.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 27 kwi 2024, o 13:46

Nowości Nowości dla Choroby

Mapa strony Choroby » Dział : Choroby

Forumowy szpital

Co się dzieje ? pomocy

Siemka ostatnio zdechla mi rybka pielegniczka ramireza electric blue , na jej dziobie zobaczylem ze straciłą troche lusek , no ale nic mowie pech ale dzisiaj znowy coś się stało z moim gurami od kilku dni stawał w miejsce i się nie ruszał dzisiaj znalazlem go wywruconego na bok i mysle ze juz po nim , ale dotknołem go podbierakiem po czym uciekł tak czy siak wyłowiłem go do szklanki i zauwazylem ze jak sie ...
Czytaj więcej : Co się dzieje ? pomocy | Wyświetlone : 1729 | Odpowiedzi : 0


Prośba o pomoc z doprowadzeniem zbiornika do ładu i kontroli

Drodzy forumowicze, zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Z racji, że akwarysta ze mnie dość świeży i niestety szybko popadający w depresję i panikę potrzebuję się zwrócić z pomocą do Was.

Jak może kojarzycie jestem posiadaczem tego akwarium 1000-l-dyski-i-przyjaciele-t4432.html

W zasadzie od dłuższego czasu obserwuje "niestabilność humorów" moich dysków.
Może parę słów samej genezy.

Niestety/Stety całe akwarium wraz z dobytkiem inwentarza zakupiłem "z drugiej ręki" ...
Czytaj więcej : Prośba o pomoc z doprowadzeniem zbiornika do ładu i kontroli | Wyświetlone : 2686 | Odpowiedzi : 14


Ospa

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie ospy i podmianie wody. Czytałam dużo na ten temat ale jedni piszą tak drudzy inaczej i człowiek nie wie co robić :) i chciałam was się zapytać co ile trzeba podmieniać wodę i ile trzeba i czy przy każdej podmianie wody trzeba wlać preparat czy nie? I odnośnie temp czy powinno się podnieść temp do 30 stopni czy mniej czy więcej ?
Czytaj więcej : Ospa | Wyświetlone : 2134 | Odpowiedzi : 8


RYBI STOLEC PRAWDĘ CI POWIE.

:D Na prośbę Szymijohna i trafne dobranie tematu dla mnie :D :D :D ,będzie to „gówniany”temat :roftl: .
W akwarystyce jednym z czynników przy prawidłowym funkcjonowaniu naszego pięknego akwarium jest CODZIENNA ...
Czytaj więcej : RYBI STOLEC PRAWDĘ CI POWIE. | Wyświetlone : 4683 | Odpowiedzi : 10


Ryba nie pobiera pokarmu, chudnie.

Więc tak, od kilku tygodni mam w akwa samca kakadu, który od kilku dni chowa się w najciemniejszych zakamarkach zbiornika. W czasie karmienia wyłania się na chwilę, aby po kilku podejściach do żarełka, dać sobie spokój. Pobiera pokarm ale po chwili wypluwa go i dyskretnie chowa się ciągle w jedno to samo miejsce. Zauważyłem że mocno stracił na wadze, stał się ospały, brak jednak innych niepokojących oznak , typu białe kropki, poszarpane płetwy, zmętnienie oczu. ...
Czytaj więcej : Ryba nie pobiera pokarmu, chudnie. | Wyświetlone : 3726 | Odpowiedzi : 25


Ospa, martwica płetw?

Witam. otóż kilka minut temu zauważyłem u moich neonków oraz skalarów białe końcówki dolnej płetwy u neonów oraz boczne u skalarów.
Jako że są święta a posiadam jedynie nadmanganian potasu który zdążyłem kupić w aptece zastanawiam się czy to faktycznie jedna z tych chorób. Jako że jest to akwarium roślinno-towarzyskie nie mam możliwości wyłowienia wszystkich ryb ponieważ bardzo dobrze się ukrywają :(
Czy kuracje nadmanganianem potasu można ...
Czytaj więcej : Ospa, martwica płetw? | Wyświetlone : 2147 | Odpowiedzi : 2


Ramireza szybko oddycha!

Witam.
Mam problem z ramirezą. Pływa przy powierzchni i szybko oddycha, skrzela mocno rozwiera. Ostatnie 2 dni miała te same objawy ale pływała po całym akwa i normalnie spożywała pokarm, myślałem że problem dotyczy stresu związanego z tym że pozostałe 2 ramirezy ją przeganiały. Pozostałe ryby czyli 2 ramirezy, 20 neonów inesa, 5 otosków, 4 kirysy panda (docelowo 6), 10 red cherry i jeszcze para proporczykowców z Kaplopez. Podłoże biały piasek, gęsto roślin, 3 korzenie ...
Czytaj więcej : Ramireza szybko oddycha! | Wyświetlone : 3852 | Odpowiedzi : 12


Brązowe plamy na łupkach!!!

Witam wyjechalem na dwa dni i zostawilem akwarium pod okiem rodzicow wracam 6 srebrnych molinezji padlo a na lupkach mam brazowe plami takie jak na nizej zamieszczonych zdj . Co robilem przed wyjazdem rybki mialy ospe wiec dodalem plynu Ichtio oraz podkrecilem temperature wody na 28-29 stopni dzisiaj po przyjezdzie mialem wymienic wode poniewaz mijal 3 dzien i mialem dolac plyn niestety prawie nie mam kogo juz leczyc z ospy zostaly mi tylko 2 szt ...
Czytaj więcej : Brązowe plamy na łupkach!!! | Wyświetlone : 2135 | Odpowiedzi : 5


Co to może być?

Jakiś tydzień temu zauważyłem na kilku rybkach białe kropki,więc od razu pomyślałem ,że to ospa,jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się dostrzegłem,że rybki pokryte są jakby śluzem,płetwy im się poszarpały,a oczy zaszły mgłą i tak przez cały tydzień padło mi 90% rybek. Obecnie jeszcze jakoś się trzymają cztery szczupieńczyki i jeden kirysek. Zastosowałem Sera Baktoforte,podniesienie temperartury... . Tak więc jak w temacie,co to może być i jak ewentualnie pozbyć się tego z akwarium gdybym chciał na nowo ...
Czytaj więcej : Co to może być? | Wyświetlone : 1810 | Odpowiedzi : 2


Chyba ospa...

Witam

Wczoraj zauważyłem, że jedna moja tetra niebieska dostała "białych" kropek na ciele. Jest ich około 4-5 i całkiem wyglądają mi jak rybia ospa.. Dodatkowo jak oglądam zdjęcia to ryby są dość mocno wysypane ... a tutaj tylko kilka białych punktów.
Wysypka wygląda jak kulki 1mm.

Ciekawe jest to, że ma to tylko jedna rybka i puki co nie zaobserwowałem aby się to roznosiło dalej.

Starałem się ją wyłowić, ale skubana nie ma zamiaru być ...
Czytaj więcej : Chyba ospa... | Wyświetlone : 1924 | Odpowiedzi : 7


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890