.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 12:28

Nowości Nowości dla Choroby

Mapa strony Choroby » Dział : Choroby

Forumowy szpital

Brak apetytu u paletek

Cześc, zauważyłem że placki nie chcą jeśc.Jedna z paletek zaczęła robić przeźroczystą kupkę i kolana mi się ugięły.Kupilem odpowiednie lekarstwa i zacząłem od dodania do akwa i do pokarmu.Właśnie od tej pory ryby nic nie jedzą(2 dni) chyba czują się oszukane.Oczywiście za radą Andrzeja wywaliłem wszystko z akwarium i jest teraz gołe
.Dzisiaj zastosowałem metronidazol i czekam na efekty. Tak jak Andrzej napisał w necie jest wszystko ale każdy przypadek jest inny.
Czytaj więcej : Brak apetytu u paletek | Wyświetlone : 5727 | Odpowiedzi : 23


Niepewność

Forum fajnie odmienione GRATULACJE
Mój pierwszy post na tym forum

Rybka zakupiona tydzień temu teraz siedzi w kwarantannie Krótki opis:

Niedawno zakupiłem kilka rybek. Po ostanich walkach z niezidentyfikowaną chorobą byłem teraz troche ostrożniejszy. Aklimatyzacja trwała 40 minut 20 minut temp 20 minut Ph powoli dolewana woda do woreczka. Później woda z woreczka do wiadereczka przez siteczko i rybeczki do akwarium 2 brzanki 4 Razbory 2 samiczki platki 2 samiczki mieczyka i 2 młodziutkie kosiareczki. ...
Czytaj więcej : Niepewność | Wyświetlone : 2746 | Odpowiedzi : 20


Przytarcie "niemechaniczne" u tetr cesarskich (choroba)

Hej,
w akwarium panoszy się jakieś choróbsko, które tknęło tylko tetry cesarskie i tak nic nie odratuję ale chciałem wiedzieć co to było.
W ciągu 3 dni straciłem około 20sztuk dorosłych tetr cesarskich.
Najpierw woda:
ph 6,9-7,2
temp 24-25stC
no3 50mg/l (wacha się między 30 a 60 od co najmniej kilku miesięcy, wiem, że nie tu tkwi problem)
no2 nie mierzyłem i innych bo nie ma sensu.
Podpowiedzcie co to może być, wygląda jakby otarcia ...
Czytaj więcej : Przytarcie "niemechaniczne" u tetr cesarskich (choroba) | Wyświetlone : 1183 | Odpowiedzi : 0


Dziwna sytuacja w akwa

Witam. Mam problem, otóż w środę robiłem restart akwarium. Zrobiłem wszystko, jak należy. Jednak dzisiaj rano znalazłem martwego neonka, uznałem że to pewnie nic poważnego, choć zacząłem baczniej przyglądać się sytuacji w akwa. Teraz wieczorkiem znalazłem drugiego neonka, również pływającego do góry brzuchem. Taki szczegół techniczny był cały biały, czerwony miał tylko ten charakterystyczny dla neonków pasek na brzuszku. Zauważyłem również, że woda ma jakby białawy odcień (??), a rybki pływają przy samej powierzchni. Proszę ...
Czytaj więcej : Dziwna sytuacja w akwa | Wyświetlone : 1886 | Odpowiedzi : 19


Biała plama (brak łusek?) na boku Black Molly

Co prawda została podskubana przez bojownika 2 tygodnie temu, ale płetwę ogonową i grzbietową odrobinę, a jakieś 3 dni temu zauważyłem na lewym boku i tylko tam coś w rodzaju plamy (bez nalotu), połączonej z brakiem (?) łuski. Czy to objaw chorobowy?

Molinezja poza tym zachowuje się normalnie, ma apetyt, pływa jak dotychczas.
Czytaj więcej : Biała plama (brak łusek?) na boku Black Molly | Wyświetlone : 1611 | Odpowiedzi : 5


Problem z pęcherzem pławnym

Witam,
w końcu i w moim akwarium pojawił się problem. Od dwóch tygodni samiec ellioti "siedzi" na dnie. Pływać za bardzo nie może, jest za "ciężki". Poza problemem z pęcherzem pławnym innych objawów nie zauważyłem, co więcej, ryby miały jakiś tydzień temu tarło a samiec nie zaniedbuje swojej partnerki strosząc się do Niej i pokazując swoje piękno.

