.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 11:58

Nowości Nowości dla Glony - identyfikacja i zwalczanie

Mapa strony Glony - identyfikacja i zwalczanie » Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie

Największa zmora każdego akwarysty.Wszystko na ich temat w tym dziale

pierwsze pytania

Cześć jestem nowy na forum i zupełnie świeży w temacie.
Założyłem z synem małe 30l akwarium i po trzech dniach na liściach pojawiły się glony. Doczytałem źle to normalne i nie ma się czym przejmować, ale można sprowadzić do akwarium otoski i krewetki. Czy mogą być to krewetki red cherry, bo wszędzie piszą ludzie o amano, a nam podobają się bardziej red cherry? No i drugie pytanie czy po tych kilku dniach mogę już tam ...
Czytaj więcej : pierwsze pytania | Wyświetlone : 2926 | Odpowiedzi : 14


Problem w zidentyfikowaniu glonu.

Witam. Tak więc mam problem w zidentyfikowaniu glonu. Pojawił się jakiś tydzień temu na liściu lotosu, jak dotąd gdzie indziej go widzę (Chodzi mi dokładniej o te ,,niteczki")
Jeśli chodzi o dziurki na nim - to nie jest objaw. Taki został zakupiony.
Obrazek
Obrazek
Czytaj więcej : Problem w zidentyfikowaniu glonu. | Wyświetlone : 3157 | Odpowiedzi : 13


Co to jest i jak się tego pozbyć ?

Witam, mam nie miłego gościa który zaczyna porastać roślinki( kryptokoryne, nawódke i montecarlo).
Chciałbym się dowiedzieć co to jest i czy jest sposób na pozbycie się tego ?( nie chodzi mi o ślimaka :)
Czytaj więcej : Co to jest i jak się tego pozbyć ? | Wyświetlone : 2400 | Odpowiedzi : 2


Glonowe bagno - potrzebuję liny!

Witajcie drodzy forumowicze :v:
Od niedawna borykam się z plagą glonów w moim malutkim akwarium.

Znane mi dane:

Akwarium: optiwhite 16litrów (45cm*15cm*25cm)
Światło: 2x8W (świetlówki 6500K), 8 godzin dziennie
Filtr: wcześniej chińczyk, obecnie FZN-1 (gąbka, ceramika, zeonit, torf)
Podłoże: Energy Nutrients Soil 2in1
Założone 3.10.14r - od 14.11.14r. jachałem na bimbrowni, od miesiąca mam już butlę + spiek ceramiczny.
Nawożę pełną linią AquaArtu (tj, Classic, Micro, Macro ...
Czytaj więcej : Glonowe bagno - potrzebuję liny! | Wyświetlone : 2954 | Odpowiedzi : 7


Glon, zakwit, a może jedno z drugim?

Witajcie AKWAMANIACY :)

Mam nieciekawą sytuacje z wodą w akwarium, nie wiem co się do końca dzieje i co robić - może po prostu czekać. Kiedyś miałem podobne sytuacje, ale wtedy czekałem i po 3 miesiące, a jak mam tyle czekać to już wolę zrobić restart...
Co do roślin jak i żyjątek to mają się dobrze, te 1sze dalej bomblują.

Miał ktoś kiedyś podobnie jak ja na ...
Czytaj więcej : Glon, zakwit, a może jedno z drugim? | Wyświetlone : 2263 | Odpowiedzi : 10


biały nalot na korzeniu i podłożu

Proszę o pomoc identyfikacji tego co mi ''urosło'' na korzeniu i podłożu.
Akwarium jest świeżo założone (19 grudnia) i po paru dniach zrobił się śluzowy biały nalot. Potem woda zrobiła się lekko zielona (podejrzewam sinice) więc podałam algen stopp spezial. Niestety od ok. 4-5 dni zaczęły mi praktycznie prawie wszystkie rośliny gnić :( Jako,że jest to świeże akwarium nie podawałam żadnych dodatkowych nawozów. Dopiero drugi dzień podaję ...
Czytaj więcej : biały nalot na korzeniu i podłożu | Wyświetlone : 13852 | Odpowiedzi : 13


Prosze o pomoc

Witam.na wstępie chciałbym się przywitać.
Jeśli ktoś może pomóc to będę wdzięczny.Chodzi o ten paskudny glon którego nie mogę się pozbyć od dłuższego czasu mam dużo małych niteczek pokrytych brązowym nalotem.Nie wiem czy to brunatnica czy jakaś wata,w każdym razie jeśli ktoś miał do czynienia z czymś takim będę wdzięczny za wszelkie wskazówki jak to zwalczyć.Zdjęcia średniej jakości zrobione telefonem
baniak 112l funkcjonuje od około roku na jałowym podłożu,oświetlenie 3x24w 6500k,co2 z butli,filtr kubełkowy oraz ...
Czytaj więcej : Prosze o pomoc | Wyświetlone : 2179 | Odpowiedzi : 15


Glony, jak przeciwdziałać

Witam!
Zrestartowałem akwarium i jako substrat dałem nutriplant i po raz kolejny na nim mam problem z glonami.
Mam nadzieję że z tych słabej jakości zdjęć da się coś zobaczyć.
Pierwszy glon jest od początku, jest na każdym liściu, łatwo się go ściera palcami ...
20141217_205945.jpg

Drugi glon twardszy i od niedawna jest, osadził się na szybie i kamieniach
20141218_184927.jpg

W jaki sposób je zwalczyć ?
Czytaj więcej : Glony, jak przeciwdziałać | Wyświetlone : 2202 | Odpowiedzi : 12


Coś skutecznego na krasnorosty...

Cześć.Borykam się ostatnio z krasnorostami w moim akwarium.Doradzono mi w ikoli,żebym stosował algostop depot tetry.
Ktoś to stosował?Jakie są wasze opinie ?
Czytaj więcej : Coś skutecznego na krasnorosty... | Wyświetlone : 3905 | Odpowiedzi : 21


Jak się pozbyć ZIELENIC???

Witam.Proszę o pomoc jak się pozbyć zielenic, mam je na szybach liściach roślin i korzeniach. Akwarium działa od miesiąca, myślałem ze to chwilowe ale pojawiły się tydzień po zalaniu akwarium i nie ustępują.
opis akwarium:
Akwarium 200l ,podłoże Aqua Art substrat II 5,4l x4
oświetlenie 2x30w oraz 2x 45w
co2 butla 1.5kg
filtr JBL Cristal Profi e900.
NAWOZY :
SOLE makro 5ml dziennie
Mikro 3ml dziennie
easy carbo 5ml dziennie
Testy: SALIFERT
Co2 na poziomie ...
Czytaj więcej : Jak się pozbyć ZIELENIC??? | Wyświetlone : 23674 | Odpowiedzi : 19


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron