.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 27 kwi 2024, o 09:14

Nowości Nowości dla Choroby

Mapa strony Choroby » Dział : Choroby

Forumowy szpital

Chora bojowniczka

Czerwona samica bojownika, kupiona kilka miesięcy temu razem z samcem. Import z Azji, pytałem sprzedającego. Samiec ma się do tej pory dobrze, pozostałe samice z haremu z innych źródeł też a z tą coś jest nie tak. Odłowiłem ją na wszelki wypadek do osobnego zbiornika. Ma nieprawdopodobnie rozdęty brzuch, jakby miała zaraz pęknąć. Tak samo podbrzusze, napęczniałe do niemożliwości. Na boku tuż przed ogonem ma wielką białą plamę, jakby ranę po czymś, nie wiem. Nie ...
Czytaj więcej : Chora bojowniczka | Wyświetlone : 1932 | Odpowiedzi : 3


Narośl u mieczyka czy to jakaś choroba??

Zobaczyłem u jednego z mieczyków coś dziwnego taką narośl jak by pleśń na płetwie, dzisiaj jakoś dziwnie siedzi tylko w jednym rogu akwarium na dnie. Co to może być ?? i dlaczego ?? co z tym zrobić?? dzięki za pomoc

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Czytaj więcej : Narośl u mieczyka czy to jakaś choroba?? | Wyświetlone : 2209 | Odpowiedzi : 5


Nowotór u Prętnika?

Dziś po pracy zauważyłam u mojego prętnika takie dziadostwo :(

ph.jpg


Temperatura wody jest cały czas taka sama czyli 25 stopni, wcześniej nie miał tego a dziennie oglądam rybki... z zachowania jest taki sam, apetyt jak na razie ma dobry.... nie wiem skąd mu się to wzięło, nie robiłam ostatnio nic w akwa co by mogło mi podpaść ani nic nie wprowadzałam do ...
Czytaj więcej : Nowotór u Prętnika? | Wyświetlone : 3981 | Odpowiedzi : 11


Pomór otosów! pomocy!

Słuchajcie w październiku po 3. tyg. od założenia zbiornika zamieszkały w nim otoski i niestety po tyg. nie został mi ani jeden :( w zasadzie żadnych z zewn. zmian nie było, jeden tylko napuchł i po dniu w takim stanie zmarł, próbowałam je ratować zielenią,a inne cmf bo kokmpletnie nie było wiadomo co im jest więc improwizowałam a zwierzaki i tak padły.
Tydzień temu uznałam że zbiornik ...
Czytaj więcej : Pomór otosów! pomocy! | Wyświetlone : 2087 | Odpowiedzi : 3


Wypławki-zaatakowały

Zbiornik 94,5l ma 2 tygodnie, podmiany co 3 dni po 20% . Woda nie badana :oops: jescze.
Dwa dni temu zauważyłem na przedniej szybie małe ok 1mm, białe przecinki. Dzisiaj już całe akwarium było nimi pokryte. Czytałem , szukałem i z sieci dowiedziałem się że są to Wypławki.
W artykule pana Mirosława cellera jest napisane, że można walczyć z nimi wabiąc je mięsem mielonym ...
Czytaj więcej : Wypławki-zaatakowały | Wyświetlone : 2794 | Odpowiedzi : 14


POMOCY pleśniawka

Witam koledzy POMOCY! mam zbiornik 240l i od 4dni walczę z pleśniawką coś jest nie tak kupiłem lekarstwo zieleń malachitową wlałem do zbiornika zalecaną ilość podniosłem temp do 28 a ryby nadal zdychają dlaczego lekarstwo nie działa?
Czytaj więcej : POMOCY pleśniawka | Wyświetlone : 1529 | Odpowiedzi : 4


Anubias Barteri nana

Roslinka jak w temacie. Dodana do akwarium ( pojemność 94l ) dwa dni temu, po wcześniejszej podmiance wody 30 litrów, w tym 5-ka Demineralki. Listki zaczęły żółknąć i brązowieć na obrzeżach , tak to wygląda , zdjęcie kiepskie ale najlepsze jakie udało się zrobić .
Obrazek
Dodam że podaje potas,i Carbo z linii aqua art w ilościach zalecanych przez producenta , tj 1ml na 40 litrów wody .

//pozwoliłem sobie poprawić linka
victus
Czytaj więcej : Anubias Barteri nana | Wyświetlone : 1663 | Odpowiedzi : 0


Pomocy -padają rybki - Pleśniawka ???

Witam,

Mój zbiornik zaatakowało jakieś choróbsko i padają mi ryby.
Zaczęło się od neonki. Rybka była jakaś taka apatyczna i zauważyłam przy płetwie grzbietowej coś takiego przeźroczystego. Nie były to jednak kłaczki czy coś przypominającego watę jak piszą przy opisach pleśniawki.
Mnie to najbardziej przypominało taką galaretowato-glutowatą substancję coś jakby kisiel.
Wieczorem rybka padła. Oprócz niej w stadku 25 neonek żadna inna nie ma niepokojących objawów.
Na drugi dzień coś takiego samego zauważyłam u jednej ...
Czytaj więcej : Pomocy -padają rybki - Pleśniawka ??? | Wyświetlone : 2329 | Odpowiedzi : 15


Choroba neonowa

Przy okazji szukania informacji o medium filtracyjnym "włókno kokosowe" natrafiłem na ciekawą informację na Częstochowskim forum akwarystycznym.
Mam nadzieję, że nigdy nie będzie przydatna.
Poniżej link.
http://www.czfa.pl/viewtopic.php?f=11&t=7465

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
Czytaj więcej : Choroba neonowa | Wyświetlone : 1788 | Odpowiedzi : 3


Dziwna płetwa u kirysa

Zwróćcie uwagę na na grzbietową płetwę tego kirysa. Czy jest ona ok czy nie ?

Obrazek
Czytaj więcej : Dziwna płetwa u kirysa | Wyświetlone : 1887 | Odpowiedzi : 4


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890