.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 19 mar 2024, o 07:49

Nowości Nowości dla Chemia wody

Mapa strony Chemia wody » Dział : Chemia wody

Wszystko na temat parametrów wody itd.

Nawozy na start

Proszę o informację jakie dawać nawozy i wkłady filtracyjne do akwarium roślinnego 180 l. z CO2 na wodzie RO.
Czytaj więcej : Nawozy na start | Wyświetlone : 2342 | Odpowiedzi : 2


sole od ZuzAnna net

IMG_20170403_221149.jpg
IMG_20170403_221237.jpg
IMG_20170403_221245.jpg
IMG_20170403_221112.jpg
Witam,
Zamowilem sole od zuzanna net i za cholere nie moge sie doliczyc jak je dozowac, najwiekszy problem z KNO3 jakies dziwny sklad, potas wiekszy od azotu... ktos moze mi z tym pomoc? Wrzucam zdjecia etykiet, sole rozpuscilem w 500ml ro.
Czytaj więcej : sole od ZuzAnna net | Wyświetlone : 2238 | Odpowiedzi : 0


Trudne pH

Dzień dobry.
Ciężko mi utrzymać odczyn w kostce 64l. Co tydzień podmieniam w niej 20 litrów wody (10l RO z dodatkiem 2ml mineralizatora AquaArt + 10l kran po dodaniu 1ml Prime). GH wody utrzymuje się na poziomie 9-10 stopni niemieckich, a KH w zakresie 2-3 stopni. Zaraz po podmianie, czyli raz w tygodniu, do zbiornika trafia Flourish (4ml) i profilaktycznie Femanga Algen Stopp General (5ml). Co trzy dni podaję 1ml żelaza, a codziennie 4ml carbo. ...
Czytaj więcej : Trudne pH | Wyświetlone : 5431 | Odpowiedzi : 27


Zacier z bimbrowni poszedł do akwarium!!!

Witam wszystkich. Co zrobic w sytuacji jak w temacie. Wywrocila sie mniejsza butelka i poszlo z niej do wody w akwarium. Woda zrobila się metna, wszysto pokryła warstwa jakiegoś śluzu. Kilka rybek i wszystkie krewetki padły. W tej chwili jest juz lepiej. Zrobilem kilka malych podmian, ale woda dalej mleczna. Co jeszcze moge zrobic?
Czytaj więcej : Zacier z bimbrowni poszedł do akwarium!!! | Wyświetlone : 3013 | Odpowiedzi : 9


Żółta woda

Kolejny problem. Zoltawy odcien wody. Co zrobić? Nieam zadnego korzenia, za to mam ziemie w podłożu. Moze to byc to?
Czytaj więcej : Żółta woda | Wyświetlone : 2652 | Odpowiedzi : 5


Metna woda

Witam. Dawno nie trułem du...y bo i nie mualem powodu. Moja trzydziestka sprawowała sie dobrze, rybki i roslinki rosly- wszystko bylo ok i jak to mówią "nie miała baba klopotu..." postanowiłem troche zwiekszyc pojemność. Stanęło na 96l (ze wzgledu na odpowiadajace mu miejsce w przedpokoju) . Podłoże sprawdzona jyz ziemia, na to zwirek kwarcowy. Filtr kaskada hbl-701, oswietlenie to belka led 14w. Problem jaki mnie meczy to marniejacy nuzaniec( mocno przyciety i przesadzony ze starego ...
Czytaj więcej : Metna woda | Wyświetlone : 2513 | Odpowiedzi : 2


Przygotowywanie wody / mieszanie / uzdatnianie RO

Dawno mnie tu nie bylo to fakt. Jednak ostatnimi czasy glowie sie jednak nad roznymi zagadnieniami zwiazanymi wlasnie z podmiana wody i wszelkimi czynnosciami jakie powinny zostac wykonane. No i pomyslalem o Was chlopaki. Jest tu kilka solidnych mozgow :)

Chyba najbardziej powszechnym sposobem jest preparowanie wody RO i uzdatnianie jej w roznych proporcjach uzdatniaczami, kranowitem czy innymi wywarami z armatek torfowych, koktajli garbnikow etc etc.

Sam ...
Czytaj więcej : Przygotowywanie wody / mieszanie / uzdatnianie RO | Wyświetlone : 2718 | Odpowiedzi : 3


Czy taka woda nadaje się do podmianek?

Witajcie :)

Tak jak w temacie, czy woda o parametrach wymienionych w załączniku nadaje się do podmianek czy coś jest z nią nie tak?
Stosować antychlory/ uzdatniacze czy wystarczy, ze woda będzie odstana?
Czy należy po podmiankach tej wody dodawać normalnie nawozy czy się wstrzymać na jakiś czas? Jeśli tak to na jaki?

Wyniki badań wody ( do pobrania obraz 4-rostronnicowy)
Code: Zaznacz cały
http://sendfile.es/pokaz/757011---cpsj.html


Z góry dziękuję za odpowiedzi ...
Czytaj więcej : Czy taka woda nadaje się do podmianek? | Wyświetlone : 3277 | Odpowiedzi : 18


Zoolek Fe - trefna partia

Cześć,
Małe ostrzeżenie - nie kupujcie testu Zoolek Fe z proszkiem w nowym , plastikowym słoiczku. Wewnątrz znajduje się błoto zamiast proszku, pomimo fabrycznego zamknięcia. Byłem w kilku sklepach, otwarto przy mnie po kilka takich testów - wszystkie zawilgocone.

Testy w starych, szklanych słoiczkach są OK, tzn. brak wilgoci w środku.

2016-03-06%2011.10.09.jpg
Czytaj więcej : Zoolek Fe - trefna partia | Wyświetlone : 2340 | Odpowiedzi : 0


Jakie powinno się wykonać testy kiedy padła krewetka

Witam, miałam dwie krewetki filtrujące od 14 lutego 2016r, a mam teraz jedną, a jedną znalazłam w akwarium nieżywą, a wyglądała jak żywa, drugiej nie widziałam dzisiaj lecz tak często bywa, znalazłam rano też martwego gupika i jestem zrozpaczona i smutna i nie wiem co robić, a może nic może to zbieg okoliczności, dla pewności jakie badania wody powinnam przeprowadzić, bo dla krewetki filtrującej podają bardzo szeroki rozrzut parametrów wody. Piszcie szybciutko bo siedzę i ...
Czytaj więcej : Jakie powinno się wykonać testy kiedy padła krewetka | Wyświetlone : 3457 | Odpowiedzi : 22


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2889