.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 17:43

Nowości Nowości dla DIY

Mapa strony DIY » Dział : DIY

Zrób to sam

Prefiltr

Witajcie!

Planuję zrobić prefiltr z filtra narurowego. Mam skimmer JBL TopClean przy filtrze JBL e1501 w 240l, zestaw spisuje się śpiewająco. Jednak podczas ostatniego czyszczenia filtra zauważyłem, że bardzo dużo szczątków roślin i resztek pokarmu zapycha gąbki, a w moim przypadku wyjęcie takiego filtra z szafki przysparza kilku problemów. Postanowiłem zamontować prefiltr i najbardziej rozsądnym wyborem wydaje mi się zrobienie go z filtra narurowego, ponieważ jego czyszczenie będzie na pewno łatwiejsze i nie będę musiał ...
Czytaj więcej : Prefiltr | Wyświetlone : 2225 | Odpowiedzi : 2


Skimmer

Cześć

Jako, że wieczory dłuższe to w 45l akwarium zrobilem mały skimmer.

Do budowy użyłem:
Glowiczki fan mini,
Dwóch rurek 5cm od deszczownicy przyklejonych na "kropelkę"
Weżyka - na szybko.... będzie wymieniony na rurkę
Skimmera z starego filtra kaskadowego (http://allegro.pl/filtr-kaskadowy-skimm ... 82429.html).
Wokół skimmera jest taki biały pierścień, w którym powinno sie znaleźć powietrze - ma to za zadanie utrzymywać skimmer przy powierzchni wody - u mnie ...
Czytaj więcej : Skimmer | Wyświetlone : 3152 | Odpowiedzi : 5


Ale ja nie mam mikroskopu?

Czy aby na pewno nie masz mikroskopu?
Poniżej, udowodnię Tobie, że możesz mieć cyfrowy mikroskop za kilka/kilkanaście złotych :)
No dobra to nie będę ja, ale cała reszta się zgadza
https://youtu.be/KpMTkr_aiYU

Adres strony projektu
Smartphone-microscope-conversion/

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Czytaj więcej : Ale ja nie mam mikroskopu? | Wyświetlone : 2131 | Odpowiedzi : 3


Podłoże pod kamienie

Powoli zabieram się za zakładanie nowego zbiornika. Pozostał mi jeszcze jeden temat, na który brakuje mi pomysłu. Chodzi o podłoże wewnątrz akwarium, które niwelowałoby nacisk ciężkich kamieni na szybę. Temat poruszany wielokrotnie na forach, jednak chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Zasadniczo opcje są następujące:

-styropian
-pianka pod panele (tutaj mam spore wątpliwości co do reakcji z wodą )
- spienione PCV (wydaje się najlepszą opcją, jednak w kilku marketach budowlanych sprzedawcy robią zdziwioną minę po usłyszeniu ...
Czytaj więcej : Podłoże pod kamienie | Wyświetlone : 2736 | Odpowiedzi : 10


Pytania odnośnie projektu szafki pod akwarium.

Witam, chcę zrobić sobie szafkę/stojak pod akwarium, najprawdopodobniej z drewna bukowego.
Ma ona stać pod 128l 80x40x40, wymiary blatu najprawdopodobniej będą 90x50.
Mam kilka pytań odnośnie całej konstrukcji żeby była wytrzymała:
1) Który układ nóżek(kwadracików) będzie lepiej się sprawował, żeby stojak był bardziej wytrzymały i rozkładał bardziej ciężar?
model1.2.png

model2.2.png

2)Jakie wymiary powinny mieć podstawy nóżek aby wytrzymały ten ciężar?



Edit.
W sumie to nie pomyślałem i ...
Czytaj więcej : Pytania odnośnie projektu szafki pod akwarium. | Wyświetlone : 2487 | Odpowiedzi : 7


Sterownik aqma światło suplementacja

Podczas przeglądania forum nanoreef, wpadłem na projekt, któremu warto myślę się przyjrzeć :)
http://magu.pl/aqma
Sterownik posiada obsługę 3 lamp Led w trybie świt/zmierzch (choć, myślę da się więcej) obsługa 3 pomp perystaltycznyh i tego typu rzeczy.
Co najważniejsze, posiada w komplecie programik do obsługi z pod Windowsa i jest prawie darmo, prawie, bo sprzęt jednak trzeba kupić ...
Czytaj więcej : Sterownik aqma światło suplementacja | Wyświetlone : 2103 | Odpowiedzi : 0


PREFILTR ZEWNĘTRZNY.

Temat czytany na Paletki - Forum dyskusyjne amatorów dyskowców. Zaproponowano zakupienie wkładu dyskowego do obudowy korpusu filtra narurowego i sprawdzenie jego działania. Zakupiłem taki wkład dyskowy o dokładności filtracji 130 mikron. Miałem wkład siatkowy 50 mikron i po tygodniu brak przepływu :( , nie polecam tych wkładów,tanie ale trudne w czyszczeniu (trzeba dobrego ciśnienia,co przyczynia się do uszkodzenia siatki). Wkład ww. działa już ponad tydzień i ...
Czytaj więcej : PREFILTR ZEWNĘTRZNY. | Wyświetlone : 2681 | Odpowiedzi : 1


licznik bąbelków co2

Witam mam problem zbil mi się licznik bąbelków i potrzebuje zrobić na biegu z czegoś. Myślałem żeby z zaworka przecwizwrotnego ale chyba się nie da ? Potrzebuję waszej rady z czego można jeszcze zrobić żeby to dobrze działało na butli?
Czytaj więcej : licznik bąbelków co2 | Wyświetlone : 3868 | Odpowiedzi : 11


DIY Deszczownica - zapytanie o projekt

Od razu ostrzegam osoby o słabej przeponie... możecie paść ze śmiechu więc proszę śledzić mój szkic na siedząco :roftl:


Do rzeczy kolega zaoferował mi jakiś czas temu że może mi wykonać ładną deszczownicę (bo ta moja aktualna to taka totalna prowizora - w dodatku dwa brutalne wyloty tworzą dość duży "prąd wody" i korzystając z okazji można by to zmienić)

Poniższy rysunek to totalna wersja ALFA i ...
Czytaj więcej : DIY Deszczownica - zapytanie o projekt | Wyświetlone : 1932 | Odpowiedzi : 6


Pokrywy ze spienionego PVC - mini poradnik

Witam wszystkich

W związku z licznymi zapytaniami na prv orz e-mail postanowiłem napisać kilka zdań na temat budowy pokrywy ze spienionego PVC.
Jako, że cały proces budowy to zabawa typu DIY - czyli zrób to sam i wymaga od budującego przynajmniej podstawowych umiejętności manualnych, to skupię się tylko na podstawowych zagadnieniach oraz poradach, unikając jakiś jakiś prostych aspektów oraz zagadnięć z majsterkowania :)

1) Wstęp

Pamiętajcie, że ...
Czytaj więcej : Pokrywy ze spienionego PVC - mini poradnik | Wyświetlone : 2978 | Odpowiedzi : 0


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890