.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 19 mar 2024, o 04:19

Nowości Nowości dla Chemia wody

Mapa strony Chemia wody » Dział : Chemia wody

Wszystko na temat parametrów wody itd.

Zoolek vs JBL -porównanie testów na GH i magnez

Hej.
Jako że od długieeeego czasu testy Zooleka na GH, a także na wapń i magnez wyraźnie zawyżały mi wynik,i kupiłem sobie testy JBLa na magnez i GH.
Do sprawdzenia tych testów obu firm użyłem wody RO z mineralizatorem Qualdropu, zmineralizownanej na GH 6. Jak ktoś ma ochotę to zapraszam na filmik, gdzie przy okazji można obejrzeć jaka do d... jest skala barw testu JBLa na magnez.
https://www.youtube.com/watch?v=wx5o-j-VetQ ...
Czytaj więcej : Zoolek vs JBL -porównanie testów na GH i magnez | Wyświetlone : 3822 | Odpowiedzi : 0


Woda ze zmiękczacza

Witam nie długo przeprowadzam się do nowego domu w którym jest zamątowany zmiękczacz wody. Czy woda z takiego zmiękczacza nadaje się do akwarium. W internecie mało informacji o tym może ktoś w was używa takiej wody w akwarium ??
Czytaj więcej : Woda ze zmiękczacza | Wyświetlone : 4616 | Odpowiedzi : 4


Komputer pH

Witam.

Mam takie pytanie bo nie do końca to kumam :)
Mam komputer pH który zamyka i otwiera zawór co2,norma.
Np. tak jak w moim przypadku przy GH 8 i KH 1 ustawiłem pH na 6.60. Zauważyłem ze niekiedy wcale nie podnosi się pH a co za tym idzie nie puszcza gazu co2 do akwarium.Pytanie moje jak to ustawić,jak złapać balans?No najprostszym sposobem jest zmniejszyć pH na ...
Czytaj więcej : Komputer pH | Wyświetlone : 3025 | Odpowiedzi : 3


Białe drobinki w wodzie - jak z tym walczyć?

Od kilku dni w toni wodnej pływają mi drobinki białe. Pył osiada na szybach.
Czy ktoś z Was walczył z tym? Jak to usunąć? Akwarium ma tydzień czasu, dużo roślin,
obsada 9 rybek.

Zarówno filtr, jak i rośliny zostały "przeprowadzone" ze starego akwarium.
Aklimatyzacja była niestety krótka.

Jeśli chodzi o sprzęt to:

1) Filtr AQUAEL TURBO 500, gąbka plus purigen w pojemniku
(dziś wrzuciłem waty akwarystycznej

2) Filtr CLARO200 sama wata w celu usunięcia pyłu ...
Czytaj więcej : Białe drobinki w wodzie - jak z tym walczyć? | Wyświetlone : 2876 | Odpowiedzi : 1


PH po podaniu potasu

Witam jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość jeśli cos przeskrobie. Mam szybkie pytanie związane z potasem. Do wody ro podałem rozpuszczony roztwór K2so4 rozpuszczony w wodzie ro 40g w 500ml. Parametry mojego ro to ph6 gh0 kh0. Do 5l wody na podmiane wlałem 7ml roztworu po godzinie zrobiłem testy i wyszło mi ph5.2. Czemu potas obniżył ph?
Czytaj więcej : PH po podaniu potasu | Wyświetlone : 2480 | Odpowiedzi : 3


NO2 powyżej skali

Cześć
Kolejny epizod z życia akwarysty.

Rozchwiała mi się biologia. Jak do tego doszło...

Kilka dni wcześniej padła mi jedna ramireza więc zrobiłem podmianę 10% wody.
Woda zaczęła się robić nawet ładnie klarowna.
Jednak wczoraj ryby dziwnie zaczęły się zachowywać więc dałem capisol - pewnie niepotrzebnie bo już musiało NO lecieć w górę.
Dzisiaj oto taki widok:

Moje szczurki (paletki) siedzą apatyczne. Reszta ryb ma się raczej dobrze.

Zakładam, że padła biologia bo NO2 ...
Czytaj więcej : NO2 powyżej skali | Wyświetlone : 2673 | Odpowiedzi : 12


Jak podnieść twardość wody bez chemi

Witam, a ja chciała bym podnieść twardość wody węglanową i ogólną w jednym ze swoich akwarii oczywiście jeśli jest taka możliwość w sposób naturalny, słyszałam, że muszelki w akwarium podnoszą twardość może ktoś wie czy muszelki z wody słodkiej czy słonej i ile tych muszli trzeba by dać na akwarium 100 litrów.
Proszę się nie ociągać z odpowiedzią na moje pytanie jestem osobą niecierpliwą hihihi.
Pozdrawiam Agnieszka Bar
Czytaj więcej : Jak podnieść twardość wody bez chemi | Wyświetlone : 3644 | Odpowiedzi : 14


Zakup Soli - gdzie we Wrocławiu?

Witam,

zaczynam przygodę z nawożeniem solami i chciałem zapytać gdzie we Wrocławiu nabywacie sole do nawożenia, np. KNO3, KH2PO4 i K2SO4.
Wiem, że są dostępne na allegro w 100g opakowaniach ale może można je również kupić w jakichś sklepach stacjonarnych?
Nie mam doświadczenie w tej materii i nie wiem nawet w jakich miałbym szukać poza akwarystycznymi w których jak na razie ich nie uświadczyłem.

Pozdrawiam
Marcin
Czytaj więcej : Zakup Soli - gdzie we Wrocławiu? | Wyświetlone : 22626 | Odpowiedzi : 6


Carbo w płynie a równowaga bakteryjna akwarium

Witam,

Mam akwarium od 2ch miesięcy (2 małe po 52l).
Leję przy cotygodniowej podmiance bakterie startowe, a na następny dzień podaje potas i Carbo w płynie (ni mam i nie planuję butli z CO2). Preparaty firmy Seachem (Seachem Carbo, Seachem Stability)

Natomiast ostatnio przeczytałam, że aldechyd glutarowy (składnik preparatów z carbo) to też preparat do odkażania i jest zalecany do walki z glonami (ale mam nadzieję, że w większych stężeniach.

Więc mam wrażenie, że podaję ...
Czytaj więcej : Carbo w płynie a równowaga bakteryjna akwarium | Wyświetlone : 2998 | Odpowiedzi : 4


Zeolit w kubełku

Czy zeolit w kubełku będzie wyciągał mi z wody Algen Stop przeciw glonom? Chcę go lać do wody i nie wiem czy zeolit będzie mi go wyciągał czy nie.
Nie mogę doszukać się informacji na ile podobnie/różnie działa ona od węgla aktywnego.
Właśnie kupiłem nowy kubełek i dorzucili mi paczkę zeolitu. Nie stosowałem go nigdy wcześniej.
Czytaj więcej : Zeolit w kubełku | Wyświetlone : 2380 | Odpowiedzi : 1


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2889

cron