-litraż akwarium - 240l (120x40x50cm)
-filtracja - JBL e900 i fan-3 z dużą gąbką
-oświetlenie - 2x29W aquarelle ...
Czytaj więcej : Problem z pęcherzem pławnym | Wyświetlone : 1347 | Odpowiedzi : 3


Choroba black molly

Witam.
Zaobserwowałem dzisiaj, że moja samiczka molinezji ma coś z okiem. Stało się ono białe i jakby napęczniało.

Wymiary:
ok 40x30x30 (30l)
Oświetlenie:
żaróweczka 15w
Filtracja
Atman At-f300 (+ wężyk napowietrzający)
Dodatkowe wyposażenie:
grzałka również atmana
Obsada:
-molinezja (parka)
-mieczyk (parka + ok. 5 maluchów)
-gupik (parka + ok. 6 maluchów)
-neon (4 innesa + 2 czerwone)
-długonos (2 najprawdopodobniej parka)
-kiryski (2 pandy i jeden normalny)
-zbrojnik niebieski
-krewetki (2 filtracyjne)
Roślinność
nie znam ...
Czytaj więcej : Choroba black molly | Wyświetlone : 1286 | Odpowiedzi : 2


Podstawowe przycyzny chorób ryb akwarystycznych.

Zbyt niska temperatura

Zbyt niska temperatura wywołuje u ryb zespół objawów chorobowych nazywanych przeziębieniem.

W celu uniknięcia tego problem, przez zakupem ryb powinniśmy zapoznać się z ich ogólnymi wymaganiami, lub w przypadku braku dokładnych lub jednoznacznych danych, ustalić chociaż naturalne pochodzenie danego gatunku. Wtedy zapoznajemy się z wymogami ryb zamieszkałych wraz z interesującym nas. Ryby przeziębione są mało ruchliwe, ich płetwy coraz dłużej się sklejają, barwy bledną, apetyt zanika. Pływają wolno kołysząc się. Przy zbyt ...
Czytaj więcej : Podstawowe przycyzny chorób ryb akwarystycznych. | Wyświetlone : 1428 | Odpowiedzi : 7


Podstawowe powody chorób ryb akwariowych.

Zbyt niska temperatura

Zbyt niska temperatura wywołuje u ryb zespół objawów chorobowych nazywanych przeziębieniem.

W celu uniknięcia tego problemu, przez zakupem ryb powinniśmy zapoznać się z ich ogólnymi wymaganiami, lub w przypadku braku dokładnych lub jednoznacznych danych, ustalić chociaż naturalne pochodzenie danego gatunku. Wtedy zapoznajemy się z wymogami ryb zamieszkałych wraz z interesującym nas. Ryby przeziębione są mało ruchliwe, ich płetwy coraz dłużej się sklejają, barwy bledną, apetyt zanika. Pływają wolno kołysząc się. Przy zbyt ...
Czytaj więcej : Podstawowe powody chorób ryb akwariowych. | Wyświetlone : 1367 | Odpowiedzi : 0


Padła jedna mała cr-co może być przyczyną?

Witam, jestem nowy na forum i już muszę prosić o pomoc, bo napotkał mnie problem:)

Mam tygodniowe crystalki, jedna dzisiaj padła.
Nie wiem natomiast co może być przyczyną, dlatego zamieściłem tutaj swój post.
Akwarium 30 litrów,
Parametry:
Ph=7,5
kH=5-6
NO2=0
NO3=0 lub bliskie 0.
Czy jest regułą, że wszystkie małe będą padać?
W akwarium są wypławki.
I jeszcze jedno, chwilę po zdechnięciu, dosłownie 10 sekund, mała została zjedzona przez dorosłą...
Z góry dziękuję za pomoc. ...
Czytaj więcej : Padła jedna mała cr-co może być przyczyną? | Wyświetlone : 1386 | Odpowiedzi : 4


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron