.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 19 kwi 2024, o 22:16

Nowości Nowości dla Forum ogólne

Mapa strony Forum ogólne » Dział : Forum ogólne

Ogólne dyskusje

Pomoc akwarium. 126l

Mam na imię Paweł,
jestem nowym użytkownikiem forum(dzisiejszym:P) i chciałbym się was poradzić jak zrobić restart.
Lecz na początek. to mój cudeńko 2 lata temu:
Obrazek

Zaczynałem prawie bez żadnej pomocy i wiedzy. Akwa 126l ; standardowe oświetlenie (podklejona jest tylko taśma aluminiowa); filtr Aquael FZN3 (ceramika + gąbka) bez prefiltra; grzałka 150 wat; jako podłoże - ziemia z kretowiny (z własnego podwórka - na bank jest czysta); do tego biało czarny żwirek który później ...
Czytaj więcej : Pomoc akwarium. 126l | Wyświetlone : 2523 | Odpowiedzi : 19


Galeria zbiorników DFA

frik


Więcej informacji i zdjęć tego akwarium pod tym linkiem:
razbory-galaxy-i-krewetki-t746.html

Obrazek
Czytaj więcej : Galeria zbiorników DFA | Wyświetlone : 1932 | Odpowiedzi : 27


Moje pierwsze akwarium :)

Cześć wszystkim,

Posiadam akwarium 50x40x40 (cm), zastanawiam się nad jego wykorzystaniem.
Interesują mnie Sumy rekinie.
Chciałabym je hodować z krewetkami tylko nie jestem pewna czy jest to możliwe.
Chciałabym poznać wasze poglądy na temat hodowli "rekinów" :)


Będę wdzięczna za pomoc.
Czytaj więcej : Moje pierwsze akwarium :) | Wyświetlone : 1488 | Odpowiedzi : 8


Ketapang - Źródłem zdrowia naszych podopiecznych .

Migdałecznik Morski-"Ketapang" (Terminalia catappa)



Charakterystyka:
Rodzina: Combretaceae
Rodzaj: Terminalia
Gatunek: Terminalia catappa
Rozmiar: Dorasta do ok. 35m.
Kategoria roślin: drzewa liściaste,
Charakterystyka roślin: ozdobne owocowe
Liście Charakterystyka: duże jasno zielone liście często o gruszkowatym, lub jajowatym kształcie.
Kolor kwiatów: białe


-Czym właściwie jest Ketapang?
-Jak i dlaczego znalazł się w naszych akwariach?
-Jak posadzić własne drzewo Migdałecznika i jak o nie dbać?


Zacznę od poczatku:
Czym właściwie jest Ketapang?
Ketapang jest drzewem ...
Czytaj więcej : Ketapang - Źródłem zdrowia naszych podopiecznych . | Wyświetlone : 6894 | Odpowiedzi : 8


Konkurs The Best Nature Aquarium's Design 2011

Obrazek

II Edycja konkursu „The Best Nature Aquarium’s Design”
i pierwszy międzynarodowy konkurs w Polsce :)

W tym roku w gronie jury zasiądzie światowa czołówka Aquascaperów:
Paweł Szewczak - Przewodniczący Jury (Polska / Atoll-Zoo), Gary Wu ( Chiny / Creative Aquascape Union), Filipe Oliveira (Portugalia / BioAquaria), Justin Law (Chiny / Creative Aquascape Union), Paweł Zarzyński (Polska / Magazyn Akwarium, Aquael), Manuel Reca (Hiszpania / Aquadiseno), Piotr ...
Czytaj więcej : Konkurs The Best Nature Aquarium's Design 2011 | Wyświetlone : 1235 | Odpowiedzi : 0


Wyjątkowa impreza akwarystyczna w samym centrum Warszawy!

