.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 25 kwi 2024, o 09:25

Nowości Nowości dla DIY

Mapa strony DIY » Dział : DIY

Zrób to sam

Paśnik

Cześć

Dzisiaj rano, żeby nie przeszkadzać w ubieraniu choinki, spłodziłem mały paśnik dla krewetek z denka od soczku Kubuś.

Musze jeszcze dokupić rurkę, żeby pokarm trafiał tam gdzie trzeba.

20141214_093054.jpg


Slavio
Czytaj więcej : Paśnik | Wyświetlone : 2323 | Odpowiedzi : 0


Podłączenie dodatkowych świetlówek

Witam

Chciałbym dodać do mojej pokrywy dwie świetlówki PLC 9W. Czy można dwie takie świetlówki podpiąć pod jeden statecznik magnetyczny 18W?

Chciałbym kupić coś takiego http://allegro.pl/swietlowka-kompaktowa ... 78718.html

Slavio
Czytaj więcej : Podłączenie dodatkowych świetlówek | Wyświetlone : 2111 | Odpowiedzi : 15


Armatka torfowa

Jakiś czas temu natknąłem się w przestworzach internetu na projekt DIY Armatki torfowej.
Z uwagi na to, że nie mogę coś zbić w sposób naturalny ph w moim 450 litrowym zbiorniku...z 6,9 uparcie wraca do 7,2.
Nie keramzyt, bo próby robiłem.
Postanowiłem użyć do tego torfu.Obrazek
Jak widać jest to torf kwaśny niestety zdobyłem tylko mielony, więc do filtra średnio :/

Ale do meritum.
Nabyłem 50 cm odcinek rury pcv i kilka kształtek.
I zmajstrowałem ...
Czytaj więcej : Armatka torfowa | Wyświetlone : 2218 | Odpowiedzi : 17


Moje pierwsze tło DIY

Dwa lata temu postawiliśmy akwa ok. 450 l w biurze firmy "Nowa Farmacja" w Białymstoku. Prezesom znudziły się paletki, jak i cały wystrój, poprosili więc o reset i "Jelenie na rykowisku". Chyba trafiliśmy w sedno i oto efekt:

https://www.youtube.com/watch?v=5iaeVhvY9mQ&list=UU58jeRJyePOsROztZlNg0nQ

Miny Prezesów - bezcenne
Czytaj więcej : Moje pierwsze tło DIY | Wyświetlone : 2188 | Odpowiedzi : 10


Wyciszenie szafki z filtrem lub filtra

Cześć

Pytanko: jak wygłuszyć szafkę lub filtr JBL GREENLINE e901.
Pracuje od kilku lat w szafce i już nie może moja małżonka wytrzymać "buczenia transformatora". Prawie codziennie jest jakaś dziwna rozmowa na temat kończenia z akwarium, więc sprawa już idzie na noże, więc codziennie próbuję coś zaradzić. Kilka dni temu jak zaradziłem to zaczął puszczać wężyk przy zaworach.

W ciągu dnia filtra nie słychać z uwagi na to, że są też inne dzwięki, ale wieczorem ...
Czytaj więcej : Wyciszenie szafki z filtrem lub filtra | Wyświetlone : 3667 | Odpowiedzi : 11


filtr wewnetrzny

Miałem w domu pompe ogrodową 350l/h zakupiłem w sklepie elektrycznym puszke i zrobiłem filtr wewnetrzny
w srodku gąbki i wata taki filtr wykorzystałem w swoim akwarium 60 litrów w przyszłosci chce zrobić większą wersje aby w srodku miesciła się grzałka. plus jest taki ze przy wyciąganiu filtra syf zostaje w puszce a nie tak jak w przypadku np pat mini
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Czytaj więcej : filtr wewnetrzny | Wyświetlone : 1931 | Odpowiedzi : 3


Glon też fajny, czyli recykling glona

Speszli for Rygiel, żeby nie robić offtopu, zakładam nowy wątek. Jak w tytule ;) Co robicie z wyciągniętym glonem, do czego można go użyć, a może w ogóle go nie wyciągacie? Wszelkie, nawet najbardziej pokręcone pomysły mile widziane.
Temat, wiem, bardzo dziwny, zazwyczaj glony się wyrzuca w diabły i nie chce widzieć więcej, ale skoro gałęzatka jest fajna, to czemu nie pochylić się nad jej rodziną? ...
Czytaj więcej : Glon też fajny, czyli recykling glona | Wyświetlone : 1638 | Odpowiedzi : 3


Taki Pomysł

Witam wszystkich

Przeglądając gotowe zestawy akwarystyczne wpadł mi do głowy pomysł wykonania bańki zintegrowanej z taką niby pokrywą.
Od razu napiszę że nie jest to mój pomysł, lecz próba uproszczenia ;)
Naprędce naskrobałem taki prosty szkic żeby temat troszeczkę zobrazować :

Bez tytułu3.jpg


Pozostało by tylko wycięcie klapy i umieszczenie dowolnego oświetlenia pomiędzy wzmocnienia (szybę nakrywową i klapę)

Co o tym Sądzicie ?
Czytaj więcej : Taki Pomysł | Wyświetlone : 2133 | Odpowiedzi : 19


Butla CO2 z gaśnicy.

Czy ktoś miał może styczność z butlą CO2 zrobioną z gaśnicy? słyszałem że można coś takiego zrobić, jestem ciekaw czy ktoś coś takiego miał/ma w swoim posiadaniu :) Jeszcze co do elektrozaworu to podobno można używać tego z samochodowego zestawu LPG. Czy to prawda czy jakaś ściema? A jeśli prawda to w jakiej cenie i gdzie można takie coś zrobić ...
Czytaj więcej : Butla CO2 z gaśnicy. | Wyświetlone : 1846 | Odpowiedzi : 6


Belka power led 120cm.

Witam wszystkich.
Postanowiłem odkryć swoje akwarium i zrobić podwieszaną nad nim belkę oświetleniową.
Pytanie moje dotyczy lamp jakich zamierzam do tego użyć http://allegro.pl/naswietlacz-led-50w-4 ... 61189.html, wybrał bym 3x 6000k i 1x3000k http://allegro.pl/naswietlacz-led-50w-4 ... 61370.html
Wydaje mi się że 4 takie lampy powinny wystarczyć by, efekt skuteczności był porównywalny z oświetleniem 5x54w t5 jaki mam teraz., jak sądzicie czy te ...
Czytaj więcej : Belka power led 120cm. | Wyświetlone : 3570 | Odpowiedzi : 13


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890