.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 10:01

Nowości Nowości dla DIY

Mapa strony DIY » Dział : DIY

Zrób to sam

Lampki 30 Wat power led

Witam, lampki wykonane przeze mnie o wymiarach 600 x 100 mm.
Lampki zbudowane z diód Epistar 6500k, 8500k i FS white.
Każda po 30 Wat.
Czytaj więcej : Lampki 30 Wat power led | Wyświetlone : 3497 | Odpowiedzi : 3


Filtr do akwarium

Witam,
Posiadam 2 akwaria jedno 40l drugie bardzo małe, wpadła mi myśl do głowy czy nie można w małym akwarium zrobić filtra, a filtrować większe akwarium(połączyć 2 akwaria). Nie mam pojęcia czy takie coś jest możliwe ale widziałem na kilku filmikach na yt, że coś takiego istnieje (jakaś komora czy coś). Czy można przy zmodyfikowaniu filtra wewnętrznego takie coś osiągnąć, bo chciałem stworzyć iwagumi z krewetkami, nie pasuje mi widok filtra w akwarium.
Dziękuję za ...
Czytaj więcej : Filtr do akwarium | Wyświetlone : 3563 | Odpowiedzi : 9


Spawanie i klejenie tworzyw sztucznych

Jeśli ktoś kiedykolwiek zastanawiał się jak skleić ze sobą szkło, plexi czy inne materiały tworząc np. akwarium czy inne obiekty z tych materiałów to zapraszam do kanału https://www.youtube.com/user/ataszek/ wiele profesjonalnej wiedzy przedstawione w dostępny sposób.
Czytaj więcej : Spawanie i klejenie tworzyw sztucznych | Wyświetlone : 2150 | Odpowiedzi : 2


Obudowa DIY - czy montować wentylatory

Cześć
Poniżej zdjęcia mojej obudowy DIY nad akwarium. Obudowa zrobiona ze spienionego PVC o grubości 10 mm. Jeszcze dołożę siłowniki by się ładnie podnosiła.

Jak widzicie mam 3 beleczki slim led 36 W położone na aluminiowej poprzeczce (profilu czterokątnym zamkniętym).
Dzisiaj testuje do ilu dojdzie mi temp. lamp led. Na razie przy lekko podniesionej pokrywie temp. wynosi 70 st. C (świetlówki pracują dopiero 2 godziny)

I teraz pytanie czy kupić wentylatory (komputerowe) i zamontować w ...
Czytaj więcej : Obudowa DIY - czy montować wentylatory | Wyświetlone : 22354 | Odpowiedzi : 5


DIY ADA Garden stand 60p

Przedstawiam ADA Garden Stand 60p ;) pozostało dorobić zastrzały ,półkę na zasilacz do solara i pomalować.Finał niebawem 8)
Czytaj więcej : DIY ADA Garden stand 60p | Wyświetlone : 2475 | Odpowiedzi : 3


oświetlenie do akwarium 140l z żółwiem i prostymi roslinami

Witam
Kupiłem i zrobiłem testy:
ph:7,8/8;
no2:0;
no3:20 mg (obecnie 10/20);
gh:17;
kh:9;
tempratura waha się zależnie od temp. pokoju: około 20 stopni;
W kranie identyczne parametry, więc nic mi nie zatwardza wody.


Obsada:
-żółw chiński półroczny;
-gupiki ilość niezliczona;
-ślimaki świderki ilość niezliczona;
-ślimaki zatoczki i rozdętki, ale szybko znikają;
-ślimak ampularia 1sztuka;
-moczarka;
-rogatek;

Filtracja: ikola 450 media od dołu:
-gąbki;
-ceramika;
-ceramika;
-ceramika;
Deszczownia na całej długości

Oświetlenie:
(moduły led samsung 150 ...
Czytaj więcej : oświetlenie do akwarium 140l z żółwiem i prostymi roslinami | Wyświetlone : 2254 | Odpowiedzi : 0


lampa led -problem [ROZWIĄZANY]

witam
mam taki problem z lampą power led
zrobiłem lampę z 30 diod jedno watowych, połączyłem je kablami , podłączyłem zasilacz 25 - 36 wat , uruchomiłem pierwszy raz i diody się nie zaświeciły tylko coś strzeliło 2 razy w lampie. po tym sprawdziłem wszystkie diody i 3 diody przy wejściu kabla od drivera - były spalone a od strony + jedna. zobaczyłem też że jedna dioda miała przebicie , gdy przykładałem miernikiem jedną końcówkę ...
Czytaj więcej : lampa led -problem [ROZWIĄZANY] | Wyświetlone : 2606 | Odpowiedzi : 6


Lampka do akwarium 30cm

Witam.

Ostatnio pomyślałem, aby założyć akwarium 12l 30x20x20cm. Potrzebowałbym tylko oświetlenia i od razu pomyślałem o lampce ledowej. Tylko przy tak małym akwarium mam kilka problemów. Chciałbym wykorzystać profil aluminiowy (konkretnie takie coś tylko skrócone http://allegro.pl/profil-aluminiowy-led-50cm-x-10cm-belka-i5912946205.html). Jakbym użył paska ledowego to dałbym 2x biały zimny i 1x kolorowy grow. A jakbym chciał lutować z power ledów to jakie i ile diód zastosować?
No i mój największy problem. Z czego wykonać nóżki do takiej belki?
Czytaj więcej : Lampka do akwarium 30cm | Wyświetlone : 2263 | Odpowiedzi : 3


Pomoc w doborze diod Power Led

DSC_3847.JPG
Witam wszystkich. Potrzebuję fachowej porady. Zakupiłem pokrywę Aqua Stel do malutkiego zbiornika 40x25x30. W pokrywie jest zamontowana świetlówka ledowa Glas Led o mocy 6W. Nie znam się na "ledach" ale na moje oko jest ona zbyt słaba. Dodam tylko ,że w tym akwa ma być LT . Wiem..w LT oświetlenie od 0.2 do 0.5W/L jednak chcę silniejsze. Tym bardziej ,że rośliny będę wkładał dorosłe. Kilka lat temu miałem LT ale tam ...
Czytaj więcej : Pomoc w doborze diod Power Led | Wyświetlone : 4194 | Odpowiedzi : 15


Moja pokrywa led DiY

ObrazekObrazekObrazekPokrywka do 240l. Wszystko na zasadzie swietlówek . Niestety belka nie wchodziła w grę bo akwarium muszę mieć przykryte. Power led 1w.epistar 45mil. 6500K,8500K,i Full spectrum. Przyklejone do profila Alu "D" klejem termoprzewodzącym bez pcb,wsunięte w rurki pmma zaślepione na końcach. Taśma sztywna led 8520 , 6500K 1m.na tej samej zasadzie i 2x1m.Taśma sztywna 5630 grow(czerwono-niebieska) w sumie 130w.Świetlówki na Power led zasilane dwoma driverami 18-36x1w.300mA ,a świetlówki na taśmach zasilane zasilaczem stabilizowanym 12v,10A. Wszystko ...
Czytaj więcej : Moja pokrywa led DiY | Wyświetlone : 2700 | Odpowiedzi : 2


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890