.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 11:56

Nowości Nowości dla Choroby

Mapa strony Choroby » Dział : Choroby

Forumowy szpital

Sparaliżowany? kirysek

Witam!
Od 4 dni zauważyłam, że mój kirysek spiżowy stał się "wygięty". Stało się to z dnia na dzień. Nie był to jakiś stopniowy proces. Jego ciało przypomina łuk. Od tego czasu leży na podłożu na boku lub na brzuchu. Około 2 razy dziennie zmieni swoją pozycję i nic poza tym. Myślałam, że to może przyszedł jego kres, gdyż ma ponad 3 lata. Ale gdy codziennie go szukam to okazuje się, że on nadal oddycha. ...
Czytaj więcej : Sparaliżowany? kirysek | Wyświetlone : 3218 | Odpowiedzi : 6


chory skalar

Witam.

Proszę o pomoc. Mam chorego skalara. Najpierw przestał ruszać płetwą brzuszną i grzbietową ( takie miałam podejrzenia ), a od ponad tygodnia leży na boku, na dnie, rusza tylko małymi płetwami bocznymi. Podjada, widzę że walczy. Ma 4 lata. Zbiornik ma 60 l, są w nim 2 kosiarki, 2 razborki i kirys tygrysi. Ryby zachowują się wobec niego neutralnie. Miał 2 kąpiele krótkoterminowe w Healthosanie, bez rezultatów. Populacja jest stabilna, nie było denatów przez ...
Czytaj więcej : chory skalar | Wyświetlone : 3847 | Odpowiedzi : 10


Papuzia i brązowy brzuch

Moja papuzia ma brązowy brzuch. zdawałoby się że nie może się wypróżnić. Zachowanie ok. lekko agresywna, dużo kopie, woda czysta, temperatura dobra. Co jej może być? czy zbliża się okres godowy i to co widać to ikra/mlecz czy ma zatwardzenie czy coś innego. jak jej pomóc?
Czytaj więcej : Papuzia i brązowy brzuch | Wyświetlone : 1729 | Odpowiedzi : 0


Ranny prętnik, czy inne badziewie

Witam,
zauważyłem dzisiaj, że samiczka Prętnika ma bardzo niepokojącą ranę blisko oka. Możecie powiedzieć, czy to rana, czy może jakieś inne dziadostwo? I jeśli to coś poważniejszego/zakaźnego/śmiertelnego to dajcie znać co mam z tym dalej zrobić.
Czytaj więcej : Ranny prętnik, czy inne badziewie | Wyświetlone : 1919 | Odpowiedzi : 2


Białe nicienie na szybach w krewetkarium

Mam problem w krewetkarium. Pojawiły mi się białe nicienie które pełzają przyklejone do szyb. największe mają około 3-4mm. Na pewno nie są to wypławki. Oglądałem je pod takim zabawkowym mikroskopem moich dzieci w powiększeniu 100x-300x. Z tego co zobaczyłem nie mają żadnych włosków na bokach jeden miał z tyłu taki jakby włosek ale może to były jego odchody? Generalnie nie widziałem jakiś charakterystycznych cech.
Próbuję je odsysać jak robię cotygodniową podmiankę wody ale to walka ...
Czytaj więcej : Białe nicienie na szybach w krewetkarium | Wyświetlone : 2539 | Odpowiedzi : 2


Problem z skalarami

Witam

Czy ktoś może wie co może być moim rybką? Wyglądają jakby zahaczyły o pajęczynę...
To jakaś pleśniawka ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rybki pływają normalnie, jedzą ale nie łapczywie
Czytaj więcej : Problem z skalarami | Wyświetlone : 1756 | Odpowiedzi : 3


Zdechły Gupik

Jestem na 99% pewny że padł mi w nocy samiec Endlera. Wczoraj dziwnie się zachowywał, pływał dość ospale i ciągle przy powierzchni wody. Rano wstaję i gupika nie ma. Ale to tak nie ma i cholera wie co teraz. Przeszukałem wszystkie kryjówki w akwa, patrzyłem w roślinach itp. Nigdzie nie ma. Czy zdechły gupik nie powinien wypłynąć na powierzchnię? A może w nocy zajęły się nim ślimaki i kiryski lub krewetki? Ale z tego co ...
Czytaj więcej : Zdechły Gupik | Wyświetlone : 1767 | Odpowiedzi : 2


chore Razbory Galaxy

Witam

Posiadam akwarium ogólne 100 . Mam problem z Razborami Galaxy, kupiłem je 1,5 miesiąca temu. Na początku nic nie jadły, potem przekonały się do pokarmu w płatkach Tetry (Tetramin). Obecnie z 10 sztuk, cztery padły trzy z nich zaś strasznie wychudły, trzy wyglądają dobrze (ciekawe na jak długo ?). Szkieletory pływają blisko powierzchni wody blisko rogów. Oprócz płatków rybkom podaję Hikari micro pellets, JBL Novo Grancolor, oraz Tropical vitabin oraz pokarmy mrożone , solowca, ...
Czytaj więcej : chore Razbory Galaxy | Wyświetlone : 4278 | Odpowiedzi : 9


Sklejony ogon u narybku gupika

Witam :)
Wczoraj kupiłem grzałkę do narybku gupika,który żył tylko w wodzie bez grzałki.Grzałka okazała się być zepsuta i dzisiaj ją oddałem. Zauważyłem teraz że narybek ma sklejony (wydłużony w kształt płomyk) ogon.Co to jest,co zrobić?
Czytaj więcej : Sklejony ogon u narybku gupika | Wyświetlone : 3950 | Odpowiedzi : 14


Chory skalarek

Witam jestem tu nowa i nie bardzo wiem jeszcze co i jak ale mam pytanie coś przy płetwie bocznej wyrosło mojemu skalarowi ktoś wie co to może być ?

-- 27 maja 2015, o 17:26 --

Jeszcze jedno zdjęcie tylko trochę nie wyrazne
Czytaj więcej : Chory skalarek | Wyświetlone : 2455 | Odpowiedzi : 20


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890