.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 19 mar 2024, o 05:25

Nowości Nowości dla Chemia wody

Mapa strony Chemia wody » Dział : Chemia wody

Wszystko na temat parametrów wody itd.

PO4 wysoki poziom.

Czysto teoretycznie.
Czy przy znacznie podniesionym poziomie PO4 zwiększenie poziomu NO3, spowoduje pochloniecie przez rośliny tego pierwszego?
Czytaj więcej : PO4 wysoki poziom. | Wyświetlone : 1420 | Odpowiedzi : 0


Zbrylona mosura rich water - można używać?

Pytanie do kolegów kreweciarzy:
Jak w temacie chyba złapała wilgoci i się zbryliła. Na szczęście to tylko próbka ale wywalić szkoda :P Wysyłka 5 razy droższa niż sam produkt :D
Macie z tym jakieś doświadczenia?
Czytaj więcej : Zbrylona mosura rich water - można używać? | Wyświetlone : 1561 | Odpowiedzi : 3


Woda z dzbanka Brita, Dafi....

Czy ktoś z Was próbował stosować do podmian, uzupełniania wody w akwarium/krewetkarium wody z jakiegokolwiek dzbanka filtrującego? Na innych forach ludzie powtarzają informacje o szkodliwości dla krewetek - ale każdy pisze, że słyszał o tym, a nie doświadczył tego. Do akwarium ogólnego w sumie delikatna zmiana twardości by mi wystarczyła, do krewetkarium dla crystali pewnie nie, ale krewetkarium jest małe wiec można się bawić w wożenie destylatki czy RO.
Efekt ekonomiczny nie jest dla mnie ...
Czytaj więcej : Woda z dzbanka Brita, Dafi.... | Wyświetlone : 2476 | Odpowiedzi : 1


Miękka woda ?

Witam, mieszkam we Wrocławiu na ul. Grunwaldzkiej. Woda tu jest twarda, co 2 lata (czasem co 1,5 roku) muszę wymieniać grzałkę w bojlerze elektrycznym ze względu na kamień.

Mam akwarium 200 l ogólne, trochę przerybione.
Podłoże to NutriPlant, troche piasku kwarcowego na plaży i żwirek 3-5 mm. W akwarium znajduję się średni korzeń red moor (mam go w akwarium ok roku), trochę lotosów i anubiasów (nie podaje CO2 i nawozów). Podmieniam wodę odstaną kranowite ok ...
Czytaj więcej : Miękka woda ? | Wyświetlone : 2734 | Odpowiedzi : 13


Zwiększenie CO2 przez dodanie garbników do akwarium?

Witam
Zrobiłem testy wody w moim akwarium 63l brutto i wyszły mi takie wyniki:
ph= 7,4
kh= 8
Czyli z wykresu zależności zawartości CO2 w wodzie w zależności od KH i PH wychodzi mi ilość CO2 na poziomie 9,6.
Czy możliwe jest zwiększenie ilości w wodzie CO2 przez zwiększenie ilości garbników (szyszki olchy czarnej)?
Chciałbym stopniowo dodawać szyszki olchy i dzięki temu zbić ph do wartości 7,0.
Dzięki temu osiągnąłbym zawartość CO2 w akwarium o ...
Czytaj więcej : Zwiększenie CO2 przez dodanie garbników do akwarium? | Wyświetlone : 2869 | Odpowiedzi : 16


Podmiana wody - tak czy nie

Mam ciężki orzech do zgryzienia i stąd pytanie do Was dotyczace rezygnacji z podmian w akwarium przez trzy miesiace. Czy jest to mozliwe?

Szkło 375 l średnio zarośniete.
Oświetlenie 2x36w T8 +2x 54w T5. Świeci sie przez 8h dziennie,
Filtr zew. Jbl e1500,
Butla Co2 z reaktorem Sery.
Podłoże czarny piasek rzeczny, pod nim ziemia ogrodowa.

Obsada:
Barwniak czerwonobrzuchy dwie pary + singielka (Andrzejowe)
Świecik kongolański 2+8,
Manacapuru Red Shoulder ( Korzonowe) - 2 szt. ...
Czytaj więcej : Podmiana wody - tak czy nie | Wyświetlone : 2691 | Odpowiedzi : 13


Podmiana wody

Hej.
Posiadam akwarium - post34445.html#p34445
Czy w czasie dojrzewania akwarium robić podmiany wody? Niektórzy mówią ze akwarium na ziemi tego wymaga.
Pozdrawiam
Czytaj więcej : Podmiana wody | Wyświetlone : 2976 | Odpowiedzi : 5


Mieszanie soli

Witam
Mam pytanie o sole.
Czy można wymieszać MgSO4*7H2O (magnes) z KNO3 (azotan potasu) w jednym dozowniku?
Obie sole to składniki macro ale wolę się upewnić
Czytaj więcej : Mieszanie soli | Wyświetlone : 1586 | Odpowiedzi : 3


Test Salifert na NO3-pytanie.

Mam pytanie do osób, które używały bądź są w posiadaniu ww testu .
Mianowicie chodzi mi o odczyt ze skali. Patrząc na próbkę z góry pomiar wynosi u mnie pomiędzy 25 a 50 mg/l. Jednak patrząc na próbkę z boku 100, i tutaj zalecane jest podzielenie wyniku przez 10 aby otrzymać wiarygodny poziom azotanów.
Producent pisze jednak, że sprawdzanie zabarwienia z boku i porównanie jej ze skalą należy wykonywać tylko w przypadku kiedy poziom NO3 ...
Czytaj więcej : Test Salifert na NO3-pytanie. | Wyświetlone : 1500 | Odpowiedzi : 0


Piasek "kwarcowy"

Witajcie
Dziś wieczorem coś mnie tknęło i postanowiłem sprawdzić swoje podłoże w akwarium.
Jest to piasek budowlany z marketu budowlanego LM :) w 100% kwarcowy

Na filmiku jest pokazana reakcja piasku z rozpuszczonym kwaskiem cytrynowym. Pomóżcie mi ocenić, czy czy taki poziom bomblowania sugeruje zawartość wapienia ?
https://www.youtube.com/watch?v=fYLxhM08R4Q
ps. Harry Potter w tle ^^
Czytaj więcej : Piasek "kwarcowy" | Wyświetlone : 1926 | Odpowiedzi : 6


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2889

cron