.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 27 kwi 2024, o 06:58

Nowości Nowości dla Forum ogólne

Mapa strony Forum ogólne » Dział : Forum ogólne

Ogólne dyskusje

Problem z krewetkami

Witam mam problem następujący kupiłem cr-ki Klasy A 12 sztuk i wczoraj wpuściłem i dzisiaj 7 sztuk siedziało w kaskadzie mimo tego że skrimer zdemontowałem i nie wiem jak tam wlazły i nie wiem czego tam szukają. proszę pomoc
Czytaj więcej : Problem z krewetkami | Wyświetlone : 1121 | Odpowiedzi : 2


takifugu

witam czy można trzymać rozdymkę takifugu w słonawej wodzie
Czytaj więcej : takifugu | Wyświetlone : 1057 | Odpowiedzi : 1


Z jak Zbrojnik czyli mini faq serial o glusiach

Chcem glonojada !!! czyli o nabywaniu zbrojników rzecz ;p
Zdecydowana większość akwarystów tych mniej i bardziej zaawansowanych posiada w swoich zbiornikach zbrojniki. Niestety wiedza w temacie rodziny loricaridae jest różna, w większości mizerna co skutkuje dramatycznymi postami na forach typu "zdechł mi glonojad !!11 dlaczego ?". Ilość tych postów jest niestety przerażająca... Stąd też powstał ten artykuł, mający przybliżyć chociaż podstawowe zasady hodowli tych ciekawych ryb. ...
Czytaj więcej : Z jak Zbrojnik czyli mini faq serial o glusiach | Wyświetlone : 9758 | Odpowiedzi : 1


Pora coś wyżebrać - czyli pierwsze akwarium brata

Witam,
nadszedł czas, że i ja jestem w potrzebie, dziś startuje projekt "Nowe 230L".
Szafka jest, akwarium jest, ~ 110x46x46. Czyli potrzeba resztę, rośliny + ryby na razie tematu nie ruszam, to odległa przyszłość, na chwilę obecną chciałbym Was prosić aby każdy rzucił okiem co u niego zalega w szafce, czym byłby skłonny się podzielić.
Co potrzeba:
- coś do oświetlenia (chociaż tutaj myślę nad LEDami z biedronki, 4szt, 1szt już jest, lub jakaś belka ...
Czytaj więcej : Pora coś wyżebrać - czyli pierwsze akwarium brata | Wyświetlone : 1216 | Odpowiedzi : 5


Najstarszy polski artykuł akwarystyczny z 1878 roku

Obrazek
Obrazek

Najstarszy polski artykuł akwarystyczny z 1878 roku :
http://www.akwa-mania.mud.pl
Czytaj więcej : Najstarszy polski artykuł akwarystyczny z 1878 roku | Wyświetlone : 1154 | Odpowiedzi : 0


Brotia pogodula

Brotia pogodula-witam czy spotkał się ktoś z was z takim ślimakiem?Jak wygląda to jego rozmnazanie raz w roku?Będę wdzięczny za jakiekolwiek info(wujka google już przepatrzyłem).Pozdrawiam p
Czytaj więcej : Brotia pogodula | Wyświetlone : 1645 | Odpowiedzi : 1


żaby, żabcie

Witam.Mam propozycje nowego tematu( jak dotąd nie spotkałem go na forum), a mianowicie chodzi o żaby w akwarium.Może ktoś hoduje żabki i może się podzielić informacjami dotyczącymi żywienia,wody,upodobań itp.Pozdrawiam.
Czytaj więcej : żaby, żabcie | Wyświetlone : 1098 | Odpowiedzi : 0


Jakie raczki do małego akwa ??

Chciałbym w swoim akwarium 25l poza krewetkami mieć jakąś parkę małych raczków, tylko nie wiem jakich szukać bo słyszałem że rak marmurkowy dorasta do 10-12cm, trochę ciasno będzie mu w moim akwa jak dorośnie ;/
Jakie raczki polecacie? i czy w ogóle są jakieś które się nadają ?
Czytaj więcej : Jakie raczki do małego akwa ?? | Wyświetlone : 1155 | Odpowiedzi : 2


Krewetki w Polsce do 2011 roku

Yo ! :)

Sukcesy na arenie międzynarodowej:

1. Rozmnożenie i wychowanie krewetek Red Nose w warunkach akwariowych przez Dominika Perkowskiego.

2. Hannover 2010 - 3 miejsce Grześka Nowińskiego 'novina' w Group 2 (Blue Tiger Shrimp, Red Tiger Shrimp):

Obrazek

Obrazek

3. 7 urodziny portugalskiego forum Aquariofilia.Net - 2 prelekcje Grześka Nowińskiego 'noviny' w Lizbonie i Porto.

Zaprezentowane były m.in:
-Sukcesy Grześka w krzyżowaniu krewetek: uzyskanie Taiwan ...
Czytaj więcej : Krewetki w Polsce do 2011 roku | Wyświetlone : 2275 | Odpowiedzi : 1


Niezidentyfikowany lokator w podłozu

Witam mam takie pytanko dzisiaj podczas oględzin akwarium w podłożu zauważyłem coś takiego i nie wiem co to jest widziałem kiedyś kilka sztuk takich i za pomocą czyścika się tego pozbyłem a teraz takie samo znalazłem w podłożu oto link do zdjęcia oto link do zdjęcia http://img543.imageshack.us/img543/1888/dsc01749h.jpg
Czytaj więcej : Niezidentyfikowany lokator w podłozu | Wyświetlone : 1246 | Odpowiedzi : 3


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890