.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 27 kwi 2024, o 10:41

Nowości Nowości dla Glony - identyfikacja i zwalczanie

Mapa strony Glony - identyfikacja i zwalczanie » Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie

Największa zmora każdego akwarysty.Wszystko na ich temat w tym dziale

glony :(

witam i kolejny problem się pojawił w moim akwa :( żadnych plusów tylko same problemy
tym razem zaatakowały mnie glony

robią się tak jakby kuleczki czarne/zielone a później z nich wyrastają takie niteczki mam to na korzeniu, mchu i na roślinkach na jednej roślince już dosyć sporo tego urosło

próbowałem to zniszczyć poprzez niezapalanie światła przez 3 dni ale nic nie dało

mech już też zaczyna atakować ...
Czytaj więcej : glony :( | Wyświetlone : 3298 | Odpowiedzi : 15


Prośba o pomoc, co to może być.

Witam! Zauważyłem, że coś takiego mi się pojawia na szybce oraz na roślinach. Taki osad. To glon? Oraz jak z tym walczyć. Następne pytanie: co może być przyczyną żółtych listków u roślin? Pozdrawiam i przepraszam za okno w akwarium :)
W rzeczywistości jest bardziej zielonkawe.
Obrazek

Obrazek
Czytaj więcej : Prośba o pomoc, co to może być. | Wyświetlone : 2532 | Odpowiedzi : 22


co jest przyczyną ?

dosadziłem w sobotę trochę roślin i dziś zauważyłem na niektórych coś jakby rozmokłą watę mam nadzieję że to martwy krasnal. Podaję 4ml co2 05ml. makro i tyle samo micro na 54l.Czy dobrze myślę że to martwy krasnal?czy to jakieś inne paskudztwo? :x
Czytaj więcej : co jest przyczyną ? | Wyświetlone : 1748 | Odpowiedzi : 6


Glon zaatakował!

Tydzień temu, dolozylem oswietlenie +160W (razem 240)=8 godzin dziennie
zakupilem i zaczlem stosowac CO2
Oraz nawozy (Sole)

450l
Podłoże żwirek
Temperatura 25C


Parametry:
ph 7,2
kh 8
gh 11
NO2 0.025-0.05
NO3-3
PO4- 0.4
Fe-0
NH4<0.05
Czytaj więcej : Glon zaatakował! | Wyświetlone : 4798 | Odpowiedzi : 69


Zielony Osad

Pojawił się na szybach zielony osad trudny do usunięcia :yuck: . Próbowałem go szorować czyścikiem na magnesie ale nic to nie daje. Czego można użyć aby się go pozbyć i co robić aby nie wrócił? :x Chcę go maznąć czyścikiem kuchennym metalowym ale boję się o szyby żeby nie porysować. ...
Czytaj więcej : Zielony Osad | Wyświetlone : 2001 | Odpowiedzi : 11


Czy to okrzemki.? ?

Obrazek
Obrazek

Witam wszystkich , mam problem który się pojawił od paru dni .Brązowieją mi TYLKO stożki tej roślinki( KABOMBA?) sprawdzałem palcem czy nie jest to szorstkie, NIE JEST SZORSTKIE, dodam iż podaje co2 . zbiornik dojrzały, nawożenie to k2so4, kh2po4, baniaczek 126l, oświetlenie 2x24 w , 2x 18w. PROBLEM TKWI TYLKO I WYŁĄCZNIE NA TEJ ROSLINCE ;( na chwilę obecną zrobiłem testy oto one NO3-25.KH-9,GH-14.PH-około 7, ...
Czytaj więcej : Czy to okrzemki.? ? | Wyświetlone : 3869 | Odpowiedzi : 14


Liście bananowca

Czy to prawda że liście bananowca mają takie same właściwości jak liście migdałecznika? W bananowcu jest lateks czy on nie szkodzi krewetką ? :shock:
Czytaj więcej : Liście bananowca | Wyświetlone : 5220 | Odpowiedzi : 3


glony nitkowe przy podaniu co2

Witam wszystkich serdecznie chciałbym się wpierw przywitać i prosić o pomoc jak w temacie.CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNA POJAWIANIA SIE NITKOWATYCH GLONÓW NA ROŚLINACH?? przy podawaniu co2// dodam że odstawiłem co2 z bimbru .podmieniłem pare razy wodę niktowate znikneły> zbiornik dojżały, parametry wody ok. nawoże k2so4 plus PG clasic, nie odpuszczę , zamówiony zestaw co2 z butli. moje roślinki to moczarka ,nurzaniec. zrobie restart na ziemi ogrodowej bo to mam w planie teraz sam żwirek z ...
Czytaj więcej : glony nitkowe przy podaniu co2 | Wyświetlone : 6013 | Odpowiedzi : 49


Czy to sinice?

Wiem, że masa ludzi o to pyta, jednak niestety to co widzę w akwarium nie przypomina żadnego glona - jednak obsiada z tego co widzę tylko jedną roślinę.
Jeśli tak, to rozumiem, że marsz po NO3 i PO4 ?
Czytaj więcej : Czy to sinice? | Wyświetlone : 4771 | Odpowiedzi : 19


Prawdopodobnie okrzemki + niedobór CO2

Witam.

Na początek może ogólny wygląd akwarium aby było wiadomo ile czego jest :)
Obrazek

Akwarium 112L
Zalane 13 grudnia. Obsada od 30 grudnia.
Podłoże żwirek + substrat
Oświetlenie standardowe czyli 2x 18W plus przykrywa obklejona folią aluminiową od spodu
Czas oświetlenia - 12h
Podmiany raz w tygodniu ok 25%
Temepratura 26%
Filtr Aquel Turbo 1000 z wkładem ceramicznym

Parametry mam tylko takie bo więcej testów kropelkowych ...
Czytaj więcej : Prawdopodobnie okrzemki + niedobór CO2 | Wyświetlone : 5105 | Odpowiedzi : 21


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890