.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 24 kwi 2024, o 20:07

Nowości Nowości dla Choroby

Mapa strony Choroby » Dział : Choroby

Forumowy szpital

Chory kirys

Witajcie
Mam prośbę w zidentyfikowaniu choroby, wydaje mi się, że to posocznica jednak pewności nie mam.
Kirys miał duże problemy z oddychaniem, jego skrzela były bardziej rozwarte niż zazwyczaj.
U innych ryb póki co nic nie widać.
Czytaj więcej : Chory kirys | Wyświetlone : 1872 | Odpowiedzi : 9


Mętne oczy teleskopa

Tak do końca, to nie jestem pewna czy w dobrym dziale utworzyłam wątek. Nie chodzi o moją rybkę, tylko o dorosłe teleskopy, które widziałam w sklepie zoologicznym. Ryby były piękne, ale miały mętne oczy. Zdziwiło mnie to, ponieważ mój młodziutki teleskop ma normalne, klarowne oczy, a tamte miały przymglone. Z czego to może wynikać ?
Czytaj więcej : Mętne oczy teleskopa | Wyświetlone : 1752 | Odpowiedzi : 4


Chory bojownik - chyba pęcherz pławny

Mój piękny niebieski bojownik strzępiasty lekko niedomaga. Unosi się nieborak cały czas przy powierzchni, na dół się nie zapuszcza a jeśli już to widać że z wysiłkiem i zawsze głową w dół. Mam wrażenie że wypycha go ku górze. Najgorsze, że przewraca go też na boki, leży sobie tak na boku dłuższą chwilę po czym z wysiłkiem przewraca się do normalnej pozycji.
Nie pływa prawie wcale, ale np spłoszony czy pogoniony przez samicę potrafi wyrwać ...
Czytaj więcej : Chory bojownik - chyba pęcherz pławny | Wyświetlone : 6956 | Odpowiedzi : 3


Chory skalar

Od jakiegoś czasu skalar ma spuchnięty pysk,coś jakby wstrzyknął sobie botoks :) Wie ktoś co to może być i jak to wyleczyć?
Czytaj więcej : Chory skalar | Wyświetlone : 2538 | Odpowiedzi : 5


Apatia skalarów

Witam.
Od trzech dni moje skalary (4 sztuki) są bardzo apatyczne, jeden z nich pływa przy powierzchni wody, trzy pływały schowane w roślinach, z czego 2 dzisiaj padły. U jednego z nich zauważyłem ciągnące się przeźroczyste odchody. Zaczęło się to wszystko od karmienia mrożoną ochotką. Jednak nie tylko skalary ją jadły a tylko one chorują.

-wymiary zbiornika: 70x50x60 210 litrów
-oświetlenie: 3x24W
-filtracja: jbl cristal profi 120 i zewnętrzny aqua-szut turbo 550 n
-ogrzewanie: grzałka ...
Czytaj więcej : Apatia skalarów | Wyświetlone : 6023 | Odpowiedzi : 13


Danio Łososiowy:(Problem

Słuchajcie mam problem w moim akwarium miałam ok 10szt Danio łososiowe, połowa legła w gruzach, mają jakieś dziwnie wydęte brzuchy a w dodatku dziury, tak jakby ktoś im brzuchy przekuł na wylot bądź coś wygryzło;(Czy wiecie co to może być??
Czytaj więcej : Danio Łososiowy:(Problem | Wyświetlone : 1830 | Odpowiedzi : 1


pęcherzyk z pasożytem na skórze

Witam
Jakiś czas temu na skórze jednego z moich miedzików zauważyłem dziwną torbiel(pecherzyk) z białym nitkowatym robakiem w środu, ryba trafiła do izolatki, po kilku dniach zauważyłm "to coś" u innych ryb(neonki czerwone). PIerwszy raz sie z czymś takim spotkałem, przeszukałem internet i nic konkretnego nie znalazłem. W polskiej cześci internetu cisza na temat tego robala(jeden wątek na forum raczej nic nie wnoszący). Znalazłem troche informacji na francuskim forum ale też bez konkretów. Od poniedziałku ...
Czytaj więcej : pęcherzyk z pasożytem na skórze | Wyświetlone : 1597 | Odpowiedzi : 1


identyfikacja choroby. dziurawica?

Witam,
od trzech dni na mojej ramirezie (linia boczna) pojawił się hmm jak by pryszcz - czerwonawy wypukły,
ramireza zachowuje się normalnie, przyjmuje pokarm.
teraz widać coś podobnego zaczyna robić się na głowie - jeszcze nie do końca wyrosło..

czy dobrze rozpoznałem chorobę? jest to dziurawica?
na jednym z forów wyczytałem, że udało się wyleczyć Zoolek Aquasan-S..
co ewentualnie polecacie? leczenie mogę przeprowadzić tylko w zbiorniku ogólnym..

są też opinie, że dziurawica jest to choroba ...
Czytaj więcej : identyfikacja choroby. dziurawica? | Wyświetlone : 2488 | Odpowiedzi : 6


Chore razbory espei

Witam.
Od miesiąca mam stadko 20 szt razbor espei.
Dwa tygodnie temu zauważyłem pierwsze objawy choroby.
Rybki przeszły już kurację CMF i w następnym tygodniu Sera baktopur (moja diagnoza-pleśniawka),jednak nie ma żadnej poprawy.
Chorych wciąż przybywa.

Akwa 112l
podmiany 1 x tydz 40%
temperatura 26
Ph 6,7-6,9
GH 10
KH 3
oświetlnie 2x35W,1x18W
CO2 z butli
nawożę solami + easycarbo w dawce zalecanej przez producenta
obsada 20 razbor espei,5 otosków
podłoże ziemia + bazalt

Akwa ...
Czytaj więcej : Chore razbory espei | Wyświetlone : 1630 | Odpowiedzi : 1


ospa pomocy

witam,
w zeszły weekend dokupiłem do mojej obsady 4x kirys panda, 4x otosek, 2x ramireza (nie mam zbiornika na kwarantanne)
wczoraj zauważyłem pandy ocierają się o dno, jedna z ramirez ma dwie białe kropki (nad okiem i na płetwie brzusznej)
na chwile obecną ryby mają się dobrze, przyjmują pokarm..

wiem, że było to wałkowane milion razy na różnych forach ale chciałbym rozwiać moje dylematy odnośnie leczenia ospy...

leczenie chciałem przeprowadzić bez podawania chemii (jeszcze dobrze ...
Czytaj więcej : ospa pomocy | Wyświetlone : 4643 | Odpowiedzi : 18


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890