Czy chciałbyś zgłębić tajniki akwarystyki japońskiej i uczyć się zakładania zbiorników „amano” od najlepszych? Czy wiesz jak wygląda akwarium biotopowe? Czy marzy Ci się nowoczesne, duże akwarium morskie? I czy chciałbyś bez wysiłku zdobyć atrakcyjne nagrody w tym nowoczesny tablet? Jeśli tak – zapraszamy na wyjątkową imprezę akwarystyczną, która odbędzie się już 10 grudnia (sobota) w samym centrum Warszawy!
Już po raz trzeci firma AQUAEL zorganizowała ogólnopolski, otwarty Konkurs Wiedzy Akwarystycznej PRIMUS INTER PARES. Podczas ...
Czytaj więcej : Wyjątkowa impreza akwarystyczna w samym centrum Warszawy! | Wyświetlone : 1105 | Odpowiedzi : 1


[450l] Pomoc przy zakładaniu nowego akwarium.

Witam wszystkich serdecznie.
Kilka dni temu nabyłem akwarium 450l o wymiarach: dł. 150, szer. 50, wys. 60; z pokrywą.
Od dawna marzyłem by mieć takie akwa z neonkami czerwonymi i właśnie one zajmą główną rolę w obsadzie. Początkowo chciałem stworzyć akwarium biotopowe, lecz zmieniłem zdanie i chciałbym mieć kilka roślin oraz inne gatunki ryb, które "przerzuciłbym" z moich dotychczasowych baniaczków. Mowa tu o kosiarkach, otoskach, mieczykach, gupikach, skalarze, bocji, labeo, kiryskach, bojownikach i oczywiście krewetkach ...
Czytaj więcej : [450l] Pomoc przy zakładaniu nowego akwarium. | Wyświetlone : 9956 | Odpowiedzi : 51


Tłusta plama na tafli wody

Witam

Posiadam akwarium 100 litrów, start w kwietniu, założyłem je na ziemi ogrodowej bez dolewek jakich kolwiek uzdatniaczy , na akwarium znajduje się pokrywa a nie mogę się od początku pozbyć tego kożuszka z powierzchni wody.
Na innym forum polecono mi zakupienie dobrego filtra wiec kupiłem filtr wew. ze skimmerem, deszczownicą oraz spodnim obiegiem wody, firmy ATMAN model SIF - 700. Faktem jest ze po włączeniu deszczowni kożuch znika ale w ten sposób zalewa mi ...
Czytaj więcej : Tłusta plama na tafli wody | Wyświetlone : 3851 | Odpowiedzi : 6


Gałęzie wierzby mandżurskiej

Hej, pomyślałem by zacząć już namaczać gałęzie tej wieżby.
Zastanawiam się jak to zrobić, czy wyparzyć w gorącej wodzie pod prysznicem i heja do akwarium, czy wysuszyć w piekarniku, czy wrzucić do akwarium, czy do beczki. Czy może połączyć te kilka opcji co wypisałem powyżej?
Gałęzie, nie ukrywam mają dość ciekawy wygląd, poniżej zdjęcie znalezione w googlach:


Co myślicie? Jak Wam się widzi taka biała gałąź w akwarium?
Czytaj więcej : Gałęzie wierzby mandżurskiej | Wyświetlone : 3072 | Odpowiedzi : 10


Włamanie-Hodowla dyskowców Anseo.

Nie byli to przypadkowi włamywacze ponieważ zostały wyłowione i skradzione tylko ryby w rozmiarach 15-17 cm i rozmiarze jumbo. Łącznie zostało skradzionych około 40 ryb.
Pary:
leopard snake skin 2 szt
pigeon blood silver 2 szt
pigeon blood blue 2 szt
red melon (azja) 2 szt
snake skin 2 szt
brown 2 szt
oprócz tego:
solid turcus,
pigeon blood red 2 szt
pigeon snake spotted
leopard
red melon
pigeon blood silver 2 szt
red white ...
Czytaj więcej : Włamanie-Hodowla dyskowców Anseo. | Wyświetlone : 1135 | Odpowiedzi : 1


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron