.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 21:33

Nowości Nowości dla DIY

Mapa strony DIY » Dział : DIY

Zrób to sam

Tło zewnętrzne Naturalne

Witam . To tło zrobiłem już dawno z nudów . Teraz znów nie bardzo mam co robić wiec się nim pochwalę :P
Tło wykonane jest tylko z naturalnych elementów takich jak Kora porośnięta mchami oraz drobne korzonki . Wszytko to docięte i osadzone w skrzynce o głębokości 15 cm, pozwala to na uzyskanie głębi obrazu . Niestety nie mam możliwości wstawienia jej za akwarium żeby zobaczyć ...
Czytaj więcej : Tło zewnętrzne Naturalne | Wyświetlone : 2881 | Odpowiedzi : 8


ŻARÓWKA ENERGOOSZCZĘDNA JAKO DODATKOWE OŚWIETLENIE aKWA

Witam ;] Rafał z wrocławia ma pytanko bardzo ważne

jak myslicie czy do akwa 250 z oświetleniem 2x 30 wat mozna dodać żarówkę energooszczędnom 70 wat jako oswietlenie dodatkowe

pozdrawiam Rafał
Czytaj więcej : ŻARÓWKA ENERGOOSZCZĘDNA JAKO DODATKOWE OŚWIETLENIE aKWA | Wyświetlone : 1552 | Odpowiedzi : 7


Pokrywa na niestandardowe 13L - spienione PVC

Witam wszystkich :)
Z nudów i braku planów na majówkę postanowiłem zrobić trochę porządniejszą pokrywę na moje niestandardowe 13L niż była dotychczas, akwarium stoi w nieużytku ale może kiedyś się przyda, kto wie ;)
Więc, Rozejrzałem się na necie w poszukiwaniu wzorców i trafiłem na super stronkę http://www.retez.pl, gdzie jest wszystko fajnie ...
Czytaj więcej : Pokrywa na niestandardowe 13L - spienione PVC | Wyświetlone : 1660 | Odpowiedzi : 4


Armatka torfowa

Witam . Mam dobry sprawdzony sposób na tanią Wodę miękką i kwaśną .
Z racji tego ze Ja potrzebuję tej wody sporo zrobiłem coś takiego .
Coś a'la Armatki torfowe . ;)
Obrazek

Prosta i wygodna konstrukcja . Rury o długości 60cm od dołu zapchane watoliną i wypełnione torfem . Woda kapie do nich ( za darmo ) i po przefiltrowaniu wpada do beczki 200l . ...
Czytaj więcej : Armatka torfowa | Wyświetlone : 3935 | Odpowiedzi : 5


Lampy wiszące ( zbiornik otwarty)

A więc tak . Lampy zostały zrobione z taniego materiału - Metalowe Miski :oops: Średnica 31 cm . Wewnętrzna strona jest polerowana co działa jak odbłyśnik. W dnie zrobiłem otwory w które włożyłem oprawki pod trzonek E27 .

Obrazek
Obrazek

Całość została pomalowana czarnym matem .

Obrazek

Jak widać wyglądają estetycznie a ich cena niewielka . Miska 20zł ,oprawka 5 zł, za farbę dałem chyba 15zł. Uchwyty ...
Czytaj więcej : Lampy wiszące ( zbiornik otwarty) | Wyświetlone : 2216 | Odpowiedzi : 9


Kubełek - przymierzanie się, etap planowania.

Hej,
zastanawiam się od dłuższego czasu nad zakupem kubełka i RO, jednak kasa, kasa, kasa :/ Pomyślałem, a gdyby zrobić kubeł DIY, zaoszczędzić i dozbierać na RO?
Największym dla mnie problemem jest wybranie pompy, dobór mocy, by była wstanie wpompować wodę :/
Kiedyś podczas podmianki i czyszczenia filtrów chciałem wykorzystać głowicę z FAN 3 i efekt... Tragedia :/ Wodę wpompowało na wysokość 20cm :/ Dlatego teraz wyrywam włosy z głowy, czego użyć ...
Czytaj więcej : Kubełek - przymierzanie się, etap planowania. | Wyświetlone : 1982 | Odpowiedzi : 7


Matowanie ledów w celu rozproszenia światła....

Witam, dzięki koledze "skaczący", który to dał mi namiar na odpowiedni temat z tym związany. Udało mi się rozproszyć skupione światło Diod LED za pomocą zmatowania papierem ściernym i oszlifowania soczewek na płasko.


Fotka przed zabiegiem:
Obrazek
Fotka po zabiegu matowania ledów:
Obrazek

Minusem tego zabiegu jest lekka strata natężenia światła. Gdyby dobrać odpowiednio mocniejsze diody można tym sposobem spokojnie oświetlać kąt 180*.
Czytaj więcej : Matowanie ledów w celu rozproszenia światła.... | Wyświetlone : 2638 | Odpowiedzi : 20


Półpokrywa DIY 1 świetlówka - KuMaK Półpokrywa DIY 1 świetlówka - KuMaK

Yo !

Potrzebne mi było jakiś rok temu oświetlenie dla żółwia. Ponieważ raczej robię wszystko bardzo oszczędnie użyłem materiałów, które zagracał mi dom :)

Oto efekt:

Obrazek

Obrazek

Świetlówka 20W. Cały układ widać na zdjęciu, w miejscu połączenia obudowy jest wylot na kabelek, który idzie do gniazdka. Niestety nie miałem żadnego wyłącznika na stanie zatem oświetlenie wyłączałem programując je przy gniazdku.
Przesadziłem jednak z odległością świetlówki od ...
Czytaj więcej : Półpokrywa DIY 1 świetlówka - KuMaK | Wyświetlone : 1507 | Odpowiedzi : 2


DIY.... Czyli diody LED do standardowej pokrywy. DIY.... Czyli diody LED do standardowej pokrywy.

Kolejna przeróbka standardowej pokrywy do akwarium 30l. brutto
Tym razem idąc na przeciw wszelkim wynalazkom postanowiłem do rozbudowy standardowego oświetlenia użyć panelu LED, który składa się z 48 diod x0.1w. każda.
Do tego celu zakupiłem Halogen Ledowy:


Po rozmontowaniu na części pierwsze zakupionego halogenu wyciąłem pierścień. Wziąłem pod uwagę fakt, że lustro wody będzie dość wysoko. Doliczyłem też wnętrzności halogenu (czyli panel wraz z transformatorem)


Po wycięciu ramki mogłem ustalić gdzie wyciąć, dopasować ...
Czytaj więcej : DIY.... Czyli diody LED do standardowej pokrywy. | Wyświetlone : 3057 | Odpowiedzi : 4


Przeróbka pokrywy 100x40 Profil Wromak

Skończyłem przerabianie pokrywy pod względem funkcjonalności, jeszcze w któryś weekend gdy będzie więcej czasu zadbam o względy estetyczne, ale o tym co planuję to na końcu, teraz napiszę co i jak zrobiłem zanim doszedłem do stanu obecnego.

Ponieważ oryginalnie producent zamieścił w pokrywie świetlówki 2x30W co przy 200L daje marne 0,3W/L. Widoczne na zdjęciu niżej korytko między świetlówkami zostało usunięte, a wszystkie stateczniki razem z zapłonnikami wylądowały na "dachu" porywy ...
Czytaj więcej : Przeróbka pokrywy 100x40 Profil Wromak | Wyświetlone : 3767 | Odpowiedzi : 9


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890