.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 kwi 2024, o 08:58

Nowości Nowości dla Chemia wody

Mapa strony Chemia wody » Dział : Chemia wody

Wszystko na temat parametrów wody itd.

Odmulacz bakteryjny do akwarium

Czy ktoś ma oświadczenia z zastosowaniem odmulacza do oczek w akwarium?
zastanawiam się nad takim TETRA POND SEDIMENT MINUS
Szukam alternatywy dla drogich odmulaczy ten stosunek cena do wydajności rewelacja.
Według producenta zawiera bakterie i jest przeznaczony do oczka z roślinami i rybami w końcu akwarium to takie małe oczko wodne.
Czytaj więcej : Odmulacz bakteryjny do akwarium | Wyświetlone : 1771 | Odpowiedzi : 2


Dojrzewanie wody.

Witam, mam parę pytań odnośnie dojrzewania wody.
Niedługo planuję założyć nowe akwarium albo 112l albo 130l.
Obecnie mam akwarium 60l i całą wodę planuję przelać do nowego akwa, obecny piasek zamierzam wymieszać z nowym, a stary filt FZN-1 przebudowuję na FZN-2, bo silniczek jest ten sam i nie opłaca się kupować nowego. Jedna gąbka w nowym filtrze będzie ze starego dojrzałego akwarium.
Wszystko ładnie pięknie, ale mam problem, ponieważ mam stadko miedzików obrzeżonych 10sztku i ...
Czytaj więcej : Dojrzewanie wody. | Wyświetlone : 2893 | Odpowiedzi : 14


Mleczna woda - jak długo się może utrzymać?

Człowiek stary a głupi i całe życie się uczy.
Tak się podjaralem nowym akwarium że zapomniałem piach wypłukać :x
Wsypałem 30 kg zalałem 200l kranówki i happy... Pierwszego dnia nawet nie bylo źle ale na drugi jak bąble powietrza z szyb znikły woda zrobiła się mleczną :x
Myślałem że kubełek to wciągnie ale to już 10 dzień. ...
Czytaj więcej : Mleczna woda - jak długo się może utrzymać? | Wyświetlone : 3301 | Odpowiedzi : 20


jakie testy kupić ?

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie testy najlepiej kupić ? chodzi mi o takie żeby można było je uzupełnić w późniejszym czasie ?
Jakie testy podstawowe potrzebuję?

Prosiłbym również aby ktoś mi podał jakie proporcje mają być pomiędzy danym pierwiastkiem żeby nie było glonów ?
Czytaj więcej : jakie testy kupić ? | Wyświetlone : 1799 | Odpowiedzi : 3


Twardość ogólna w kranie- dane od dostawcy

cześć,

Otrzymałem od zakładu dostarczającego mi wodę, iż twardość ogólna (sumaryczna zawartość wapnia i magnezu) kształtuje się na poziomie 478 mg/l CaCO3
Czy da się na podstawie tego jakoś określić ile Mg powinienem dawkować w swoim akwarium? Chcę zacząć nawozić solami.
Czytaj więcej : Twardość ogólna w kranie- dane od dostawcy | Wyświetlone : 2240 | Odpowiedzi : 10


nawozy/glony raz enty

Kurka wodna :)

Wyjadacze doradźcie raz jeszcze. Staram się pozbyć zielenic... ale to wygląda jak walka z wiatrakami.....
Zielenice kolonijne/punktowe przede wszystkim na dolnych liściach oraz na kamieniach, oraz zielone kropki na szybie. Walczę z nimi od dobrych 3 miesięcy .... w sumie wile w ostatnim czasie ich nie przybywa ale też nie ubywa :)

Rośliny rosną przyzwoicie, te ...
Czytaj więcej : nawozy/glony raz enty | Wyświetlone : 4100 | Odpowiedzi : 27


mętna (brudna) woda!

Witam. Koledzy poradźcie co zrobić. Zbiornik założyłem 18 lutego (30l). Podłoże ziemia z bazaltem. Po ok tygodniu wpuściłem pierwsze rybki ( 3 gupiki) po dwóch dniach dołożyłem 2 otoski, 5 krewetek i 5 neonów i wszystko było ok. W poniedziałek zrobiłem podmiany wody i przy okazji poprzesadzalem roślinki. W trakcie przesadzania ziemia zabrudziła mocno wodę, ale nie przejmowałem się tym bo przy zakładaniu tez tak było i filtr sobie poradził (tani chińczyk z deszczownią). Niestety ...
Czytaj więcej : mętna (brudna) woda! | Wyświetlone : 5403 | Odpowiedzi : 33


Kolorowe zabarwienie wody

Niedawno zmieniłem biotop swojego akwarium z bw na "sam nie wiem co". Po kilku dniach po zalaniu na powierzchni wody pojawia się coś takiego jak w załączniku. Czy ktoś wie skąd to?
Mam akwarium 63l zamieszkałe przez bojownika, 5 ancitrusów małych (4cm), 2szt L104, jedną L010a i krewetkę gabońską.
Filtracja jest ponad to akwarium bo mam CF e701 i póki nie zlikwidowałem bw (nie powyciągałem liści katapangu i szyszek ochy), to wszystko było wporządku.
Co ...
Czytaj więcej : Kolorowe zabarwienie wody | Wyświetlone : 1958 | Odpowiedzi : 14


Ocena wody

Witam, zrobiłem takie testy wody czystej i z zalanym piaskiem, bardzo proszę o ocenę tego.

Test GH zoolek w 5ml
Woda destylowana 3
Woda kran odstana kilka dni 9
Woda z zalanym piaskiem kilka dni 7

KH zoolek w 5ml
Woda destylowana 4
Woda kran odstana kilka dni 7
Woda z zalanym piaskiem 6

PH zoolek w 5ml test 6,0-8,0
Woda destylowana 6,0
Woda kran odstana kilka dni pomiędzy 7,4-7,6
Woda z zalanym piaskiem kilka ...
Czytaj więcej : Ocena wody | Wyświetlone : 1906 | Odpowiedzi : 7


mętna woda - od węgla w płynie?

Witam dzisiaj woda w akwarium zrobiła się mało przejrzysta jak we mgle lecz bez tragedii
nie wiem czy to może być wina węgla w płynie który podałem poprzedniego dnia w trochę wiekszej ilości?
akwarium bez ryb 60 litrow low tech filtracja kubeł ncf-600 , kaskada fzn2 i fzn3
Czytaj więcej : mętna woda - od węgla w płynie? | Wyświetlone : 2035 | Odpowiedzi : 5


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890