.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 kwi 2024, o 10:56

Nowości Nowości dla Chemia wody

Mapa strony Chemia wody » Dział : Chemia wody

Wszystko na temat parametrów wody itd.

Denitrol opinie i porada

1.Czy ktos stosował denitrol jbl'a? Kończy mi się SERA nitrivec, a jakies bakterie na podmianę by się przydały...
2. z wasza porada chcę odstawić uzdatniacze, ale mam pytanie, czy na rybach się to nie odbije?
Czytaj więcej : Denitrol opinie i porada | Wyświetlone : 2729 | Odpowiedzi : 3


Sposób na film białkowy.

Jakie znacie sposoby na zwalczenie tego ustrojstwa?
Pytam z czystej ciekawości.
Nie pomagał skimmer, bo raz że niełanie wygląda w akwarium, a dwa że niemal natychmiast po jego odłączeniu robi się to samo.
Molinezji nie próbowałem (ponoć pomagają w zjadaniu), bo nie pasują do obsady i nie chcę tych ryb.
Co zauważyłem ciekawego,?
Przegłodziłem ryby przez 3 dni ( wiem sadysta jestem :D ) i po ...
Czytaj więcej : Sposób na film białkowy. | Wyświetlone : 4104 | Odpowiedzi : 10


Ślimaki vs. miedź

No tak. Ślimaki. W 112l. wystarczyły helenki + miękka woda i od długiego czasu nie ma tam zatoczków. Problem jest z niedawno uruchomioną 60, dostałam trochę mchów i problem zaczyna się od początku. :yuck:
I żeby nie było - ślimaki są pożyteczne ale wyglądają nieestetycznie. Lubię świderki bo ich nie widać czy zatoczki różowe bo są duże, ładne i się tak szybko nie mnożą i te ...
Czytaj więcej : Ślimaki vs. miedź | Wyświetlone : 1573 | Odpowiedzi : 0


Preparacja RO

Postanowiłam stosować 50/50 RO- kranówka. Może i to głupie pytanie, ale po prostu nigdy do czynienia z RO nie miałam, więc proszę o następujące info:
- rozumiem, że uzdatniaczy do Ro sie nie stosuje?
- co polecacie dodać do tej RO, czy mam po prostu na razie: a- uzdatnić tą część wody z kranu i pomieszać ją z "czystą" RO i dopiero po zmierzeniu parametrów takiej mieszanki cos kombinować z suplementami?

może macie jakies swoje ...
Czytaj więcej : Preparacja RO | Wyświetlone : 1848 | Odpowiedzi : 7


Jak skutecznie zbić pH i kH pod CR?

Witam,
obecnie w moim 54l baniaku trzymam z powodzeniem i rozmnażam RC, ale zakkHochałam się w CR i od kilku miesięcy zastanawiam się jak przystosować moją wodę dla Crystali.

Obecnie korzystam z kranówki i co tydzień podmieniam 20%, obecne parametry (wg JBL paskowego)
pH 7,4-7,6
kH 6
gH pow. 14

Mam do Wam ogromna prośbę abyście podrzucili następujące info:
1. Zastanawiałam się nad użyciem preparatów typu PH i kH minus, ale nie znalazłam info do ...
Czytaj więcej : Jak skutecznie zbić pH i kH pod CR? | Wyświetlone : 3080 | Odpowiedzi : 6


Eksperyment z kwasem solnym 36%

Kiedyś podczas rozmowy z kolegą zeszliśmy na temat zakwaszania i zmiękczania wody w akwariach, on zakwaszał kwasem ortofosforowym (akwarium sterylne) ja preferowałem (choć mało używałem) solnego. Jako, że od kumpla na urodziny dostałem sondę PH to zmotywowało mnie to do przeprowadzenia małego doświadczenia (z kropelkami nie chciałoby mi się)
Podczas wymiany doświadczeń dowiedziałem się, że przy zakwaszaniu kwasem solnym PH po pewnym czasie wraca do swojego pierwotnego. Tą hipotezę chcę zbadać.

Do bycia w pełni ...
Czytaj więcej : Eksperyment z kwasem solnym 36% | Wyświetlone : 3127 | Odpowiedzi : 6


skuteczność rozpuszczania co2

Witam dzisiaj trochę eksperymentowałem z dozowaniem co2 na codzień uzywam dyfuzora ze spiekiem ceramicznym a dzisiaj poprowadziłem węzyk z co2 do wnętrza filtra wewnetrznego przed wirnikiem fajna mgiełka sie robiła ale chwile potem ryby zaczeły pływac czy powierzchni czyli się dusiły mimo iż nie zwiększyłem dozowania. czy to dowodzi ze rozpuszczanie co2 przy uzyciu filtra wewnetrznego jest skuteczniejsze niż ceramiczny spiek ?
Czytaj więcej : skuteczność rozpuszczania co2 | Wyświetlone : 2080 | Odpowiedzi : 7


Dobra woda

Cześć
Gdzie we Wro można dostać dobrą wodę RO?
Woda destylowana ze stacji odpada-słyszałem wiele negatywnych opinii i sam jak testowałem to krewetek trochę padało-chyba miedź zawierała.
Podejrzewam,że na kranówce mi rośliny (mały heniek nie chce rosnać) nie rosną jak należy, stąd pytanie.
Czytaj więcej : Dobra woda | Wyświetlone : 3131 | Odpowiedzi : 13


Ferka AQUASHADE.

Ferka AQUASHADE jest to kompleksowy nawóz zawierający magnez, fosfor, azot, potas, oraz mikroelementy w tym żelazo. Nawóz został stworzony specjalnie dla roślin wolno rosnących takich jak Microsorium, Bolbitis, Anubias, mchy, wątrobowce etc.

Opis z netu.

Czy ktoś stosował z w/w roślinami bez Co2 i światłem do 0,5 w/l. Niestety nie znalazłem nigdzie informacji:
jakie efekty?
glony?
kondycja roślin?
jakie dawki, producenta czy np. mniejsze.

Myślę że temat byłby przydatny dla ludzi ze zbiornikami z małą ...
Czytaj więcej : Ferka AQUASHADE. | Wyświetlone : 2486 | Odpowiedzi : 6


112 litrów - start

Witam,
jest to mój pierwszy post na DFA.net.pl, jestem początkującym akwarystom. Wcześniej to tylko w mniejszym akwarium miałem gupiki, tym razem zaczynam z większym i lepiej wyposażonym zbiornikiem. I tu mam do Was drodzy użytkownicy dfa.net.pl pytanie.

Czy pod obsadę rybek, tj,.:

- Parki pielęgniczek ramireza,
- stadka neonów innesa,
- stadka ostosków,

Takie wyniki wody są odpowiednie ??

Wyniki wody:

ph - 7.5
KH - 6°d
GH - > 7°d
NO2 - 0 mg/l ...
Czytaj więcej : 112 litrów - start | Wyświetlone : 2052 | Odpowiedzi : 9


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890