.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 25 kwi 2024, o 11:38

Nowości Nowości dla Forum ogólne

Mapa strony Forum ogólne » Dział : Forum ogólne

Ogólne dyskusje

Magazyn Akwarium pod lupą! Czyli krytyka i uwagi

Postanowiliśmy wziąć pod lupę 122 numeru Magazynu Akwarium. Jako że jest to jedyny polski periodyk ogólnoakwarystyczny ważne jest aby ta publikacja była jak najlepsza. Zebraliśmy pochwalne i krytyczne uwagi odnośnie numeru oraz wysłaliśmy je do Redaktora Naczelnego pisma...

Pełny tekst naszego listu oraz odpowiedź ze strony Redakcji Magazynu Akwarium - Pawła Zarzyńskiego prezentujemy
TUTAJ (zobacz koniecznie)

Obrazek

Jesteśmy też ciekawi Waszych opinii.

Link bezpośredni do oceny numeru pisma: http://www.akwarium.info.pl/index.php?o ... Itemid=271 ...
Czytaj więcej : Magazyn Akwarium pod lupą! Czyli krytyka i uwagi | Wyświetlone : 1156 | Odpowiedzi : 0


AQUAEL rozdaje akwaria dla szkół i domów dziecka!

Nie od dziś wiadomo, że ryba dobrze wpływa na wszystko, a towarzystwo żywych istot i opieka nad nimi sprzyja rozwojowi emocjonalnemu naszych milusińskich. Posiadanie akwarium przez młodego człowieka rozwija jego zainteresowania, pomaga zdobywać wiedzę w obszarze fauny i flory wodnej oraz mechaniki działania akwarium.
Czy chcieliby Państwo aby w szkole w której uczą się Wasze dzieci znalazło się nowe, piękne akwarium i to w dodatku za darmo? Teraz nic prostszego! Firma AQUAEL informuje o rozpoczęciu ...
Czytaj więcej : AQUAEL rozdaje akwaria dla szkół i domów dziecka! | Wyświetlone : 1244 | Odpowiedzi : 1


Norbert Sabat - Zakłada Iwagumi w peHa:68 (film)

Warszawskie studio akwarystyki naturalnej peHa:68 zorganizowało spotkanie na którym Norbert Sabat założył iwagumi. Z przyjemnością zawiadamiamy że studio nakręciło film przedstawiający to wydarzenie!

Obrazek

Zobacz pełny opis i film: http://www.akwarium.info.pl/index.php?o ... Itemid=271
Czytaj więcej : Norbert Sabat - Zakłada Iwagumi w peHa:68 (film) | Wyświetlone : 1249 | Odpowiedzi : 1


Akwaria w budkach telefonicznych!

W Japonii pojawiają się na ulicach niezwykłe akwaria w kształcie budek telefonicznych. Powstały one w wielu miastach Japonii, a zostały zaprojektowane przez Kingyobu. Jest to grupa studentów Uniwersytetu Sztuki i Projektowania z Kyoto.

Obrazek

Więcej: http://www.akwarium.info.pl/index.php?o ... Itemid=272
Czytaj więcej : Akwaria w budkach telefonicznych! | Wyświetlone : 1112 | Odpowiedzi : 0


Darmowy Magazyn Akwarystyczny

Witam serdecznie.
Zapraszam serdecznie do zapoznania się z darmowym magazynem akwarystycznym Magazyn Nature Aquarium dostepnym do pobrania na stronie www.nadg.pl
Prosimy o uwagi oraz zachęcamy gorąco do współpracy w tworzeniu i dalszym kształtowaniu magazynu.
Pozdrawiam Artur.
Czytaj więcej : Darmowy Magazyn Akwarystyczny | Wyświetlone : 1213 | Odpowiedzi : 1




[WROCŁAW] Świebodzki ciekawe rybki

Witam jak w temacie czy na świebodzkim można dostać jakieś ciekawe rybki np z rodziny pielęgnic. Pozdrawiam
Czytaj więcej : [WROCŁAW] Świebodzki ciekawe rybki | Wyświetlone : 1671 | Odpowiedzi : 5


Belka DIY do 220 litrów- co o tym sądzicie??

Jak wiecie (albo nie wiecie) zamierzam założyć do mojego akwarium belkę oświetleniową 3x 54W.
Już miałem na allegro znalezione belki np:

http://allegro.pl/belka-oswietleniowa-l ... 11866.html

Dzisiaj szukając (sam nie wiem czego ) na różnych forach znalazłem taki oto opis pokrywy DIY.

http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/sh ... p?tid=2161


CO DO POKRYW 3X54w DLA MNIE
odbłyśnik x 3 = 72 złoty
świetlówki x 3 = 90 złoty
statecznik 2x54W ...
Czytaj więcej : Belka DIY do 220 litrów- co o tym sądzicie?? | Wyświetlone : 1431 | Odpowiedzi : 6


Wkłady filtracyjne

Witam!
Na starcie akwarium 200l gość ze sklepu Trzmiel przy ul. Rogowskiej we Wrocławiu (z forum sam wyczytałem o Waszej rekomendacji) polecił mi następujące wkłady filtracyjne do kubełka JBL CP e900:
-firmowa gąbka na wierzch
-zeolit
-węgiel aktywny (przez ok 4 tyg.)
-ceramika
Z tego co wiem zdania są bardzo podzielone na temat stosowania węgla w akwarium (tylko w następstwie po leczeniu ryb). Jakie jest Wasze zdanie co do takiego zestawienia? I na co po ...
Czytaj więcej : Wkłady filtracyjne | Wyświetlone : 2213 | Odpowiedzi : 5


Krewetki zdychają- akwarium 14 dniowe

Witam wszystkich.
Dziś w swoim zbiorniku zauważyłem 3 martwe krewetki, ale od początku:

Zbiornik:120X35X50 szkło 10 mm
Objętość: 175 litrów netto
Oświetlenie: 2x30W T5 + 2x39W T8 (kiedyś będzie belka 3x54W)
Podłoże:30 litrów JBL MAnado + 5 litrów JBL AquaBasis
Filtracja: zew. TetraTec 700 + wew.Atman AT-203
CO2: butla 1,5 kg +reaktor narurowy na wylot filtra zewnętrznego
Nawożenie: Przez pierwszy tydzień codziennie Potas. Po obserwacji zbiornika nawożenie EI .Najpierw połowa dawki jak zwiększy się masa ...
Czytaj więcej : Krewetki zdychają- akwarium 14 dniowe | Wyświetlone : 2833 | Odpowiedzi : 7


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron