.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 25 kwi 2024, o 06:49

Nowości Nowości dla DIY

Mapa strony DIY » Dział : DIY

Zrób to sam

FILTR BIOLOGICZNY KASKADOWY

Witam.

Co myślicie o moim projekcie filtra kaskadowo kubełkowo biologicznego ???
Akwarium jeszcze w planach ale jest, miałem 15 lat przerwy.
Mam na stanie:
zbiornik 90l 60x40x40
filtr wewnętrzny aquael fan1 plus
grzałkę atman 250W
pompę do fontanny 400l/h

Oświetlenie bedzie:
3x taśma led smd5050 ip68
1x taśma rgb sterowana pilotem (to dla roślin)

Akwarium bedzie bardziej roślinne, nie wiem jeszcze jakie rośliny ale z rybek to tylko 2 zbrojniki niebieskie, 2 kosiarki i stadko ...
Czytaj więcej : FILTR BIOLOGICZNY KASKADOWY | Wyświetlone : 1913 | Odpowiedzi : 0


Własna Baza pod podłoże

Często dostaje zapytanie w związku z moim akwarium,roślinami,wybarwieniem i ich kondycją .Wiec postanowiłem rozwinąć temat gdyż może być pomocny dla wielu forumowiczów.
Bazę którą mam pod swoim podłożem zrobiłem sam korzystając z przepisu zaczerpniętego z zasobów internetu :) Myślę że jest to alternatywa dla droższych baz typu Power Sand czy Tropica Aquacare a także dla ziemi ogrodowej na której też można prowadzić piękny zbiornik. Podłoże zalecam do ...
Czytaj więcej : Własna Baza pod podłoże | Wyświetlone : 5776 | Odpowiedzi : 7


Sposób na chłodzenie diod.

http://www.alibaba.com/product-detail/H ... 35127.html
Czytałem o chłodzeniu tych diod wodą, coś na zasadzie podobnej jak są chłodzone silniki samochodowe :D, może śmieszne, ale już mam pewną ideę, taka niby chłodnica.
W belce mam sporo wolnego miejsca, na tyle by umieścić w niej profil o wymiarach 2x4cm po całości belki. Na razie mam taki z cienkościennego aluminium.
Na obu końcach ...
Czytaj więcej : Sposób na chłodzenie diod. | Wyświetlone : 3997 | Odpowiedzi : 19


Wodospad

Ciekawi mnie jak to jest zrobione


http://youtu.be/rzwfPeHqMYY
Czytaj więcej : Wodospad | Wyświetlone : 1875 | Odpowiedzi : 2


Doświetlenie akwarium 45l - fotorelacja i mały opis

Witam

Przedstawiam Wam moją małą fotorelację z przeprowadzonej operacji dołożenia światła.

Fotorelacja jest konsekwencją wątku doswietlenie-akwarium-45l-t3713.html w którym moja decyzja poszła w stronę taśmy LED (http://www.24led.pl/economic/110-tasma- ... iala_zimna)

Do swojej operacji kupiłem
1m taśmy ... 10zł
zasilacz... 10zł
lutownica ... 16zł
inne drobiazgi (złączki, kabelki, silikon) już miałem.

W związku z nierównościami (łukami) pokrywy postanowiłem wkleić rurki instalacyjne 12mm, ...
Czytaj więcej : Doświetlenie akwarium 45l - fotorelacja i mały opis | Wyświetlone : 2196 | Odpowiedzi : 14


Filtr biologiczny + deszczownia?

Witam, mam obecnie bańkę 128 l, filtr wewnętrzny, powerhead JKA-IP200 z gąbką z Tropicala Delfin Single 150 l. Pompka przytłumiona o połowę na wylocie, żeby wszystko w baniaku nie fruwało. Ogólnie przewietrzanie w tym zestawie do ####, zamiast zasysać powietrze wężykiem, wybijało wodę... :x Nic to, wsiadłem na rower i w niedługim czasie stałem się posiadaczem tegoż ustrojswa: JBL OUTSET SPRAY 12/16 mm, które do wylotu ...
Czytaj więcej : Filtr biologiczny + deszczownia? | Wyświetlone : 2207 | Odpowiedzi : 10


Indykator CO2 - DIY - Problem

Witam w Nowym Roczku

Jako, że nie mam kaca po wczorajszym, to z chęcią przystąpiłem do działań.

Postanowiłem zrobić własnoręcznie indykator CO2. Ostatnio chodziłem wiele po różnych sklepach i próbowałem znaleźć rurkę szklaną (filkę), którą bym tylko mógł wygiąć. Bez skutku, aż do momentu, kiedy żoneczka pokazała mi kupioną przez siebie wanilię.... w szklanych fiolkach... 4,5zł za dwie sztuki....Wanilia poszła do placka, a rureczka została dla mnie ;) ...
Czytaj więcej : Indykator CO2 - DIY - Problem | Wyświetlone : 1762 | Odpowiedzi : 2


Belka led do większego zbiornika.

Witam wszystkich.
Po wielu godzinach z zaznajamianiem się techniką led, postanowiłem trochę zaoszczędzić na energii, budując belkę z diodami high power led do swojego akwarium 475l akwarium.
Belka będzie podwieszona do sufitu za pomocą łańcuszków ( wiem że linki może by wyglądały estetyczniej, ale jakoś na razie wolę sprawdzić na czym solidniejszym) i w końcu odkryję szkło z tą okropną załamującą się pokrywą ze sklejki :D. ...
Czytaj więcej : Belka led do większego zbiornika. | Wyświetlone : 2525 | Odpowiedzi : 1


Projekt 3xx :)

Już niedługo nowy rok i czas na nowy zbiornik typowo aranżacyjny o wymiarach 60x100x50h (lub 60h nad tym jeszcze się zastanawiam) Optiwhite 10mm/12mm,wszystko oprócz szkła chcę zrobić własnoręcznie stąd ten dział.oświetlić to chce belką led na diodach:
28x Cree XP-G2, biała zimna, R4- 130 lm/350 mA, BIN: 1D0, MCPCB: star 22mm
- 4x Cree XP-E, jasność 500mW, Royal Blue - D3 (ok.450-455nm), MCPCB Star
- 4x Cree XP-E, jasność N4 - 62 lm/350 mA, czerwona ...
Czytaj więcej : Projekt 3xx :) | Wyświetlone : 3249 | Odpowiedzi : 31


Diy nano dyfuzor Co2

Witam. Może to komuś podsunie pomysł na tani dyfuzor z lufki do papierosa i kawałka lipy 8-)

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2
Czytaj więcej : Diy nano dyfuzor Co2 | Wyświetlone : 2728 | Odpowiedzi : 7


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890