.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 27 kwi 2024, o 08:17

Nowości Nowości dla Forum ogólne

Mapa strony Forum ogólne » Dział : Forum ogólne

Ogólne dyskusje

Opinie o filtrze Tetra EX 800 Plus

Witam,

Stoję przed wyborem nowego filtra. Do tej pory używałem Tetra EX 600 pierwszej generacji i byłem z niego bardzo zadowolony.

Kryterium wyboru filtra to głównie bezgłośna praca. EX 600 przez 4 lata była zupełnie niesłyszalna. Słychać z bliska tylko szum wody. Żadnego buczenia. Niestety ostatnio stała się już słyszalna. Wymiana wirnika i osi nic nie dała.
Ponieważ śpimy z żoną w pokoju gdzie jest akwarium to filtr zaczął przeszkadzać.

Mam pytanie do posiadaczy nowej ...
Czytaj więcej : Opinie o filtrze Tetra EX 800 Plus | Wyświetlone : 4030 | Odpowiedzi : 9


oświetlenie juwel led

witam wszystkich
potrzebuję fachowej pomocy w temacie:mianowicie -posiadam akwarium juwel vision 260 z dedykowaną belką oświetleniową Multilux Led oreginał...mam problem z grzaniem się świetlówek led w owej belce.Nie mam pojęcia dlaczego się tak nagrzewają,jedna z nich podejrzewam padnie już na dniach robi się lekko brązowa,po 2 min świecenia nie ma mowy aby je można było dotknąć są tak gorące.Napięcie 12V moc świetlówek 2x29 Watt-przynajmniej tak jest napisane Piszcie swoje sugestie proszę.kazda porada może się byc ...
Czytaj więcej : oświetlenie juwel led | Wyświetlone : 2168 | Odpowiedzi : 1


Ogłoszenie na OLX, poratujcie (Wrocław)

Kolejna klasyka gatunku, czyli bojek w "zestawie" z kulą i bez podstawowego sprzętu. Może ktoś się zlituje i go weźmie? Bo ja nie za bardzo mogę, a z tego co jest napisane w ogłoszeniu on może nie wyżyć. Link tutaj: https://m.olx.pl/oferta/akwarium-i-bojo ... 9a7de3a074
Czytaj więcej : Ogłoszenie na OLX, poratujcie (Wrocław) | Wyświetlone : 1714 | Odpowiedzi : 0


Pytanie o dawkowanie

Pytanie o dawkowanie ( czegokolwiek ). Uznacie pytanie pewnie za głupie, ale ja sam zgłupiałem.

Przykład z instrukcji:
"Po podmianie wody uzupełniać 10 ml/100 l wody"

I teraz moje pytanie, czy:
- na zbiornik 100 l dać te 10 ml
czy
- w związku z wymianą 20 l wody dać 2 ml ( proporcjonalnie do podanej w instrukcji 10 ml/ 100 l )
Czytaj więcej : Pytanie o dawkowanie | Wyświetlone : 1637 | Odpowiedzi : 3


Parę pytań o pokrywę, glony, restart itd.

Witam.

Mam swoje akwarium już 4 lata i planuję restart bo zostało zaniedbane. Chciałem się zapytać o parę rzeczy.

1. Czy przy stosowaniu substratu JBL Aqua Basic (i żwirku rzecznego) należy go wymienić po ok 2 latach czy częściej/rzadziej?
2. Czy zarówno sinice jak i okrzemki można przenieść podczas restartu? Jeżeli tak to jak polecacie się pozbyć tego? Czy wywalić podłoże i rośliny jak nie jest ich dużo?
3. Mam pokrywę Wromak z dwoma świetlówkami ...
Czytaj więcej : Parę pytań o pokrywę, glony, restart itd. | Wyświetlone : 1743 | Odpowiedzi : 4


Water&Dragon: Warszawskie Targi Egzotyczne - 25 marca 2018

Obrazek

Zapraszamy na niezwykłą przygodę ze zwierzętami egzotycznymi zarówno wodnymi jak i lądowymi.
Na naszej wystawie będziecie Państwo mogli także nabyć niesamowite egzotyczne rośliny oraz pełen asortyment akwa i terrarystyczny.
Nasi wystawcy to wysokiej jakości specjaliści z całej Polski, posiadający ogromną wiedzę, więc jeśli ktoś mógłby Państwu fachowo doradzić to na pewno go u Nas znajdziecie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/317752852069195/

INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH: ...
Czytaj więcej : Water&Dragon: Warszawskie Targi Egzotyczne - 25 marca 2018 | Wyświetlone : 1466 | Odpowiedzi : 0


Ile czasu wytrzymają krewetki CR i CB bez podłoża i filtra?

Pytanie do kolegów kreweciarzy: ile czasu mogą przeżyć crystale niskie gradacje (A, S, SS) w pojemniku poza akwarium bez podłoża i filtra?

Mam tylko jedno krewetkarium i muszę zrobić restart bo chodzi na podłożu benibashi już dwa lata i zaczęły się ostatnio podejrzane zgony. A i odświeżenie aranżacji się przyda.
Na czas restartu chce więc krewetki przetrzymać w plastikowym pojemniku jakieś 2 litry bez filtra i grzalki. Coś jak wysyłka poczta tyle że mają ciągle ...
Czytaj więcej : Ile czasu wytrzymają krewetki CR i CB bez podłoża i filtra? | Wyświetlone : 3937 | Odpowiedzi : 9


Książka - Culturing Live Foods, Michael R. Hellweg

Witam,
po około dwóch latach poszukiwań i prób nabycia tej książki, udało mi się w końcu ją dostać. Trudność polega na tym, że nakład został wyczerpany, a dostępne w internecie egzemplarze używane i określane jako nowe, osiągają zawrotne ceny dochodzące nawet do 700 dolarów. Najniższe ceny znajdowanych przeze mnie egzemplarzy to 30-40 dolarów lub euro, ale niestety okazywało się, że ogłaszające się księgarnie tak naprawdę nie posiadały tych książek i próby kupna spełzły na niczym. ...
Czytaj więcej : Książka - Culturing Live Foods, Michael R. Hellweg | Wyświetlone : 1632 | Odpowiedzi : 2


LED do 100l - pytanie i problem

Witam
Porwałem się na ledy 7020 w pasku.
Wg. opisu : 9W 1800lm 36 SMD 7020
https://www.banggood.com/50cm-9W-1800lm ... rehouse=CN

Właśnie dotarły 2 sztuki, podłączyłem na sucho do sprawdzenia i mają olbrzymią moc, po 2 sekundach patrzenia masz 15 minut z głowy.
Akwarium 80x35x35 i wydaje mi się, że to będzie o dużo za dużo.

Ktoś może mi pomóc i podesłać przelicznik dla tych 7020 na litraż ? ...
Czytaj więcej : LED do 100l - pytanie i problem | Wyświetlone : 2319 | Odpowiedzi : 9


Zbiornik przeznaczony na kwarantannę- czy jakoś tak

W co powinien być wyposażony baniaczek na okres kwaratanny? Ile litrów? Jaka filtracja? Ogrzewanie-wiadomo . Jaki wkład do filtra? Wasze przykłady z życia wzięte? Czy to dobry pomysł dać jakieś krewetki do czyszczenia ( jeżeli tak to jakie?) i para gupików?
Czytaj więcej : Zbiornik przeznaczony na kwarantannę- czy jakoś tak | Wyświetlone : 1584 | Odpowiedzi : 2


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890