.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 29 mar 2024, o 11:25

Nowości Nowości dla DIY

Mapa strony DIY » Dział : DIY

Zrób to sam

Pompka do wypompowywania wody

Witam, mam problem z podmianą wody w moim małym akwarium, które stoi na podłodze.
Otóż akwarium ma 25l i stoi pod szafką, mam tylko miejsce na wrzucenie pokarmu do środka, a żeby podmienić wodę muszę wysunąć akwarium, zdjąć pokrywę i słoikiem wybrać wodę. Jest to niestety mało wygodne i troszkę wody zawsze skapnie na podłogę.

Szukam jakiegoś dobrego sposobu na jakąś pompkę do wody, ponieważ tradycyjne ściąganie wężykiem trwa trochę długo, krócej zajmuje mi podmiana ...
Czytaj więcej : Pompka do wypompowywania wody | Wyświetlone : 3049 | Odpowiedzi : 8


cięcie w plastiku

Witam

Czy ktoś orientuje się, gdzie we Wrocławiu można w rozsądnej cenie zlecić wycięcie kilku otworów w płytkach plastikowych 3 mm? Byłem w firmie Contra na Robotniczej ale facet zaśpiewał 200 zł, a jeśli sam zrobię pliki wektorowe do wyrzynarki to "promocja" - 100 zł. Uznałem, że trochę drogo zważywszy, że sama obudowa, w której chcę wyciąć otwory kosztowała 18 zł.
A może ktoś dysponuje odpowiednim sprzętem i byłby skłonny pomóc odpłatnie. Chodzi o otwory ...
Czytaj więcej : cięcie w plastiku | Wyświetlone : 2484 | Odpowiedzi : 5


Komin do filtra podżwirowego

Ostatnio sporo kupiłem filtrów podżwirowych firmy happet.
Wszystko suuper, ale na moje potrzeby krewetkowe potrzebuje jakieś 4-5 kratek a w zestawie nawet tym najtańszym za 17zł jest ich z 10.
Więc zawsze z filtra zostawało mi kilka kratek a nie miałem kominów i za każdym razem kupować musiałem filtr aby mieć komin.
U producenta Happet nie ma kominów samych do kupienia. To szukałem z innych filtrów, ale nic nie pasuje Aquael ma inny rozstaw i ...
Czytaj więcej : Komin do filtra podżwirowego | Wyświetlone : 2155 | Odpowiedzi : 0


Dolewka RO - Prosto i Tanio

Jako, że w moim morskim krewetkarium 30L temperatura jest 26st. to wodą dosyć szybko paruje.
W pomieszczeniu krewetkowym mam zawsze około 22-23 stopni.
W morskim trzyma 26st. więc metodą prób i błędów zaznaczając na akwarium wiem ile dziennie odparowywuje mi wody w morskim.
Zrobiłem taką prostą dolewkę aby zasolenie mi nie skakało i fajnie działa już miesiąc czasu. Cały czas trzyma zaznaczony poziom.

Może nie jest to coś WOW, ale na moje potrzeby spisuje się ...
Czytaj więcej : Dolewka RO - Prosto i Tanio | Wyświetlone : 2054 | Odpowiedzi : 0


Oświetlenie nocne

Witajcie :)

Naszła mnie "chrapka" na oświetlenie nocne. Nie myśląc wiele, wziąłem się do dzieła.
Co będzie potrzebne:
- diody led - ja miałem z opaski odblaskowej z czerwonymi diodami,
- jakieś uchwyty, które pomogą nam z montażem lampki nad / w akwarium,
- klej - w moim przypadku kropelka,
- jakieś opakowanko lub plexi, w której "zamontujemy" diody - ja miałem jakieś takie jak na zdjęciu, ...
Czytaj więcej : Oświetlenie nocne | Wyświetlone : 2393 | Odpowiedzi : 6


Frezowanie

Witam jestem w stanie zaoferować frezowanie formatek jakich tylko byście chcieli, nie przekraczających wymiaru 200mm x 200mm np jakieś boki do lamp DIY zamiast prowizorycznych nóżek. Z tej formatki możecie sobie zarzyczyc kształt jaki tylko chcecie. Materiał aluminium, pleksi. Grubość dowolna. więcej na pw. Pozdrawiam
Czytaj więcej : Frezowanie | Wyświetlone : 2215 | Odpowiedzi : 0


Dobór diod led

Szykuję się do zrobienia lampki na bazie power led. Naszła mnie taka myśl, wszędzie gdzie czytam na ten temat wszyscy piszą albo o cree (ale jednak bez przesady, nie chcę zbankrutować na tych diodach), albo o epistar. Czy inne diody się nie nadają? Jeśli tak, to z jakiego powodu? Chodzi mi o diody 1W, będę wykorzystywać 6500K, 8500K oraz te tzw. royal blue i deep red. Czy jakieś inne firmy mają sensowne diody? Czy tylko ...
Czytaj więcej : Dobór diod led | Wyświetlone : 3737 | Odpowiedzi : 16


Skimmer do filtra zewnętrznego (kubełka) Skimmer do filtra zewnętrznego (kubełka)

Witajcie :)

Chcę Wam zaprezentować mój niezwykle prosty i tani w wykonaniu pomysł na oczyszczanie tafli wody za pomocą własnoręcznie wykonanego skimmera.

Potrzebne będą nam 4, no może 5 rzeczy:
1. Trójnik od węża ogrodowego - koszt od 4 do 9zł.
2. Wąż - najlepiej taki jak mamy do kubełka, ja nie miałem zapasu więc zastosowałem jakiś plastikowy o zbliżonej średnicy - cena około 3zł/m.
3. Przyssawki ...
Czytaj więcej : Skimmer do filtra zewnętrznego (kubełka) | Wyświetlone : 2610 | Odpowiedzi : 8


Lamka led DIY

Ostatnio kolega z naszego forum poprosił mnie o pomoc w zrobieniu lampki na jego kosteczkę na diodach Led.
Po dyskusjach co i jak powstała lampka o świetle dziennym 30W zapalanych w trzech osobnych sekcjach i jednej 8W sekcji nocnej. Trochę to trwało, ale efekt końcowy daje radę.

Sekcja pierwsza:
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_12402160_824098481053208_4430119279031816127_o.jpg


Sekcja druga:
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_1052438_824098544386535_4728925881486229781_o.jpg


Trzecia:
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_12440462_824098484386541_1927644124755710978_o.jpg


Nocne:
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_12491822_824098621053194_7266108468701998373_o.jpg ...
Czytaj więcej : Lamka led DIY | Wyświetlone : 3448 | Odpowiedzi : 19


sześciokanałowy sterownik oświetlenia aquma

Witajcie.
O sterowniki oświetlenia na arduino już kilka razy pisano.
Kiedyś wspominałem o kombajnie akwarystycznym aquma
sterownik-aqma-swiatlo-suplementacja-t4682.html#p32753
Dziś wstawiam link do projektu, również prawie darmowego (tak jak poprzednio sprzęt potrzebny trzeba jednak zakupić), który obsługuje oświetlenie akwarium w sześciu kanałach, czyli możemy ustawić sześć niezależnych źródeł sterowanych PWM.
http://magu.pl/aqma-led-control
Czytaj więcej : sześciokanałowy sterownik oświetlenia aquma | Wyświetlone : 2167 | Odpowiedzi : 0


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890