.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 29 mar 2024, o 00:03

Nowości Nowości dla Choroby

Mapa strony Choroby » Dział : Choroby

Forumowy szpital

Choroba Gupików

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów. Chciałbym się poradzić w kwestii tajemniczej dla mnie przynajmniej choroby która już prawie 2 lata trapi moją kolonię gupików Endlera. A więc po kolei za porządkiem.

1. Przyczyna choroby.
Nieznana. Warunki są raczej optymalne dla Gupików – zwykła względnie twarda, zasadowa kranówa, temp. ok 25C. Gęsto zarośnięte akwarium, dobry filtr.
preparaty bakteryjne seachem i microbe-lift dozowane regularnie. No2 standardowo było zawsze niemierzalne, ale od czasu jak zacząłem stosować leki zaczęło być ...
Czytaj więcej : Choroba Gupików | Wyświetlone : 19231 | Odpowiedzi : 0


(film yt) Pomoc w diagnozie choroby.

Witam, co dolega brzance mszystej?
Parametry wody są w normie jak mierzyłem. NO3 15, NO2 0, KH 2, GH 8, PH 6.5 CL 0. CO2 30.

Przesyłam link do filmu na YouTube najlepiej widać, że coś jest nie tak. Postrzępione płetwy, dziwne ruchy, nierówny oddech, może ktoś coś jeszcze dostrzeże. Całe akwarium było leczone metronidazolem na wiciowce.

https://youtu.be/wyk9h8r_NDQ

Za chwilę jak yt przemieli będzie można włączyć jakość ...
Czytaj więcej : (film yt) Pomoc w diagnozie choroby. | Wyświetlone : 5139 | Odpowiedzi : 0


Deformacja płetw u bojownika...zagwostka

Zwiedziłam wszystkie znane mi fora i poradniki i diagnozy wciąż brak, w najlepszym razie domysły. Czy ktoś nieco bardziej doświadczony mógłby pomóc w jej postawieniu? Oto film z bojkiem, kiedy był w najgorszym stanie (jakiś tydzień temu): https://www.youtube.com/watch?v=qL7WMvUPLpU
Jak widać - płetwy w zasadzie nie sklejone, ale sztywne, pomięte, pękające, jakby "wykrochmalone". Od tamtego czasu stosuję codziennie kąpiel w soli akwarystycznej (ok. 7 minut, w osobnym pojemniku), ...
Czytaj więcej : Deformacja płetw u bojownika...zagwostka | Wyświetlone : 2926 | Odpowiedzi : 2


Hikari Prazi Pro - gdzie dostać?

Witam,
Niewiele osób się zainteresowało tematem o odrobaczaniu w obecności krewetek :roll: , także mam bardziej konkretne pytanie - udało mi się zidentyfikować bezpieczny dla skorupiaków preparat na bazie prazykwantelu, który likwiduje pasożyty zewnętrzne: Hikari Prazi Pro. Porblem w tym, że nie mam pojęcia gdzie go dostać i czy w ogóle jest dostępny na rynku polskim. Natrafiłam na ten produkt na E-bayu, ale ...
Czytaj więcej : Hikari Prazi Pro - gdzie dostać? | Wyświetlone : 2334 | Odpowiedzi : 2


Leczenie pasożytów skórnych w akwarium z krewetkami?

Witam,
Zauważyłam na mojej bojowniczce malutkie, cienkie białe włoski przypominające trochę małe nicienie/wypławki, jakie czasem pojawiają się na szybach. W pierwszej chwili myślałam, że to lernaea, ale wydaje się za małe - na pierwszy rzut oka w ogóle ich nie widać, trzeba się bliżej przyjrzeć (na zdjęcia w związku z tym też raczej nie ma szans, nie uda mi się ich uchwycić - ale mogę spróbować). A z tego co czytałam to lernaea dorasta do ...
Czytaj więcej : Leczenie pasożytów skórnych w akwarium z krewetkami? | Wyświetlone : 2737 | Odpowiedzi : 2


Neony po zakupie zdychają

Witam
Zakupiłem z kilku źródeł u jednej osoby skalary altum i zwykłe skalary
U drugiej osoby bocje i kosiarki ,mułojad -te zyą bez problemu
U trzeciej osoby neonki (które zdychają)
Woda jest systematycznie wymieniana raz w tygodniu 20 %-akwarium 200l mam
Podałem jeszcze w razie czego żeby odkazić wodę ,,Green ichtio ‘’ firmy zoo lek
Codziennie kilka neonów pada-2-3 sztuki
Na neonach nie widać choroby –pleśni
Ale inne objawy to że po jakimś czasie są ...
Czytaj więcej : Neony po zakupie zdychają | Wyświetlone : 6034 | Odpowiedzi : 8


Panie gupikowe pływają przy tafli wody

dlaczego Panie gupikowe pływają przy tafli wody
Czytaj więcej : Panie gupikowe pływają przy tafli wody | Wyświetlone : 3762 | Odpowiedzi : 4


Jaka przyczyna - martwe rybki

Witam,
Co prawda po fakcie ale chciałbym poznać Wasze zdanie o przyczynie śmierci kilku rybek w moim akwarium jakie mam w firmie.
Akwarium 72l zalane marzec br., obsada:
12 neon czerwony,
6 ramirez
6 gupik endlera
2 zbrojniki niebieski albino
Parametry jakie mierzymy to pH i no3. pH w granicach 7, no3 ok 30-40.
Jak to zwykle bywa, po zakupie ramirezów pojawiła się w akwarium ospa. Praktycznie następnego dnia podniesiona została temperatura do 31 stopni ...
Czytaj więcej : Jaka przyczyna - martwe rybki | Wyświetlone : 2602 | Odpowiedzi : 0


Chora samica bojownika, PILNE

Wczoraj zauważyłam że jedna z samic dziwnie się zachowuje. Siedziała cały czas schowana w orzechu a jak już z niego wychodziła to bez ruchu wpatrywała się w swoje odbicie. Nic chciała jeść. Dzisiaj zauważyłam dziwną białą wydzielinę.
Akwarium 31,5L
Obsada jeden samiec i pięć samic bojowniki
Pokarm betta booster dennerle, oczlik i ostatnio był jeszcze ochotka
Z filtrem, grzałką oświetleniem i ph wszystko jak należy.
Co to jest i jak jej pomóc?
Czytaj więcej : Chora samica bojownika, PILNE | Wyświetlone : 2479 | Odpowiedzi : 1


Weterynarz od ryb - Wrocław

Witam
Potrzebuje antybiotyk dla ryby chloromycetyne lub penicyline krystaliczna. Znacie jakiegoś weterynarza który przepisuje i/lub sprzedaje leki dla ryb?
Większość tylko koty i psy.
Ewentualnie ktoś ma odsprzedać nadmiary po leczeniu?
Czytaj więcej : Weterynarz od ryb - Wrocław | Wyświetlone : 2510 | Odpowiedzi : 2


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron