.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 12:30

Nowości Nowości dla Forum ogólne

Mapa strony Forum ogólne » Dział : Forum ogólne

Ogólne dyskusje

Zakup rybek

witam serdecznie , mam pytanko ,czy na dworcu świebodzkim we wrocławiu kupie jeszcze ryby. Kilka lat temu kupowałem tam ciekawe osobniki jakich nie uświadczysz w sklepach zoo.kiedyś miejsce dla zwierząt było miedzy takimi budynkami kolejowymi ,czy jest tam nadal? Dzięki za odpowedż.
Czytaj więcej : Zakup rybek | Wyświetlone : 1535 | Odpowiedzi : 11


Jaka to płeć?

Witam, nie potrafię rozpoznawać płci, dlatego proszę o pomoc.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
Tomek.
Czytaj więcej : Jaka to płeć? | Wyświetlone : 1169 | Odpowiedzi : 5


Korzeń

Witam, mam pytanie dotyczące korzenia, a więc gdy gotuję korzeń już drugi raz, znów puszcza soki, a gdy się moczy w zwykłej wodzie nie zabarwia wody, i pytanie czy po tym dzisiejszym gotowaniu korzeń będzie mógł iść już do akwarium, oczywiście po wymoczeniu?
Czytaj więcej : Korzeń | Wyświetlone : 1327 | Odpowiedzi : 7


Czyje to jaja?

Hej ;)
Wczoraj trochę grzebałem w akwarium i zauważyłem na liściu zwartki dziwne cuś ;)
Są to jaja, tylko nie wiem czyje, podejrzewam albo helenki albo świderki, podpowiecie mi czyje? Nie wiem czy będzie kolejny miot helenek czy będzie kolejna porcja szamania dla helenek :lol:
Obrazek

pozdrav ...
Czytaj więcej : Czyje to jaja? | Wyświetlone : 1191 | Odpowiedzi : 1


Zbiorniki hodowlane

Jestem ciekaw Waszych opinii na temat zbiorników hodowlanych pod różne gatunki krewetek. Jak powinny być urządzone, co powinno wchodzić w ich skład (tj. jakie podłoża, woda, wystrój itp.)

Pozdrawiam
Czytaj więcej : Zbiorniki hodowlane | Wyświetlone : 1262 | Odpowiedzi : 5


Zachowanie dyskowców, czyli nasze obserwacje i spostrzeżenia....

Andrzej, A więc jednak wchodzisz w BW ??
Akwarium wygląda rewelacyjnie . No nadal nie widzę korzeni za którymi tak przepadam ale ... I tak jest świetnie .

Powiedz mi jakie masz obecnie parametry wody i temperaturę?? Te Dyski które masz są piękne .Ja zastanawiam się nad odmianą Rio Negro ( F0 ) Ale słyszałem ze te ryby potrafią w stadzie wybrać słabszego osobnika i go zamęczyć i tak dalej i tak dalej . To ...
Czytaj więcej : Zachowanie dyskowców, czyli nasze obserwacje i spostrzeżenia.... | Wyświetlone : 2841 | Odpowiedzi : 10


Węgiel w płynie - zamienniki.

Hej,
od 2 dni czytam sobie na necie różne artykuły o nawożeniu itd. i pomyślałem, gdyby wspomóc nawożenie co2 z butli? Popularny węgiel w płynie radzi sobie dobrze, nawozi rośliny węglem a także redukuje ilość glonów lub całkowicie je niszczy. Czego Wy używacie? Jeżeli ktoś go używa to pewnie jest to EasyCarbo, jednak cena nie zachwyca 80zł/1L :yuck:
Do czego zmierzam.... Źródłem węgla i substancją zwalczającą ...
Czytaj więcej : Węgiel w płynie - zamienniki. | Wyświetlone : 5901 | Odpowiedzi : 16


Klasyfikacja 'babaulti' | Rafał Maciaszek

Caridina cf. babaulti jest nazwą niepoprawna:

"Caridina cf. babaulti"określa wszystkie krewetki, których nie przydzielono do innych grup np. Caridina cf. cantonensis, czy Neocaridina heteropoda. Zatem jest to śmietnik, jak niektórzy wiedzą do tego śmietnika krewetkarze wrzucają jeszcze krewetki, które kupili pod nazwą babaulti lub powiedziano im, że to co posiada to babaulti. Idąc za tym co raz większe wysypisko się zaczyna formować i ogólny śmietnik w kochanym przez niektórych krewetkarstwie.

Niektóre krewetki przydziela się do ...
Czytaj więcej : Klasyfikacja 'babaulti' | Rafał Maciaszek | Wyświetlone : 1388 | Odpowiedzi : 2


Brotia pogodula - czym się żywi i jak rozmnaża?

Niektórzy na allegro rozpędzają się w reklamach, że ślimaczki te jedzą wszystkie nitki i krasnorosty. Z ciekawości kupiłem więc sobie ślimaczki i zrobię test czyścicieli u siebie.
Jeżeli ktoś ma rozeznanie to może się wypowie, czy rzeczywiście to jedzą, czy nie niszczą roślin i jak się rozmnażają.

Po zakupie i do akwa wrzucie:
Obrazek

Na razie skrobią zielenice:
Obrazek
Czytaj więcej : Brotia pogodula - czym się żywi i jak rozmnaża? | Wyświetlone : 1574 | Odpowiedzi : 1


Kolcobrzuch

Hej, dziś na chwilę bylem na Bielanach w Tesco w Zoocentrum i są tam Kolcobrzuchy. Cena 8-9zł, nie pamiętam dokładnie, ale rybki mnie zafascynowały:) Bardzo ruchliwe, sympatyczny wyraz twarzy i wydają się zabawne, pomyślałem, a gdyby wpuścić do akwarium? Teraz tak... Czytam na necie ale mało inf o ich jest. Może a ktoś z Wami coś do czynienia? Lub ktoś coś o nich wie? Rożnie źródła podają, jedni piszą, że tyko 1 sztukę można trzymać ...
Czytaj więcej : Kolcobrzuch | Wyświetlone : 1408 | Odpowiedzi : 5


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron