dodawany do wszystkich soli akwarystycznych. Z tego co mi wiadomo związek ten ma fioletowo-różową barwę, a typowa sól akwarystyczna jest koloru niebieskiego. Pytam, ponieważ wyczytałem, że podobno nadmanganian potasu jest trujący dla aksolotli.
Czytaj więcej : Sól akwarystyczna a nadmanganian potasu | Wyświetlone : 2856 | Odpowiedzi : 2


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron