.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 29 kwi 2024, o 12:21

Nowości Nowości dla Forum ogólne

Mapa strony Forum ogólne » Dział : Forum ogólne

Ogólne dyskusje

270+120L pozostałość po morskim...

Witam
Pierwszy post więc wypada się przywitać 
Lukasz lat 35, skończyłem jakiś czas temu z morskim I tak akwarium stoi, nikt kupić nie chce I wczoraj pomyślałem o paletach... Do solanki kiedyś wrócę, a tym razem chciałbym na słodko 
Za nim jednak się zabiorę, muszę troszkę poczytać i popytać, mam nadzieję że znajdę tutaj wszystkie odpowiedzi i porady 
OK troszkę na temat akwarium...
270L (90x60x50h), opti white, komin zewnętrzny... Sump 120L...
Wiem ...
Czytaj więcej : 270+120L pozostałość po morskim... | Wyświetlone : 2060 | Odpowiedzi : 6


Pet Fair 2017

Hej
Wybieram się na Pet fair do Łodzi
targi odbywają się od 15-17.09
Ja osobiście śmigam w sobotę rano i w sobote wieczorem wracam. Jeżeli ktoś ma ochotę to mam maks 3 miejsca w samochodzie (zrzutka na paliwo mile widziana =). Nie wiem tylko jak z możliwością wejścia będzie. Pytałem o opcję zabrania rodziny to powiedzieli, że tylko w niedziele dla zwiedzających. Nie chcę nikogo wrabiac że pojedzie i nie wejdzie. Warto tu spytać ...
Czytaj więcej : Pet Fair 2017 | Wyświetlone : 1547 | Odpowiedzi : 1


Wabi kusa

Witam.
jeżeli zły dział proszę o przeniesienie.
Naszedł mnie pomysł nad aranżacją w kuli. Na olx nie kiedy sprzedają za grosze kulki które można zmienić na wabi kuse.
Na pewno będzie to aranż bez oświetlenia.
Ktoś miał jakąś styczność jak to ogarnąć ?
Jako podłoże to ziemia ogrodowa plus żwirek na górę. Myślałem nad jakimś mchem na kawałku drewienka jakieś rotale może coś na trawnik. Pytanko tylko ile wody i jak z przykryciem tego wszystkiego. ...
Czytaj więcej : Wabi kusa | Wyświetlone : 2457 | Odpowiedzi : 4


Helena Helena

Po powrocie z wakacji
najpierw przestał działać filtr ;(
po tygodniu przestała świecić świetlówka :( dobrze, że tylko jedna (druga ledowa działa)

i po wymianie świetlówki na nową jasność w akwa i wieczorem :o wielkie zdziwienie
całe dno się rusza po 22;00 zapalam światło w celach kontrolnych i moim oczom ukazuje ...
Czytaj więcej : Helena | Wyświetlone : 1985 | Odpowiedzi : 8


Jakie krewetkarium?

Cześć ;)
Zamierzam kupić/złożyć krewetkarium. Mam budżet do 250 zł. Akwarium 20 do 30l

Myślałem nad Shrimp Set'em, ale słaby filtr oraz oświetlenie które nie oświetli mocno mojej ukochanej Pervuli. Ale dalej mam to na uwadze ;)
Potem przyszła mi na myśl Nano 21 White, gdzie oswietlenie (przynajmniej według mojej wiedzy ktorej nie mam) jest lepsze, bo ...
Czytaj więcej : Jakie krewetkarium? | Wyświetlone : 2649 | Odpowiedzi : 8


Filtr FAN3 Filtr FAN3

No i stało się dziś przy czyszczeniu filtra stała się straszna rzecz. ;( ;( ;(
Przestał działać filtr po prostu przerwałem jeden kabelek ( może urwałem) i chyba rozbieranie naprawa nie opłacalna.
I teraz mam pytanie jaki teraz zakupić firma, model
Mam drugi filtr JBL e900 ten ma służyć jako drugi ...
Czytaj więcej : Filtr FAN3 | Wyświetlone : 1582 | Odpowiedzi : 2


Stornia, Flądra - Platichthys flesus

wyczytałem gdzieś ze chodzi w górę rzek.
Czy można ją trzymać przez kilka tygodni na wodzie słodkiej lub mieszance z wodą morską?
Czytaj więcej : Stornia, Flądra - Platichthys flesus | Wyświetlone : 1469 | Odpowiedzi : 0


Sklepy zoologiczne przyjmujące ryby - Wrocław

Hej,
Ze względu na zaskakujący brak odzewu w związku z moimi Endlerkami, będę chyba zmuszona oddać część z nich do zoologicznego :/ Znacie może jakieś sklepy we Wrocławiu (jakiekolwiek, nawet jakieś małe osiedlowe), które przyjmują lub odkupują ryby z nadwyżek hodowlanych?
Czytaj więcej : Sklepy zoologiczne przyjmujące ryby - Wrocław | Wyświetlone : 2651 | Odpowiedzi : 9


Gielda Katowice

Drodzy forumowicze, pytam za kolege z Czech. Podobno w Katowicach kazdy poniedzialek odbywa sie gielda. Znalazl adres Zaleze, ul. Zeliwna 38, ale to same budynki administracyjne... Z gory dziekuje za informacje
Czytaj więcej : Gielda Katowice | Wyświetlone : 1756 | Odpowiedzi : 4


Przyszłość akwarystyki

Witam kolegów i koleżanki

Jeśli myslicie, że akwarystyka to tylko hobby, to poczytajcie..... http://www.tvn24.pl/nitro-chem-w-bydgos ... 696,s.html

Slavio
Czytaj więcej : Przyszłość akwarystyki | Wyświetlone : 1630 | Odpowiedzi : 1


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890