.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 27 kwi 2024, o 17:34

Nowości Nowości dla DIY

Mapa strony DIY » Dział : DIY

Zrób to sam

Dyfuzor co2, prawie za free.

Raczej wielu akwarystów korzysta z bardziej zaawansowanych technicznie sprzętów do rozpuszczania co2,
innych nie stać na takie rzeczy, bo jakby nie patrzeć kosztują.
Jest alternatywa na takie bolączki, o czym wielu z Nas wie, a może i nie.
Co potrzeba:
Wystarczy tylko kawałek gałązki lipy, strzykawka, ostry nóż, papier ścierny 120, piła do metalu, może być przydatny silikon.
Grubość strzykawki jak i gałązki z lipy można łatwo dopasować do litrażu akwarium względem naszych wymagań, o ...
Czytaj więcej : Dyfuzor co2, prawie za free. | Wyświetlone : 2062 | Odpowiedzi : 0


Jak zbudować 2 000 l - film cz. 1

Film zmontowany przez moją żonę z budowy naszego akwa dla altumów:

http://www.youtube.com/watch?v=0bMIHPAp ... nQ&index=1
Czytaj więcej : Jak zbudować 2 000 l - film cz. 1 | Wyświetlone : 2649 | Odpowiedzi : 25


Tłusty nalot na powierzchni wody.

Może się przydać.
W swoim akwarium od dłuższego czasu zaobserwowałem nalot i coś jakby tłuste plamy na powierzchni wody.
Po wielu dyskusjach/zdjęciach na jednym z for nic nie wskazywało że jest to tzw. film białkowy czy brud z otoczenia.
Nie pomagał skimmer, zbieranie papierowymi ręcznikami.
Pewien kolega nasunął mi myśl, że może smarowałem uszczelki w filtrach wazeliną techniczną i sprawa się wyjaśniła.
Trafił jak nie wiem co.
Filtry to e900 i e1500.
Po prostu przesadziłem ...
Czytaj więcej : Tłusty nalot na powierzchni wody. | Wyświetlone : 1741 | Odpowiedzi : 1


DIY - wlot i wylot z pmma.

Przeglądając forum natknąłem się na pytanie jak wykonać samemu estetycznie rurkę wlotową i wylotową do naszego zbiornika.
Robiłem sobie sam takie wloty jakieś dwa miesiące temu . Niestety nie mam fotografii z tego jak to powstawało więc postaram się to zrozumiale opisać:

1.Zamawiamy przez internet rurkę pmma o średnicy odpowiedniej do naszego kubełka. Ważna jest średnica rurek -tu akurat wybór jest prosty i napewno coś wybierzemy.Metr takiej rurki kosztuje średnio 20 zł za metr bieżący. ...
Czytaj więcej : DIY - wlot i wylot z pmma. | Wyświetlone : 4390 | Odpowiedzi : 15


Zestaw CO2

Witam. Wpadłem dzisiaj na pomysł jak wykorzystać stary filtr Fan 1 do rozprowadzenia CO2. Do tego celu wykorzystałem stary filtr i spiek.


W tylnej części trzeba wywiercić otwór na wężyk.


Tą część co nakłada się gąpke trzeba tak przyciąć aby spiek wszedł bez problemu do środka obudowy.




No i zestaw mamy gotowy. Uprzedzając pytanie w jakim celu zrobiłem ten zabieg skoro miałem już spiek, odpowiadam po to aby dokładniej rozprowadzić ...
Czytaj więcej : Zestaw CO2 | Wyświetlone : 1641 | Odpowiedzi : 8


SZAFKA POD AKWARIUM 200x60x60 plany, realizacja

Dzięki opaczności losu i mojej małżonce :) jestem na początku drogi do postawienia i zaaranżowania baniaka 720l.
Nie wiem jak Wy ale dla mnie to jeden z najciekawszych i ekscytujących etapów, planowanie i sama realizacja to jest to co mnie kręci :D.

Ok. co do tematu:
mieszkam w bloku (na parterze na szczęście) i na podłodze mam panele ...
Czytaj więcej : SZAFKA POD AKWARIUM 200x60x60 plany, realizacja | Wyświetlone : 8574 | Odpowiedzi : 73


Projekty szafek ADA od ziomal_14

W załączniku znajduje się plik PDF, w którym mamy 18 stron projektów pod różnego wymiaru szafki. Rzucając okiem znalazłem projekty m.in. pod 120cm i 180cm długości akwaria :)
pozdrawiam i dzięki Marcinie za plik w imieniu tych co skorzystają :)
Paweł
Czytaj więcej : Projekty szafek ADA od ziomal_14 | Wyświetlone : 1882 | Odpowiedzi : 1


DIY-a'la ADA Wood Cabinet

Witam.

Chciałem Wam pokazać co udało mi się zmajstrować pod mój nowy zbiornik .
Szafeczka a'la ADA .

MAteriały użyte do budowy:
9 "kształtek" 18 mm Płyty wiórowej dociętej na wymiar wrac z oklejeniem obrzeży 115zł.
zestaw małego meblarza dostępny w castoramie (znaczniki,wiertło 8mm,stoper na wiertło, kołki ósemki ) 25 zł
2 zawiasy miałem

koszt całkowity 140 zł. plus 2 godzinki wolnego czasu.
NArzędzia:
poziomnica, metrówka,ołówek,wkrętarka,

Kilka fotek z przebiegu prac:
Tak wygląfają gotowe pocięte ...
Czytaj więcej : DIY-a'la ADA Wood Cabinet | Wyświetlone : 3773 | Odpowiedzi : 20


Penseta do ...

Czytaj więcej : Penseta do ... | Wyświetlone : 1528 | Odpowiedzi : 2


Budowa tła w akwa Pleco Storm III

Jako iż wyzwanie było spore: zrobienie konstrukcji do 1000l akwarium rozpocząłem poszukiwanie technologi w jakiej to wykonać. Istniejące rozwiązania nie były zbyt ciekawe zaś na CONEXO do takiego akwa nas nie było stać początkowo miało to opierać się na silikonie. Pierwsze próby pokazały jednak że nie tędy droga: wychodziło to średnio ładnie, po drugie silikon miał tendencję do odklejania się po jakimś czasie. W czasie rozmowy z Guramim ten podpowiedział mi rozwiązanie z folią w ...
Czytaj więcej : Budowa tła w akwa Pleco Storm III | Wyświetlone : 6922 | Odpowiedzi : 3


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890