.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 27 kwi 2024, o 07:59

Nowości Nowości dla Forum ogólne

Mapa strony Forum ogólne » Dział : Forum ogólne

Ogólne dyskusje

Akwarium 96l / obsada / deszczownica / szkło

Witam
Można dostać świra od czytania forum różnych i stron z poradami więc zapytam tutaj ( jest poczatkujący ).

Pozwolę sobie na pytania w punktach:
1. Czy jest duża róznica dla obserwatora rybek między szkłem zwykłym float a OptiWhite ? Bardzo, ale to bardzo zastanawiam się czy wydać na akw. 80x35x35 100 pln, czy 350 pln
2. Czy do akwarium 80x35x35 wystarczy filtr Fan 2 Plus, czy dołożylibyście deszczownicę do niego ?
3. Obsada jak ...
Czytaj więcej : Akwarium 96l / obsada / deszczownica / szkło | Wyświetlone : 3214 | Odpowiedzi : 24


Jak zabezpieczyć karmę dla krewetek przed rybami?

Jak w tytule :) Mam ryby i krewetki w jednym akwarium, i problem pojawia się przy karmieniu - robaczkom daję Crusta Sticks, które natychmiast po wrzuceniu do wody zostają wciągnięte przez ryby (Endlery). W akwarium jest szklany karmnik dla krewetek, ale on nic nie daje, bo ryby po prostu do niego podpływają i wywalają wszystko jak leci. :/ Potrafią nawet wyrywać pelety krewetkom, zwłaszcza większe samice. Nie ...
Czytaj więcej : Jak zabezpieczyć karmę dla krewetek przed rybami? | Wyświetlone : 1847 | Odpowiedzi : 6


Oświetlenie Led 100cm akwarium 200l

Witam może kupował ktoś ostatnio belkę led na allegro do akwarium i moze smiało polecić ?? Mam na myśli belkę z barwą zimną oraz diodami czerownymi i niebieskimi
Czytaj więcej : Oświetlenie Led 100cm akwarium 200l | Wyświetlone : 1664 | Odpowiedzi : 1


Gdy konar nie chce zapł....zatonąć Gdy konar nie chce zapł....zatonąć

Mam korzeń który kiedyś zanim go nabyłem był zalany a później wysuszony przez kilka tygodni lub miesięcy.
Teraz od ponad miesiąca w akwarium i nawet nie myśli żeby zatonąć. Nawet trochę mu pływalność nie spadła.
Z uwagi na słuszne rozmiary gotowanie czy przykrecanie od spodu jakiejś płytki i zakopanie jej w podłożu odpada.
Korzeń jest tak duży że nawet nie muszę go przyciskac bo zapiera się o wzmocnienia wzdluzne i jest cały pod wodą.
Założyłem ...
Czytaj więcej : Gdy konar nie chce zapł....zatonąć | Wyświetlone : 2653 | Odpowiedzi : 13


Remont mieszkania - przygotowanie miejsca pod akwarium

Witam serdecznie,

założyłem ów temat albowiem w przyszłym tygodniu rozpoczynam remont kapitalny mieszkania, a zapewne wiele osób już przeszła etap budowy domu/remontu/czy aranżowania pomieszczenia, to zwracam się do Was z zapytaniem czy jest coś na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę w trakcie remontu?
Opiszę pokrótce sytuację. Jest to mieszkanie znajdujące na parterze w domu dwupiętrowym. Mieszkanie w stylu wczesnogierkowym,a zatem wszystko należy wymienić, elektryka, ściany, podłogi itd, itp. Po długich negocjacjach z małżonką akwarium znajdzie ...
Czytaj więcej : Remont mieszkania - przygotowanie miejsca pod akwarium | Wyświetlone : 2420 | Odpowiedzi : 8


sklep zoologiczny Wrocław

Witam poszukuje sklepu zoologicznego we Wrocławiu w którym jest spory wybór roślinek, u mnie w oleśnicy ceny zwalają z nóg....Jeśli ktoś takowy zna poproszę dokładny adres bądź nazwę sklepu.
Chyba że ktoś posiada na sprzedaż większą ilość roślinek na każdy plan, wraz z pływającymi
Czytaj więcej : sklep zoologiczny Wrocław | Wyświetlone : 2204 | Odpowiedzi : 11


Giełda Wrocław

Witam temat pewnie przerabiany lecz nie mogę znaleźć, jest mi ktoś w stanie powiedzieć kiedy i o której są takie giełdy jeśli jeszcze są wogole, swego czasu parę lat temu jeździłem gdzieś koło świebodzkim po rybki i roslinki. Z góry dzięki za info
Czytaj więcej : Giełda Wrocław | Wyświetlone : 6562 | Odpowiedzi : 9


Aranżowanie akwariów

Cześć. Jako iż ostatnio trwa w moim życiu era akwarystyki i ryb, strasznie pokochałem aranżowanie akwarium. To jest najlepsze co instieje w zakładaniu zbiornika. Chcę robić tego więcej, bo to mi sprawia radość. Myślałem nad wystawieniu ogłoszeń na olx itp, ale przeciez nie mam do tego praw bo nie jestem pełnoletni. Aktualnie mam 2 akwaria i strasznie lubie robić restarty. Chociaż jak narazie zrobiłem tylko jeden.
Uwielbiam gdy wsypuje żwirek, ustawiam korzenie kamienie zasadzam rośliny ...
Czytaj więcej : Aranżowanie akwariów | Wyświetlone : 2462 | Odpowiedzi : 19


Wystawa Potwory z głębin w Oceanice Wystawa Potwory z głębin w Oceanice

Od 4 września startuje nowa wystawa „Potwory z głębin” w oceanarium Oceanika w Chrustach k. Zagnańska. Można będzie zobaczyć kilkanaście realistycznych makiet przedziwnych stworzeń z głębin oceanicznych takich jak robal, wampirzyca, diabeł, najbrzydsza ryba świata i wiele innych.
Po wystawie oprowadzi przewodnik. Wejście na Wystawę nie jest dodatkowo płatne, więc wystarczy zakup biletu do Oceaniki. Serdecznie zapraszamy!!!
Czytaj więcej : Wystawa Potwory z głębin w Oceanice | Wyświetlone : 1474 | Odpowiedzi : 0


Sklepy zoologiczne a Skalary i krewetki

Cześć. Jestem zainteresowany kupnem krewetek, najmniej wymagających, generalnie prostych w rozmnażaniu itp. Byle nie RC. Chcę też kupić parę Skalarów w wersji Standard, i tu zaczyna się pod górkę.
Na starcie powiem że mieszkam w śródmieściu, co komplikuje sytuacje. W Belio nie ma Skalarów standard ani krewetek Neocaridina Davidi, jakie najbardziej chcę.
Myślę nad dojazdem tramwajem/autobusem do Trzmiela lub Ikoli, bo słyszałem że to też spoko sklepy. Tylko dla tych co mieszkają Na gaju itp, ...
Czytaj więcej : Sklepy zoologiczne a Skalary i krewetki | Wyświetlone : 2420 | Odpowiedzi : 20


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890