.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 18 kwi 2024, o 22:28

Nowości Nowości dla DIY

Mapa strony DIY » Dział : DIY

Zrób to sam

Przezroczysta deszczownia i elementy "rurkowe" ? Przezroczysta deszczownia i elementy "rurkowe" ?

Witam,

Restart bańki. Oryginalne przewody eheima po latach poszły w kubeł.
Subsytut - kupiłem zupełnie przezroczyste przewody (pasują na zawory) z... OBI i naszła mnie myśl, by zupełnie zamaskować przezroczystością resztę "rurkologii".
Pytanie czy można gdzieś dostać deszczownie oraz rurki i krzywki przezroczyste? Czego i gdzie szukać?
Czytaj więcej : Przezroczysta deszczownia i elementy "rurkowe" ? | Wyświetlone : 2528 | Odpowiedzi : 21


Filtry hydroponiczne różnej długości

Zbudowaliśmy ostatnio trzy filtry hydroponiczne (na zamówienie) do akwariów o różnych długościach. Kilka fotek:

Wygrawerowane logo

Obrazek


Maluch, do akwarium długości 100 cm

Obrazek


Filtr 150 cm długości do Malawi

Obrazek


Filtr 200 cm dla płaszczek

Obrazek


I na koniec cała rodzina w komplecie

Obrazek


Kolory, sposób doprowadzenia i odprowadzenia wody z filtra wybrany przez zamawiających. W komplecie gąbki, złączki i roślinki, które na fotkach nie zostały jeszcze wyjęte z doniczek
Czytaj więcej : Filtry hydroponiczne różnej długości | Wyświetlone : 2476 | Odpowiedzi : 5


500 l - nowy filtr hydroponiczny

Przyszedł czas na kolejną zmianę filtra hydroponicznego. Brak jeszcze oświetlenia pod nim. Zbudowałem coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Czytaj więcej : 500 l - nowy filtr hydroponiczny | Wyświetlone : 2610 | Odpowiedzi : 9


Akwaponika 8 000 l

Dziś zaczęliśmy budowę zbiornika akwaponicznego o pojemności 8 000 l. W końcu spełni się moje marzenie – oglądać rybki z góry, jak w naturze, a nie jak małpy w zoo.
Pierwsze koszty – wykop – 150 zł. Reszta moja ciężka praca.
Fotki jutro wieczorem.
Czytaj więcej : Akwaponika 8 000 l | Wyświetlone : 6137 | Odpowiedzi : 61


Potrzebna pomoc przy drewnianej pokrywie

Potrzebna pomoc przy drewnianej pokrywie

Wewnątrz ma 146,5 cm, potrzebuje naciąć/ nawiercić otwory na taki zestaw http://www.akwarystyczny24.pl/zestaw-os ... -2774.html który ma 148cm

Moze ktos jest w stanie pomoc z tym, lub zna kogos kto duzo za to nie wezmie
Czytaj więcej : Potrzebna pomoc przy drewnianej pokrywie | Wyświetlone : 1333 | Odpowiedzi : 7


Lampa Power LED

Witam
Od dłuższego czasu oświetlam swoje akwaria Ledami. Używam lampek gotowych (np. Diversa , Aquael +jakieś chinczyki) , zrobionych samodzielnie na modułach LED z diodami 5050 lub taśm LED. Oświetlenie to doskonale mi się sprawdzało jako oświetlenie dodatkowe. Jak miało pracować jako główne zawsze uważałem że czegoś mu brakuje , dlatego postanowiłem zbudować coś co mi da więcej możliwości - zarówno jeśli chodzi o sterownie - świt , zmierzch itp , jak i o same ...
Czytaj więcej : Lampa Power LED | Wyświetlone : 8017 | Odpowiedzi : 16


skimmer

Prosty i szybki sposób na oczyszczenie tafli -



Polecam oglądnąć pozostale filmiki tego kolegi...
Czytaj więcej : skimmer | Wyświetlone : 8801 | Odpowiedzi : 24


DIY - aldehyd glutarowy zamiast EC

Ok .Więc tak najpierw o aldehydzie w moim akwarium.
Rozrabiam go z 24% do zaledwie 3 %. Tak jak pisałem wcześniej smaku nie próbowałem ale zapach jest identyczny jak Easy Carbo. W swoim akwarium stosuję dawkę 3-4 razy większą zresztą identycznie jak zalecają przy przedawkowaniu wspaniałego EC. Różnica jest taka ,że Easy Carbo ma stężenie 3,5% natomiast aldehyd 2,5%.

W skrócie przepis wygląda tak :
Na każde 100 gram wody wlewamy 11,6 grama aldehydu . ...
Czytaj więcej : DIY - aldehyd glutarowy zamiast EC | Wyświetlone : 6748 | Odpowiedzi : 13


Szafka z meblówki pod 560l

Wywołany do tablicy prezentuję sklecenie szafki z płyty meblowej pod baniak 560l
Projekt zrobiony w PRO100 , płyty wycięte i oklejone w ,,zrób to samie " na Grabiszyńskiej.
Płyta blatowa i spodnia z płyty 28mm reszta z 18mm.
Całość skręcana kofirmatami.
Ranty surowe nie oklejone pcv zabezpieczone pokostem lnianym , można tez natrzeć świeczką i potraktować delikatnie opalarką elektryczną ( działa)
Czytaj więcej : Szafka z meblówki pod 560l | Wyświetlone : 4275 | Odpowiedzi : 36


Pułapka na mniejsze stworki w akwarium.

Przedstawiam taki nowatorski sposób, jak to wyłapać mniejsze ryby, krewetki a może i ślimaki, nie niszcząc przy okazji sobie aranżacji w akwarium, przy minimalnym nakładzie sił.

Potrzeba do tego:
Plastikowa butelka (wielkość ma znaczenie ze względu na to w jakim litrażu ja operujemy) np. 1 litr, sznurek, nóż.
Odcinamy szyjkę butelki troszkę poniżej miejsca gdzie jest najgrubsza, odciętą część obracamy o 180 stopni wkładamy do butelki.
Na krawędzi należy zrobić otwór do którego mocujemy sznurek, ...
Czytaj więcej : Pułapka na mniejsze stworki w akwarium. | Wyświetlone : 2001 | Odpowiedzi : 1


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890