.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 29 mar 2024, o 08:48

Nowości Nowości dla DIY

Mapa strony DIY » Dział : DIY

Zrób to sam

diody Power LED

Witam,
poszukuję diod Power LED, w związku z tym szukam sklepów internetowych (bądź stacjonarnych - Wrocław), gdzie mógłbym kupić diody 1W oraz czerwone i niebieskie. Czy ktoś z was ma jakieś sprawdzone źródło? jeśli tak, to liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam
Czytaj więcej : diody Power LED | Wyświetlone : 3268 | Odpowiedzi : 9


Metalowy stelaż

Planuję postawienie 2 nowych zbiorników: 300l i 375l. Podstawy stelaży miałyby wymiary 120x50 i 150x60, po 6 nóg ze śrubami poziomującymi. Zastanawiam się jaki materiał były najlepszy i o jakich parametrach. Profil zamknięty, kątownik czy też teownik? Konstrukcja zostanie obudowana drewnem.
Podzielcie się proszę wiedzą i doświadczeniami w tym temacie.
Czytaj więcej : Metalowy stelaż | Wyświetlone : 2128 | Odpowiedzi : 6


Jak wypoziomować duże, zalane akwarium?

Zapewne co niektórzy mają ten problem, myślę że rozwiązanie jaki przedstawię okaże się wielu pomocne.
Czasem tak bywa że, nawet po idealnym ustawieniu, po zalaniu/kilku miesiącach, zbiornik pod wpływem stałego nacisku
może stracić poziom. Przyczyną jest najczęściej drewniana podłoga lub zbyt małe stopki pod nóżkami, które się mogą w nią wbić.
U mnie akurat jest beton, na nim laminat a pod nim kartonowe wygłuszenie, chyba 8mm.
To właśnie spowodowało że akwarium się odchyliło po długości ...
Czytaj więcej : Jak wypoziomować duże, zalane akwarium? | Wyświetlone : 2810 | Odpowiedzi : 5


500l oświetlenie led

. Postanowiłem zrobić restart mojego 500l baniaka, żeby nudno nie było, przy okazji zrobię własnoręcznie oświetlenie led :). Decyzja zapadła, będą to diody cree. Dostawca namierzony, pomysł przelany na papier:

led akwa 2.jpg


Pomysł na czasy świecenia

led akwa czas świecenia.jpg


Lampa w czterech blokach:
1. czerwone 10szt 1-3W, 2-2,4V, 350-700mA
2 i 3. białe 20szt 1-5W, 3,2-3,6V, 350-1500mA ...
Czytaj więcej : 500l oświetlenie led | Wyświetlone : 3328 | Odpowiedzi : 18


Pokrywa PVC made by Morfiprojekt :)

klamka zapadła

PLAN:

- POKRYWA ZE SPIENIONEGO PVC ( 800x400 )
- MALOWANIE - LAKIER SAMOCHODOWY
- OŚWIETLENIE DZIENNE - 6 x naświetlacz LED 10W
- OŚWIETLENIE NOCNE - MODUŁY LED - NIEBIESKIE


Po wielu przymiarkach, zbieraniu danych wywiadu oraz burzy pomysłów, odebrałem dzisiaj od miłej pani z firmy Emplast-Radawice, materiał na nową pokrywę.

ETAP 1

- Rozpakowanie materiału oraz wstępne przymiarki.
- Zapoznanie pomagiera z planem budowy.

Obrazek
Obrazek
Czytaj więcej : Pokrywa PVC made by Morfiprojekt :) | Wyświetlone : 7082 | Odpowiedzi : 55


Projekt Akwarium

Witam dobrzy ludzie :) A więc dzisiaj z nudów postanowiłem wstępnie zaprojektować sobie akwarium :D w sumie nie wiem czy to można nazwać projektowaniem bo nigdy tego nie robiłem :D

a więc tak wstępnie to napiszę coś o akwarium :

Wielkość akwarium : 65x35x32 - 72l
Oświetlenie : lampa ...
Czytaj więcej : Projekt Akwarium | Wyświetlone : 1959 | Odpowiedzi : 0


sposób na ikrę

A więc mam do was pytania a mianowicie do tych którzy próbowali uchować ikrę przed rodzicami małych. Macie jakieś kotniki porobione na ikrę ? może jakiś ruszt z siatki lub swoje wymysły które przynoszą efekty ?

głównie chodzi mi o rybki razbory galaxy - robiłem już różnego rodzaju ruszty z siatki na wymiar akwarium ale te małe stworzątka przeciskają się przez każdy rozmiar oczka siatki ? a chodzi o to żeby ikra spadała na dno ...
Czytaj więcej : sposób na ikrę | Wyświetlone : 2901 | Odpowiedzi : 16


spienione pvc / metal - szukam weny na pokrywę :)

Witam

Czy ktoś ma w rejonie jakiegoś taniego / dobrego dostawcę na spienione pcv ?

Chciałem się wziąć za nową pokrywę i kompletuje materiał :)

:v:
Czytaj więcej : spienione pvc / metal - szukam weny na pokrywę :) | Wyświetlone : 3589 | Odpowiedzi : 21


Napęd HMF, komin TLH

Tutaj chciałem Wam pokazać moje wykonanie komina TLH, który napędza filtry HMF w moich baniakach. Jeżeli ktoś z Was rozważa napędzanie HMF-ów powietrzem to taki komin jest bardzo ciekawym rozwiązaniem.

Zanim przystąpiłem do dzieła należało trochę się dokształcić w tym temacie, więc podam moim zdaniem ciekawe strony, które mi pomogły (niestety w języku naszych sąsiadów):
http://www.tlh-info.de/start/start.html

oraz film:

https://www.youtube.com/watch?v=ynLlSkCnIGs ...
Czytaj więcej : Napęd HMF, komin TLH | Wyświetlone : 1925 | Odpowiedzi : 0


Fish Room DIY

Przed targami ZooBotanica 2014 wpadłem na pewien pomysł. Jak każdy akwarysta cierpię na niedobór baniaków, ile by się ich nie miało to i tak będzie za mało :(.
Pomysł jest taki aby założyć hodowlę rzadkich ryb, do tego moją miłością od dziecka są pielęgnice więc wszystko jasne, trzeba przekonać żonę, że bez tego ani rusz i do dzieła :). ...
Czytaj więcej : Fish Room DIY | Wyświetlone : 7201 | Odpowiedzi : 61


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron