.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 kwi 2024, o 21:09

Nowości Nowości dla Chemia wody

Mapa strony Chemia wody » Dział : Chemia wody

Wszystko na temat parametrów wody itd.

Test NO3 JBL a AZOO

Witam. Czasami zdarza mi się, iż testuję różne akcesoria stosowane w akwarystyce. Ostatnio lekko mnie zdziwiły wyniki testów na NO3, a właściwie duże rozbieżności. Otóż przez jakiś czas do wykrywania NO3 w akwa używałem testu AZOO który wskazywał zawsze 0. Oczywiście chciałem podnieść poziom NO3 i zacząłem to robić, jednak postanowiłem zakupić nowy test/padło na JBL-a/ i zrobić porównanie obu i ich wyników. I wyszło: JBL 80, a AZOO nadal 0. Szybkie zbijanie NO3. Następnie ...
Czytaj więcej : Test NO3 JBL a AZOO | Wyświetlone : 2037 | Odpowiedzi : 3


Woda z RO - twardość powyżej 0

Po przepuszczeniu wody przez RO 3 otrzymałem następujące parametry (JBL 6in1):
GH >4
KH 5
pH 7,2
+ minimalny poziom Cl2

Czy tak powinno być? Czy GH i KH nie powinny być bliższe 0? Filtr nowo zamontowany, przez 1h przygotowywany.
Czytaj więcej : Woda z RO - twardość powyżej 0 | Wyświetlone : 1732 | Odpowiedzi : 2


zoolek - kalkulator parametrów wody

znalazłam taką stonkę:
http://www.zoolek.pl/aquaflora_water.php
może komuś się przyda przy testach kropelkowych zooleku
Czytaj więcej : zoolek - kalkulator parametrów wody | Wyświetlone : 3705 | Odpowiedzi : 0


szklany indykator co2

Witam jako ze nie znalazlem w wyszukiwarce to zapytam tutaj gdyz iz dostalem szklany indykator i buteleczke preparatu z firmy aquario.pl i teraz mam pytanie odnosnie tego jak tego uzyc bo nie dostalem instrukcji:P uzywal ktos moze i pamieta lub ma instrukcje?
Czytaj więcej : szklany indykator co2 | Wyświetlone : 2405 | Odpowiedzi : 4


Pytanie o doświadczenia z Shrimp Sand Aqua Art

Witam
Jak w temacie mam pytanie do osób które stosują u siebie to podłoże.
Założyłem krewetkarium 20l (wody netto jest ok. 15 litrów). Mam w nim tego podłoża 1,8l (jeden mały worek) i zbija mi ono pH do 6,0 (albo i bardziej - woda w próbce ma kolor odpowiadający najniższej wartości w teście kropelkowym 6,0 - 7,6 JBL). Producent podłoża deklaruje pH 6,5.
Gh mam na poziomie 3' (również kropelkowy JBL)
Niestety testu na KH ...
Czytaj więcej : Pytanie o doświadczenia z Shrimp Sand Aqua Art | Wyświetlone : 2946 | Odpowiedzi : 2


TEST KROPELKOWY-- NA POTAS!

Witam . http://akwarystyka-sklep.na.allegro.pl/ ... 17556.html
UŻYWAŁ ktoś tego?? ,co o tym myślicie?> zdziwiłem się że można zmierzyć zawartość potasu hmm :shock: :?: :?:
Czytaj więcej : TEST KROPELKOWY-- NA POTAS! | Wyświetlone : 2887 | Odpowiedzi : 9


PARAMETRY KRANÓWKI --OCEŃCIE

Witam , dziś robiłem podmianę , i postanowiłem zbadać kranówkę na GH i KH,( JBL KROPELKOWE) oto wyniki-GH 12, KH 10. CO sądzicie o tych wynikach??
Czytaj więcej : PARAMETRY KRANÓWKI --OCEŃCIE | Wyświetlone : 2254 | Odpowiedzi : 7


Jaki nawóz ŻELAZO Fe 2

Czytaj więcej : Jaki nawóz ŻELAZO Fe 2 | Wyświetlone : 3173 | Odpowiedzi : 29


Filtr RO- co myślicie o tym filtrze.

Cześć.

Jestem posiadaczem filtra odwróconej osmozy 'RO3-75". Zakupiłem go rok temu do mojego wtedy 24o litrowego akwarium. Po trzech tygodniach dałem sobie z nim spokój i przeszedłem na kranówę i nawożenie solami w moim ówczesnym holendrze. Przepompował przez te 3 tygodnie w sumie może z 300 litrów wody. Filtr wisiał sobie zawieszony na ścianie zalany oczywiście wodą a rurki zabezpieczone przed odparowaniem aby nie wyschły wkłady i membrana.
Jako że przymierzam się do założenia krewetkarium ...
Czytaj więcej : Filtr RO- co myślicie o tym filtrze. | Wyświetlone : 1573 | Odpowiedzi : 1


Gdzie kupujecie nawozy.

Witam. Od jakiegoś czasu kupuję nawozy które rozpuszczam w wodzie RO, jednak ostatnio zakupiłem na portalu aukcyjnym potas który całkowicie się nie rozpuszcza w wodzie, zostaje go sporo na dnie butelki. Próbowałem już w wodzie zimnej, letniej i ciepłej i jest ciągle to samo. Nie wiem czy tak ma być, wydaje mi się, że powinien rozpuścić się całkowicie. Zastanawiam się nad zmianą dostawcy. Czy możecie mi polecić jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę u którego Wy kupujecie nawozy ...
Czytaj więcej : Gdzie kupujecie nawozy. | Wyświetlone : 2972 | Odpowiedzi : 17


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890