.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 20:14

Nowości Nowości dla Chemia wody

Mapa strony Chemia wody » Dział : Chemia wody

Wszystko na temat parametrów wody itd.

Wyniki wody i gnijące kabomby ...

Witojcie

Chciałem prosić o pomoc. Zrobiłem testy wody ale mam za mało wiedzy żeby zinterpretować wyniki.

Aktualnie, od 5 dni podaję węgiel Aqua-artu (4ml/d bo zaczynały się glony) i żelazo (1ml/d). W końcu się czerwone amazonki wybarwiły. Dosłownie, w ciągu kilku dni na żabienicach pojawiło się dużo nowych listków.

Problem mam z kabombami. Brązowieją i gniją dolne gałązki.

Poza tym, chyba trochę zbyt zasadowo.

Ph 8
KH 7
NO2 0,05
NO3 5
NH4 <0,05
Fe ...
Czytaj więcej : Wyniki wody i gnijące kabomby ... | Wyświetlone : 2734 | Odpowiedzi : 16


Ile wody podmieniać?

Wielu początkujących nawet nie wie że to konieczność a większość po prostu olewa tą czynność nie robiąc podmian regularnie z różnych przyczyn.

Do podmian należy używać wody z filtra RO, demineralizowanej (warto używać mienralizatorów np. SEACHEM EQUILIBRIUM przy RO i wodzie gotowanej), z kranu, studni co tam jeszcze nie wymyślicie ale, lepiej tą wodę zbadać testami , dobrze jest wiedzieć co wlewamy do akwarium, (szczególnie nawożący nawozami w postaci rozpuszczonych soli) albowiem może zawierać rozpuszczony ...
Czytaj więcej : Ile wody podmieniać? | Wyświetlone : 12061 | Odpowiedzi : 12


Jaka woda w kranie

Jak wiadomo MPWiK na swojej stronie podaje parametry wody jakie są na wyjściu z wodociągów z poszczególnych Zakładów uzdatniania wody we Wrocławiu są to trzy źródła. Poniżej tabela z parametrami wody dla miasta Wrocław:

MPWiK WROCŁAW.png


Nie wiem kto z Was o tym wiedział, że woda nie jest oczyszczana za pomocą chloru tylko jest ozonowana a to dla nas dobra informacja :).

Jak ...
Czytaj więcej : Jaka woda w kranie | Wyświetlone : 7801 | Odpowiedzi : 35


azot w wodzie???

witam,
Od dwóch tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch welonek. Trzymam je w kuli bez filtra ( tak wiem, zdania na ten temat są podzielone, czy ryby powinno się hodować w ten sposób) 5 litrowej. Kulę kupiłam w sklepie zoologicznym, kamienie na dno, sztuczna roślinka. Pan w zoologicznym poradził by przegotować wodę i tak wystudzoną wlać do akwarium. Woda po tygodniu była brudna więc powtórzyłam proceder i wymieniłam całą wodę. Wydaje mi się, że rybki wyglądają ...
Czytaj więcej : azot w wodzie??? | Wyświetlone : 2584 | Odpowiedzi : 10


Nawożenie Lotosa, różnica na zdjęciu

Hej,
chciałem Wam pokazać jak istotne jest nawożenie w przypadku Lotosa przez korzenie (zasada pewnie tyczy się też żabienic i innych).
Po lewej są jasne liście lotosa posadzonego w piachu z nawożeniem dolistnym a po prawej lotos, którego posadziłem w szklance, gdzie na dnie odpowiednio zaopatrzyłem go w kulki glin-torf z mikro(chyba samoróbka, nie pamiętam bo mam własne i z allegro jako gratis do czegoś), potas, trochę azotu.

20131028_164312.jpg
Czytaj więcej : Nawożenie Lotosa, różnica na zdjęciu | Wyświetlone : 1596 | Odpowiedzi : 1


Piasek kwarcowy w filtrze?!?!

Witam. Co sądzicie o piasku w kubełku? Z tego co wiem, to jest obojetny chemicznie i nie zmienia parametrow wody. Wypelniajac jeden lub dwa koszyczki filtra piachem można by uzyskac niezłą powierzchnie filtracyjna(tak myślę). Jestem w 90% przekonany ze ta metoda byla by oki no i tania :) . Wiadomo ze renomowani producenci wkladow do filtrów zabiegaja aby kupowac ich drogie produkty - ale kto wie moze ...
Czytaj więcej : Piasek kwarcowy w filtrze?!?! | Wyświetlone : 2177 | Odpowiedzi : 10


Ocet zamiast EC

Jak wiadomo długotrwałe stosowanie węgla w płynie może porządnie nadszarpnąć portfel szczególnie gdy nie ma się własnego dochodu. :( Ostatnio czytałam o stosowaniu octu jako zamiennik do EC. Może mi ktoś napisać na czym polega jego działanie, czy jest skuteczny no i jak wpływa na podwodne życie. Aktualnie posiadam ocet jabłkowy jego też można stosować? Na początek chciałabym go używać w 25l, ile można go było by ...
Czytaj więcej : Ocet zamiast EC | Wyświetlone : 4067 | Odpowiedzi : 8


Mierzenie parametrów wody, pomoc

Cześć, wcześniej nie bawiłem się w mierzenie parametrów ale niedługo ruszam z nowym akwa i chciałbym przy okazji przetestować parametry wody. Mam do Was pytanie, które parametry są najważniejsze aby nie kupować całych zestawów testów?
Czy najlepsze testy ma jbl?
Czytaj więcej : Mierzenie parametrów wody, pomoc | Wyświetlone : 2459 | Odpowiedzi : 16


moja twarda woda

Witam,
po półrocznej przygodzie z akwarium i nieudanych próbach z pielegniczkami / otoskami postanowiłem sprawdzić parametry wody ;)

PH 7,8 - (zoolek/jbl 6-7,8)
KH 15* - (zoolek)
GH 28* - (zoolek)

podsumowując woda twarda i zasadowa :geek:
o dziwo od początku w akwa żyją neonki i co 3-4 tygodnie się trą ...
Czytaj więcej : moja twarda woda | Wyświetlone : 2640 | Odpowiedzi : 7


Czego brakuje/za dużo w moim zbiorniku??

Witam Was.

Proszę Was o pomoc w zidentyfikowaniu niedoborów w moim zbiorniku .
Od jakiś dwóch tygodni po zrobieniu przycinki rośliny przestały rosnąć. Zbiornik ma dzisiaj 6 tygodni i jeszcze nawet nie ma w nim rybek (będą jutro).
Rotalla Walichi praktycznie stoi w miejscu i mam wrażenie ,że zaczyna gnić. Duży Heniek do tej pory nie puścił nowych odrostów. Czego jest za mało albo czego za dużo w moim zbiorniku .

Proszę Was o pomoc ...
Czytaj więcej : Czego brakuje/za dużo w moim zbiorniku?? | Wyświetlone : 2753 | Odpowiedzi : 14


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890