.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 29 mar 2024, o 12:07

Nowości Nowości dla Forum ogólne

Mapa strony Forum ogólne » Dział : Forum ogólne

Ogólne dyskusje

Poszukiwany szklarz Wrocław/Legnica

Witam
Poszukuje solidnego i w miarę taniego szklarza we Wrocławiu/Legnicy
Czytaj więcej : Poszukiwany szklarz Wrocław/Legnica | Wyświetlone : 3994 | Odpowiedzi : 2


ZooEgzotyka - 10 lutego 2019r.

Zapraszam na kolejną edycję Targów Egzotycznych: ZOOEGZOTYKA.
Na targach znajdziecie działy:
- akwarystyka
- terrarystyka
- botanika

Termin: 10 lutego 2019r.
Godziny dla odwiedzających: 10:00-16:00
Miejsce: hala OSiR ul. Siennicka 40, Warszawa
Zapraszam na wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/494695091038525/
Czytaj więcej : ZooEgzotyka - 10 lutego 2019r. | Wyświetlone : 4022 | Odpowiedzi : 0


Kwarantanna

Pytanie pod akwarium z paletkami.

Jak wiemy kwarantanna ryb polega na ich przetrzymaniu w innym zbiorniku aby nie wprowadzić chorób do swojego akwarium.
Kwarantanna powinna trwać minimum 40 dni.
Nowe ryby - paletki, obserwuje się i leczy tylko jeżeli zauważy się chorobę lub pasożyty.
Za to znalazłem informację na jednym z forów, że jeżeli do dyskowców chce wpuścić np. kiryski to powinienem je profilaktycznie przeliczyć na wszystko:
- wiciowce
- nicienie
- przywry
- tasiemce ...
Czytaj więcej : Kwarantanna | Wyświetlone : 4087 | Odpowiedzi : 1


Sonda pH a temperatura

Posiadam sterownik Skalar z podpięta sondą pH.
Od jakiegoś czasu zauważyłem mocno dziwne wyniki pomiaru. Mianowicie (po kalibracji) pH ok 6 a po zamknieciu pokrywy wskazania spadają poniżej 1 !!!
Początkowo myslalem, ze to moze zakloceniao prewodów zasilających swietlowki ale po kilku testach okazalo sie , ze to zwiekszajaca sie temp pod pokrywa jest źródłem błedów.
Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł co się mogło przydażyć (wcześniej wszystko działało bez problemu) i jak naprawić ten błąd?
Czytaj więcej : Sonda pH a temperatura | Wyświetlone : 3566 | Odpowiedzi : 0


Akwarium w przedszkolu - prośba o wsparcie.

Cześć.

Mam do Was prośbę. Stawiam baniaczek w przedszkolu u mojej córki. Kolega dał mi kostkę 40 OW i w sumie całe wyposażenie do niej.
I tu pojawia się moja prośba, chętnie przygarnę niewymagające roślinki z przycinki. W zamian oferuję laurkę od przedszkolaków.
Gdybyście mieli jakiś odpad krewetkowy do oddania to również chętnie przyjmę.
Czytaj więcej : Akwarium w przedszkolu - prośba o wsparcie. | Wyświetlone : 4190 | Odpowiedzi : 8


Płeć ramirezek

Witam. Proszę o pomoc, nie dawno zakupiłem 2ramirezki miała być parka, obie rybki są miemal idetyczne jedna ćut wieksza. Mam wrażenie ze są to 2 samiczki. Dzis zauważyłem ze ta mniejsza zaczeła ganiać tą większą
Czytaj więcej : Płeć ramirezek | Wyświetlone : 4133 | Odpowiedzi : 8


ZooEgzotyka - 2 grudnia 2018r.

Obrazek
Zapraszam na kolejną edycję Targów Egzotycznych, które odbędą się pod nową nazwą ZOOEGZOTYKA.
Na targach znajdziecie działy:
- akwarystyka
- terrarystyka
- botanika

Termin: 2 grudnia 2018r.
Godziny dla odwiedzających: 10:00-16:00
Miejsce: hala OSiR ul. Siennicka 40, Warszawa
Zapraszam na wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/292540851349702/
oraz polubienie naszego profilu: https://www.facebook.com/ZooEgzotyka
Czytaj więcej : ZooEgzotyka - 2 grudnia 2018r. | Wyświetlone : 3806 | Odpowiedzi : 0


Małe rośliny do LT.

Witam,
Planuję postawić sobie 25l zbiornik z bojownikiem.
Akwarium planuję postawić na ziemi ogrodowej z keramzytem i może torfem przykrytej średniej granulacji piaskiem kwarcowym.
Do oświetlenia mam leddy tube 6W sun od aquaela.
W akwarium planuję umieścić jakieś bucki, anubiasa.
Dodatkowo przydała by mi się jeszcze jakaś roślina na tylny plan, fajnie by było gdyby gęsto rosła i nie koniecznie dosięgała do tafli wody. Kryptokoryna którą posiadam w dużym baniaku może niestety być trochę za ...
Czytaj więcej : Małe rośliny do LT. | Wyświetlone : 3792 | Odpowiedzi : 0


Giełda na karmelkowej i nie tylko.

Witam,
Planuję wybrać się na giełdę na karmelkową, aby zakupić jakiegoś ładnego bojownika crowntail/halfmoon.
Jako że giełda jest otwarta od 9-13 chciałbym się dowiedzieć kilka informacji, bo nigdy tam nie byłem.

1. Którędy jako osoba indywidualna tam się wchodzi?
2. Jest tam jakoś widocznie opisane gdzie dokładnie mam się udać, czy muszę się pytać jakichś ochroniarzy gdzie mam iść, bo zmienia się hala w której są sprzedawcy?
3. Czy każdy sprzedawca jest uczciwy i nie ...
Czytaj więcej : Giełda na karmelkowej i nie tylko. | Wyświetlone : 5218 | Odpowiedzi : 7


Gdzie kupię ładnego bojownika?

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć gdzie we Wrocławiu można dostać ładne bojowniki od sprawdzonego sprzedawcy, który ma spory wybór tych rybek, lub sprowadza jakieś ciekawe egzemplarze.
Czytaj więcej : Gdzie kupię ładnego bojownika? | Wyświetlone : 3791 | Odpowiedzi : 3


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron