.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 12:30

Nowości Nowości dla Glony - identyfikacja i zwalczanie

Mapa strony Glony - identyfikacja i zwalczanie » Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie

Największa zmora każdego akwarysty.Wszystko na ich temat w tym dziale

Kapsułka na sinice działająca w dwa dni

Cześć.
Dziś chciałem wam przedstawić specyfik na sinice w formie kapsułki, dzięki któremu pozbyłem się sinic w dwa dni.
Według producenta środek ten jest skuteczniejszy od Chemiclean, i ma się rozprawić z cyjanobakteriami w ciągu 24-48h.
U mnie się to sprawdziło. 1 kapsułka wystarcza na 80l akwarium. Ja akurat ten specyfik kupiłem na chwastyakwariowe.pl, gdzie możecie go zdobyć, natomiast nie wiem czy w innych sklepach akwarystycznych też jest w sprzedaży. W każdym bądź razie specyfik ...
Czytaj więcej : Kapsułka na sinice działająca w dwa dni | Wyświetlone : 21591 | Odpowiedzi : 0


Fajne krasnorosty

IMG_20201101_125203-min.jpg
Witam w akwarium mam krasnorosty ,które zrobiły się zielone. Fajnie to wygląda ale zastanawiam się czemu się takie zrobiły.
Czytaj więcej : Fajne krasnorosty | Wyświetlone : 2835 | Odpowiedzi : 0


Glony na podłożu i roślinkach

Witam
Mam problem z glonami w akwarium 112l. Glony są na żwirku i pod nim gdzie znajduje się piasek. Oprócz tego mam glony na trawniku i niektórych roślinach. Woda jest trochę mętna.
Oświetlenie 16w Ledy świece 8 h.
Podmiana wody raz na tydzień około 10l.
Nie leje nawozów bo jak lałam to miałem więcej glonów.
Paramenty wody:
paski jbl
0 NO3
0N02
4/70GH
6/107KH
6,8pH
Proszę o weryfikacje glonów i o poradę jak je zwalczyć ...
Czytaj więcej : Glony na podłożu i roślinkach | Wyświetlone : 2091 | Odpowiedzi : 4


Oedogonium, jak walczyć?

Witam. Byłbym wdzięczny za pomoc w identyfikacji glona, gdyż te dwa glony jak w tytule są tak podobne że nie potrafie ich rozróżnić. No chyba że wywaliło mi dwa glony jednocześnie. Prawdopodobnie, a raczej na pewno sam zawaliłem bo przegiąłem z podawaniem żelaza. Pyli mi też trochę szyby. Tak więc co to za glon i jak z nim walczyć?
Parametry wody:
Ph 6,6
Gh 10
Kh 4
No3 5
Po4 0,25
K 25
Ca 45 ...
Czytaj więcej : Oedogonium, jak walczyć? | Wyświetlone : 12093 | Odpowiedzi : 5


Brunatna wata w akwarium.

Witam.
Akwarium ma dwa tygodnie. Zauważyłem po raz kolejny (w ostatnim akwarium w tym pokoju tez ten sam problem) ze pojawiły się na roślinach i dekoracjach w akwarium brunatne klaki,wata.Tu kilka slow a parametrach wody jakie panują w akwarium.Jak by były potrzebne jakieś inne informacje proszę napisać to podam.

Akwarium 240l brutto
Tropica Soil,pod podłożem JBL Volcano mineral.Bakterie Qualdrop,Volcano mineral pawder.
Oświetlenie NuniQ WIDE LED 60 46W poboru mocy - 2 szt.
Filtracja Aquael Ultramax ...
Czytaj więcej : Brunatna wata w akwarium. | Wyświetlone : 2966 | Odpowiedzi : 2


Anubiasy pokrywają się brązowym nalotem, 500l

Witam. W moim akwa mam problem z Anubisami i mikrozorium , które pokrywa brązowy nalot w formie pyłu jak i większych grudek. Po potrząśnięciu roślinką wszystko uwalnia się z rośliny i pływa po całym akwa. Już nie wiem jak się tego pozbyć, roślinki rosną słabo, a mikrozorium już prawie wszystko usunąłem z akwa. Trochę o awka:
- start akwa sierpień 2018r.;
- wody jakieś 500 l;
-oswietelnei 5 x 80 w w róznych konfiguracjach od ...
Czytaj więcej : Anubiasy pokrywają się brązowym nalotem, 500l | Wyświetlone : 3855 | Odpowiedzi : 13


ZIELONA WODA w ładnym akwarium :(

Dzień 456... problem - zielona woda :( Co może być przyczyną? Co jakiś czas problem powraca :/

Akwarium roślinne z obsadą. Zbiornik ma 200 l brutto.
Długość 100, szer. 40, wys. 50.

PODŁOŻE: spód - CAL Green Base XR, wierzch - CAL Black Earth

SKAŁY: Scenery Stone

FILTRACJA: Hydor External Professional 350
o gąbka
o AZOO ACTIVE FILTER 4in1 1litr
o Matrix Seachem
o purigen
o włóknina ...
Czytaj więcej : ZIELONA WODA w ładnym akwarium :( | Wyświetlone : 2398 | Odpowiedzi : 2


Problem z klarownością wody

H.E.L.P.

Cześć mam pewien problem z klarownością wody w roślinniaku. Mianowicie zielenieje, mętnieje...

Krystaliczna jest po zastosowaniu lampy UV przez tydzień. Lampa działa 100x lepiej niż ten śmieszny doctor Chihiros. Woda jest krystaliczna a glony znikają. Niestety po jakimś czasie znów mętnieje.
W kubełku Hydor 350 od dołu: gąbka, ceramika, Matrix, Purigen, MatrixCarbon, włóknina.
Litraż 200 brutto. Wodę podmieniam co ok. 2 tyg. Zbiornik ma już rok. Podłoże CAL.

Zastanawiam się co jest przyczyną? Bakterie ...
Czytaj więcej : Problem z klarownością wody | Wyświetlone : 2203 | Odpowiedzi : 3


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron