.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 19 mar 2024, o 10:34

Nowości Nowości dla Chemia wody

Mapa strony Chemia wody » Dział : Chemia wody

Wszystko na temat parametrów wody itd.

TEST SERA PO4

Witam czy ktoś ma ten test jak go wykonać bo nie rozumiem oznaczeń napisanych bardzo proszę o pomoc
Czytaj więcej : TEST SERA PO4 | Wyświetlone : 2273 | Odpowiedzi : 1


Za duża ilość no2 no3 nh3

Akwarium (120l) założyłem w grudniu przed świętami- filtr unimax 700 (taki dostałem), w nim wkłady to gąbka zeolit biobale, ceramika, węgiel (w miejscu lampy uv) zewnętrzna lampa uv, podłoże to żwir wulkaniczny rossovulkan http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=59 ... ule_id=201, w akwarium były tylko rośliny i ślimaki które szybko się namnażały-zatoczki.
Czwartego tygodnia stycznia wpuściłem rybki, węgiel wyjąłem dałem za niego jeszcze 1kg zeolitu. Tylko trzy sztuki bojowników. Ok tydzień później ...
Czytaj więcej : Za duża ilość no2 no3 nh3 | Wyświetlone : 3590 | Odpowiedzi : 9


Woda w Jeleniej Górze

Witajcie!
Czy ktoś mierzył testami kranòwkę w Jeleniej?Bo z tego co wodnik wypisuje na swojej stronie to można crystale do niej wpuszczać bez ro ;)
Czytaj więcej : Woda w Jeleniej Górze | Wyświetlone : 2293 | Odpowiedzi : 1


Jak podawać potas?

Witajcie.
W moim akwarium 112l podaje potas w postaci nawozu z soli k2so4.
1ml tego nawozu podnosi stężenie w akwarium 100l o 1mg/l.
Ja podaje tygodniowo w sumie 15mg/l. Czy takim nawożeniem nie powoduje kumulacji potasu w akwarium?
Kiedyś coś czytałem ze potas podaje się na podmienianą wodę, tylko ja za bardzo nie rozumiem tego....
Proszę o pomoc

Z tapatalk
Czytaj więcej : Jak podawać potas? | Wyświetlone : 3219 | Odpowiedzi : 7


[Wrocław] Skąd woda lepsza niż kranówka do krewetkarium?

Mam krewetkarium 18l i trochę chyba się nie opłaca trzymać do niego filtra RO - a niestety GH w zbiorniku mam o wiele za wysokie i to wina twardej kranówki (Gaj). O ile krewetki mają się dobrze i dokarmiane nawet się rozmnażają (Red Cherry), to mchy nie chcą rosnąć. Dodaję CO2 w płynie, świetlówka 11W od 10 do 23 i wyglądają marnie.

Nie wiem czy głównym powodem jest woda, czy może za słabe światło, ale ...
Czytaj więcej : [Wrocław] Skąd woda lepsza niż kranówka do krewetkarium? | Wyświetlone : 4837 | Odpowiedzi : 18


Test "na odchody", który?

Witam,

Z pewnych względów obawiam się o nadmiar (trudnousuwalnych - tło strukturalne) odchodów. Jakim testem (odczynnik czego?) należałoby sprawdzać poprawność wody pod względem "odchodów"?

Pyt. 2:
Co myślicie na temat "testerów stałych" typu http://allegro.pl/jbl-test-staly-co2-ph-permanent-2x-odczynnik-i5769428405.html ?
Czytaj więcej : Test "na odchody", który? | Wyświetlone : 3339 | Odpowiedzi : 20


Co się dzieje z fosforem?

Cześć.
W mojej kostce zauważyłem że coś pochłania mi fosfor.
W sobote podałem 1ppm(testy zrobione po podaniu) dziś w teście wychodzi 0.
W ciagu 3 dni zżarło.
Kostka jest na ziemi ogrodowej to może jest przyczyna?
Co poradzicie? może podawać 2ppm po4 i 20 no3.
Oswietlenie mam ledy tube 6w oraz 5x1w power led 6500k
Rotala już zmarniała w zeszłym tygodniu.
Czytaj więcej : Co się dzieje z fosforem? | Wyświetlone : 2830 | Odpowiedzi : 7


Dwa pytania o "CO2 w płynie"

Cześć,
- jakie stężenie aldehydu glutarowego posiadają firmowe preparaty w rodzaju Easy Carbo?
- często na różne plagi polecane jest 3-4 krotne przedawkowanie Carbo. Na moim opakowaniu jest napisane: 1 ml na 50 l - maksymalnie 2 ml na 50 l. Od której wartości liczyć owo 3-4 krotnie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Czytaj więcej : Dwa pytania o "CO2 w płynie" | Wyświetlone : 2493 | Odpowiedzi : 8


Napowietrzanie podczas podawania co2

Witam wszystkich .Wiem ze nie napowietrza sie podczas podawania co2,ale ja mam tylko deszczownie z kubelka skierowana na tafle wody.Czy jest sens podawania co2,skoro tlen podobno go wybija,a przeciez filtr musi dzialac 24h. Przepraszam,ale padla mi klawiatura i nie moge wbic polskich znakow.
Czytaj więcej : Napowietrzanie podczas podawania co2 | Wyświetlone : 2554 | Odpowiedzi : 7


PO4 wysoki poziom.

Czysto teoretycznie.
Czy przy znacznie pod
niesionym poziomie PO4(grubo ponad skalę >1,8) zwiększenie poziomu NO3 z10 do ok 25, spowoduje pochloniecie przez rośliny tego pierwszego?
Wielu z wadoradźcie. poradzi wzmozone i zwiekszone podmiany, ale co kiedy one nie daja pożądanego skutku, uciekać się do chemii np Phosex Ultra od JBLa. Co doradzacie?
Czytaj więcej : PO4 wysoki poziom. | Wyświetlone : 3199 | Odpowiedzi : 13


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2889