.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 19 kwi 2024, o 05:41

Nowości Nowości dla Forum ogólne

Mapa strony Forum ogólne » Dział : Forum ogólne

Ogólne dyskusje

filtracja problem filtracja problem

witam, mam 240 l akwarium i jest taki problem pojawiły się zielone glony na roślinach szybie i korzeniach,, mało tego to woda wygląda jak by coś w niej pływa i filtr nie chce tego oczyścić dużo tego coś w stylu posiekana drobno jakaś roślina czy coś w tym stylu rośliny w miarę rosną choć też troszkę brązowiały ryby mają się dobrze...co tu robić prosz ;( ę o ...
Czytaj więcej : filtracja problem | Wyświetlone : 1283 | Odpowiedzi : 10


Zbędne akcesoria akwarystyczne

Witam serdecznie.
Dzisiaj zabierałem dla kolegi trochę narybku molinezji i mieczyka. Dom obok, mieszka sąsiadka, z trojką dzieci swojej siostry. Najmłodsza z nich, dzisiaj patrzyła na narybek i napomknęła, że tez by chciała mieć. Z racji tego, że jeszcze nie jestem polakiem zarabiającym (kończę studia) chciałbym zapytać Was drodzy forumowicze, czy ktoś z Was nie posiada jakieś zbędne akcesoria do założenia tej dziewczynce akwarium z żyworódkami? Ja niestety, nie mogę póki co z powódek finansowych ...
Czytaj więcej : Zbędne akcesoria akwarystyczne | Wyświetlone : 980 | Odpowiedzi : 2


Malawi vs Tanganika

Witam wszystkich
Właśnie założyłem nowy baniak 126l (80x35x45) i mam dylemat...
Tanganika czy malawi???. Wiem,że jak na malawi to trochę mały zbiornik,ale kontrolowane przerybienie i natura mogą zrobic dobrą obsadę tj po 3 z 2 gatunków saluosi i yellowki.Podobają mi sie te ryby ze względu na wybarwienie,ale...
Jest jeszcze tanganika.Myślałem nad Julidochromis transcriptus ,Lamprologus ornatipinnis lub leleupi.Tutaj z kolei zachowania ryb są PODOBNO ciekawsze.(terytorializm silny,pilnowanie kryjówki,kopanie w piachu itp.)
Jak myślicie,z którego moge być bardziej ...
Czytaj więcej : Malawi vs Tanganika | Wyświetlone : 1253 | Odpowiedzi : 4


Trzeci nr Magazynu Aquarium Nature

Witam szanownych kolegów.
Zapraszamy do zapoznania się z trzecim nr Magazynu Aquarium Nature. Jak poprzednie jest do pobrania z Naszej strony www.nadg.pl zupełnie darmowo oraz obejrzenia zrealizowanego przez TV Łużyce programu "W świecie pasji" do , którego otrzymaliśmy zaproszenie.
Pozdrawiam i życzę milej lektury.
Czytaj więcej : Trzeci nr Magazynu Aquarium Nature | Wyświetlone : 880 | Odpowiedzi : 0


Uprawa emersyjna mchów

Chciałbym dzisiaj podzielić się z wami moimi obserwacjami związanymi z uprawą mchów emersyjnie.
Wykorzystałem plastikowy pojemnik o wymiarach 28cm x 18cm, w którym umieściłem zwykłą ziemię wymieszana z podłożem akwariowym.
Całość została zalana i szczelnie zakryta folią śniadaniową oraz umieszczona pod świetlówką Sylvania Grolux T5 8W 8500K.
Na test wrzuciłem następujące gatunki roślin:
- Mini Pelia
- Fissidens fontanus
- Plagiochilaceae sp. Cameroon
- Queen Moss
- Solenostoma tetragonum Peral Moss
- Milimeter Moss
- ...
Czytaj więcej : Uprawa emersyjna mchów | Wyświetlone : 5617 | Odpowiedzi : 14


POMOCY

W najbliższej przyszłości mam zamiar założyć nowy zbiorniczek w tym oto miejscuObrazek
A więc chciałbym zasięgnąć waszej porady,do kogo się zwrócić aby mi takowe szkiełko wykonał na wymiar.
Wymiary są dość nietypowe jak na akwarium, bo blat to: 130/34.5cm,akwarium myślę jednak 110cm a wysokość 45cm max.
Znalazłem w internecie producenta szkiełek w opti,koszt według jego kalkulatora to ponad 900 złotówek:(
I tu pytanie do Was czy taki zbiornik można wykonać taniej? Jeżeli nie, to będę ...
Czytaj więcej : POMOCY | Wyświetlone : 1203 | Odpowiedzi : 8


Jak stworzyć akwarium w stylu naturalnym?

W prasie w w internecie możemy obejrzeć pięknie wykonane akwaria w tzw stylu naturalnym. Jednak większość akwarystów zastanawia się jak takie cudo w swoim akwarium stworzyć. Odpowiadamy krok po kroku jak założyć i nawozić akwaria w stylu japońskim tak by osiągnąć pełen sukces.

Obrazek

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji zakładania akwarium krok po kroku
Czytaj więcej : Jak stworzyć akwarium w stylu naturalnym? | Wyświetlone : 1818 | Odpowiedzi : 3


Giełda zoologiczna - Giełdowa 12

Witam, czy ktoś się orientuje jak wygląda wybór oraz ceny roślin na giełdzie?
Czytaj więcej : Giełda zoologiczna - Giełdowa 12 | Wyświetlone : 10379 | Odpowiedzi : 18


Praca w sklepie Zoologicznym

Jako nowy użytkownik DFA pragnę przywitać wszystkich serdecznie. Pomyślałem, że to forum może być dobrym miejscem na znalezienie akwarysty do sklepu zoologicznego, więc przedstawiam ofertę http://www.gumtree.pl/cp-sprzedaz-hande ... -460875033 Pozdrawiam Iras
Czytaj więcej : Praca w sklepie Zoologicznym | Wyświetlone : 1568 | Odpowiedzi : 11


Gdzie można kupić korzenie ?

Może ktoś z was wie gdzie można nabyć duże korzenie do akwarium 240l ?????? :?: :?: :?: :?: :?:
Czytaj więcej : Gdzie można kupić korzenie ? | Wyświetlone : 1012 | Odpowiedzi : 3


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron