.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 20:17

Nowości Nowości dla Ciekawostki i nowości sprzętowe

Mapa strony Ciekawostki i nowości sprzętowe » Dział : Ciekawostki i nowości sprzętowe

Wszystkie nowości związane z akwarystyką

Krewetka amano.

W związku z restartem sprzedałem amano. Tzn miało być dziś przekazanie będzie w czwartek.
Lecz nei o tym mowa.

Po złapaniu w siatkę amano i wpuszczaniu do worka te krewetki zachowują się inaczej niż np rc.
Mianowicie chodziły mi po ręce. Rc podskakują. Amano po prostu chodziły sobie. Ile by tak żyły nie wiem nie chciałem testować.
Jak będę je łowił jeszcze raz spróbuję zrobić wtedy filmik jak to wygląda.

Mega zaskoczenie.

To taka ciekawostka ...
Czytaj więcej : Krewetka amano. | Wyświetlone : 3540 | Odpowiedzi : 1


Taśma LED 8520

Witajcie
Co powiecie o taśmie LED http://allegro.pl/sztywna-tasma-led-alu-8520-zimna-6500k-50cm-i6760403686.html

Typ taśmy: na sztywnym aluminiowym podkładzie (lepsze odprowadzenie ciepła w stosunku do taśmy elastycznej)
Moc: 17W z metra
Napięcie pracy: 12V
Chip: Epistar 8520
Temperatura barwowa: 6500K (zimna)
Szerokość: 12 mm
Grubość: 2 mm
Kąt świecenia: 120°
Ilość światła: ok. 120 lm z wata

Taśma ma ciekawe parametry i wydaje mi się że może konkurować z Power LEDami, zwłaszcza cenowo.
Ktoś z Was może korzysta z takiego oświetlenia ...
Czytaj więcej : Taśma LED 8520 | Wyświetlone : 6113 | Odpowiedzi : 10


Ciekawostki z Chin

Pomyślałem sobie że fajnie by się dzielić znaleziskami na AliExpress. Wiadomo że większość produktów akwarystycznych jest dostępna również w Polsce, zwykle taniej z jakiegoś powodu, ale może ktoś coś ciekawego znajdzie.
Z dotychczasowego doświadczenia wiem, że pHmetry i konduktometry warto kupić prosto z Chin. Ale niedawno udało mi się znaleźć dwa inne ciekawe produkty: dyfuzor CO2 przeznaczony na wąż filtra i tanią lampkę LEDową.
pudelka.jpg

1. Dyfuzor CO2 stanowi świetną alternatywę ...
Czytaj więcej : Ciekawostki z Chin | Wyświetlone : 3710 | Odpowiedzi : 12


Elektroniczny tester wody

Proszę o informację czy jest coś takiego jak elektroniczny tester wody aby mierzył najważniejsze parametry zamiast pasków lub kropelek?
Czytaj więcej : Elektroniczny tester wody | Wyświetlone : 1975 | Odpowiedzi : 2


Czy taki filtr wystarczy do akwarium 25l?

Witam!!
To mój pierwszy post na tym forum i nie za bardzo się jeszcze tu orientuję ;) więc jak w złym dziale napisałem ten temat to proszę o przeniesienie go.Czy filtr Aquale fan mini plus starczy do akwarium 25l z bojownikiem? :]
Czytaj więcej : Czy taki filtr wystarczy do akwarium 25l? | Wyświetlone : 2245 | Odpowiedzi : 3


Twinstar - elektroniczny sterylizator (elektroliza wody)

Witam.
Czy któryś z kolegów ma albo coś słyszał, na temat elektronicznego sterylizatora??
Podobno pomaga zwalczyć glony w akwarium.
Czy używanie takiego sterylizatora wpływa na parametry wody, bądź kondycję naszych rybek ??

Jak to działa jest pokazane na poniższym filmiku.
https://youtu.be/xY_A5u6_VJs
Czytaj więcej : Twinstar - elektroniczny sterylizator (elektroliza wody) | Wyświetlone : 6432 | Odpowiedzi : 24


moduł oświetleniowy aquael leddy tube sunny6W6500K moduł oświetleniowy aquael leddy tube sunny6W6500K

Witam Was.Mam pytanie,czy stosował ktoś z Was zamiennie moduł jak w temacie zamiast świetlówki kompaktowej 11W którą on zastępuje?jakie są efekty na tym module w kostkach nano?będę wdzięczny za pomoc i opinie.pozdrawiam
Czytaj więcej : moduł oświetleniowy aquael leddy tube sunny6W6500K | Wyświetlone : 2104 | Odpowiedzi : 1


Dyfuzor CO2

Witajcie
Macie jakieś sprawdzone dyfuzory do rozpuszczania CO2 w wodzie? mam ceramiczny w kształcie fajki ale jakaś lipa jest. Co możecie polecić? cena nie gra roli. Miała być mgiełka, a są bąble...
Czytaj więcej : Dyfuzor CO2 | Wyświetlone : 3776 | Odpowiedzi : 8


Super wydajna dioda CREE CXA3590

Znalazłem w necie taką ciekawostkę:
http://www.ledrise.com/product_info.php ... 45-lm.html
Dioda osiąga nawet 11.245 lumenów! :o Pomyśleć, że 2 takie "kruszynki" stykną na mój zbiornik hehehe.....
Czytaj więcej : Super wydajna dioda CREE CXA3590 | Wyświetlone : 3530 | Odpowiedzi : 22


Denitryfikacja - filtr fabryczny

Znalazłem na necie fabryczny produkt do denitryfikacji, czyli najkrócej mówiąc usuwania z wody azotanów, głównego powodu naszych podmian wody.
http://www.akwarystyczny24.pl/azoo-twin ... -3796.html
Czytaj więcej : Denitryfikacja - filtr fabryczny | Wyświetlone : 2273 | Odpowiedzi : 6


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890