.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 13:25

Nowości Nowości dla Glony - identyfikacja i zwalczanie

Mapa strony Glony - identyfikacja i zwalczanie » Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie

Największa zmora każdego akwarysty.Wszystko na ich temat w tym dziale

Problem z glonami

Witam od listopada założyłem nowy zbiornik 300 l :D Oczywiście użyłem wody ze starego zbiornika 112l i przełożyłem stary filtr HW302 robi za biologa a jako mechaniczny dokupiłem Ferplast blumodular 03. Oświetlenie led ponad 10 000 lumenów. Stosuje nawozy blue-line. Na początku wszystko fajnie ale zaczął się problem z zielenicami i glonami nitkowanymi Stopniowo zmniejszyłem oświetlenie do 9h jak i dawkowanie nawozów Zielenic było mniej ale, ...
Czytaj więcej : Problem z glonami | Wyświetlone : 2799 | Odpowiedzi : 10


Problem z glonami

Akwarium ma ok. roku i od jakichś 2 miesięcy coraz więcej mi się tego pojawia.
Zbiornik 60l, 6 tęczanek, 8 Razbor Galaxy, 3 cierniooczki, 3 helmety i trochę krewetek Red Cherry

Co to są za glony?

foto01.jpg


foto02.jpg
Czytaj więcej : Problem z glonami | Wyświetlone : 2683 | Odpowiedzi : 16


Brązowy osad na roślinach, kamieniach i w ogóle na wszystkim

Pytanie jak w tytule. Wszędzie oasadza się jakiś brązowy nalot. Po przetarciu palcem schodzi dość łatwo. Co to może być? Akwarium ma 1,5 roku
Czytaj więcej : Brązowy osad na roślinach, kamieniach i w ogóle na wszystkim | Wyświetlone : 3146 | Odpowiedzi : 5


Jakie są przyczyny PYLENIA SZYB?

Jakie są przyczyny pylenia szyb?

Zmagam się z tym od startu. Nawet stosując CHICHIROS DOCTOR II NANO pył i tak jest widoczny na szybach po 2 dniach. Dziś po raz pierwszy wykryłem fosfor w wodzie, i moim zdaniem, jest on za wysoki (czy to może być przyczyna pylenia?).
Podłoże: spód - CAL Green Base XR, wierzch - CAL Black Earth.
Poniżej wyniki testów.

Opis akwarium: http://www.dfa.net.pl/doswietlenie-parvuli-trawnika-t6966.html
Czytaj więcej : Jakie są przyczyny PYLENIA SZYB? | Wyświetlone : 2819 | Odpowiedzi : 6


kropki na tafli itp.

Witam, właśnie zauważyłam na tafli wody drobne kropeczki, taki pyłek zielonkawy. Błona bakteryjna to nie jest, bo już naszukałam się po necie i nie mogę tego mojego znaleść. Foty to też raczej nie zrobie, na tafli nie widać koloru, dopiero jak się osadzi na ręce lub na fiolkach jak testy robilam. Trochę za dużo mam potasu ale podawalam na ślepo jak jeszcze testów nie miałam, a tu się okazuje że za mało żelaza mam. Podaję ...
Czytaj więcej : kropki na tafli itp. | Wyświetlone : 2137 | Odpowiedzi : 0


Ratowanie Anubiasa - glony wszelkiego kalibru

Cześć, wszedłem w posiadanie korzenia z anubiasem barteri nana mini, którego chciałbym uratować. Całość gęsto porośnięta krasnorostem, nitkami i nie wiadomo czym jeszcze. Bardzo proszę o sugestie - jak się do tego zabrać? Obrazek
Czytaj więcej : Ratowanie Anubiasa - glony wszelkiego kalibru | Wyświetlone : 2687 | Odpowiedzi : 5


Nie wiem co to za glon ale chcę żeby został :)

Kiedyś w jakiejś książce akwarystycznej przeczytałem, że niektóry akwaryści nie zwalczają pewnych glonów ze względów estetycznych. Nie przypuszczałbym, że może być to prawda, a że dotyczyć to ma nowicujsza to już w ogóle.

W załączniku macie zdjęcia z prośbą o identyfikację... Zdjęcia z wczoraj (dzień 38 od startu).

Glony te rosną u mnie na korzeniach. Tworzą ładny meszek, trudny do ściągnięcia mechanicznie. Smakuje ślimakom.

No i chciałbym aby sobie zostały ...
Czytaj więcej : Nie wiem co to za glon ale chcę żeby został :) | Wyświetlone : 2118 | Odpowiedzi : 2


Dzień 20. glony

Akwarium dzień 20. opisane tutaj: porada-doswiadczonych-akwarystow-t6745.html

Co to za glony?
Czytaj więcej : Dzień 20. glony | Wyświetlone : 2125 | Odpowiedzi : 0


Co to za glon? - zdjęcia i partametry w temacie

Witajcie.

Pierwszy raz wywaliło mi glonidło na podłożu i częściowo na skałach. Pomożecie mi zidentyfikować to dziadostwo bym wiedział jak z nim walczyć?

Parametry wody (zakres parametrów podany w przedziale, ze względu na kolor odpowiadający skali pomiędzy danymi wartościami):
pH - 6,4~6,8
KH - 3~6
GH - ~7
No2 - 0
No3 - 10~15

PS. Nie pomaga sterylizator UV, ani małe dawki mikro/makro.

Proszę o pomoc i porady.
Z góry dziękuję

-- ...
Czytaj więcej : Co to za glon? - zdjęcia i partametry w temacie | Wyświetlone : 2885 | Odpowiedzi : 18


Brązowy nalot

W jednym z akwariów pojawił się brązowy nalot, głównie na roślinach oraz na styku szyby z podłożem.
Jak walczyć z takim glonem i czy należy usunąć rośliny?
Świecę długo, ponieważ poprzednio miałam klopoty z niedoświetleniem roślinek.
Leję carbo raz / dwa razy na tydzień (litraż akwarium nie jest duży i nie chcę przedawkować).
Czytaj więcej : Brązowy nalot | Wyświetlone : 2266 | Odpowiedzi : 1


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890