.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 14:03

Nowości Nowości dla Glony - identyfikacja i zwalczanie

Mapa strony Glony - identyfikacja i zwalczanie » Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie

Największa zmora każdego akwarysty.Wszystko na ich temat w tym dziale

Atak glonów po podmianie wody.

Witam,
może ktoś wie co to może być :)
Akwarium:
112l
oświetlenie 2x18W osram 840, czas świecenia 10 godzin dziennie
piasek kwarcowy na dnie
rośliny to rogatek sztywny i nurzaniec
obsada: 10 neonów, 10 danio, 6 kirysków, 1 zbrojnik niebieski
filtr eheim biopower 240

Jeśli przez dwa tygodnie nie podmieniam wody to nie mam glonów i jest ok ;) ...
Czytaj więcej : Atak glonów po podmianie wody. | Wyświetlone : 2648 | Odpowiedzi : 12


Pomoc w identyfikacji i zwalczeniu glona

Co to za glon i jak z nim walczyć ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wystarczy tylko zwiększenia dawki CO2 w płynie? Jeśli tako to o ile ?
Czytaj więcej : Pomoc w identyfikacji i zwalczeniu glona | Wyświetlone : 2182 | Odpowiedzi : 18


Czy to Sinice ????

Witam :-)
Jakieś 2 miesiące temu pojawiło się w moim zbiorniku coś takiego.
Pinki 032.jpg

Pinki 037.jpg

Pinki 040.jpg

Zidentyfikowałam intruza jako sinice. Nie atakuje roślin jest tylko na podłożu.
Zbiornik ma 250l i był restartowany w czerwcu ub roku ze względu na zmianę obsady i aranżacji.
Planowałam hodować skalary i sporo roślin trawnikowych. Pozbyłam ...
Czytaj więcej : Czy to Sinice ???? | Wyświetlone : 3993 | Odpowiedzi : 10


Sposób na glony-woda utleniona.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=geFDaOhCphA
Sprawdzaliśmy z wieloma akwarystami na jednym z for, bardzo dobry sposób na pozbycie się glonów z akwarium choć wiadomo, walczymy tylko ze skutkami ich powstawania.
Myślę że, każdemu się to przyda.
Czytaj więcej : Sposób na glony-woda utleniona. | Wyświetlone : 12187 | Odpowiedzi : 12


Woda utleniona-jaja hellenek

Czy ktoś wie czy woda utleniona 3% może zniszczyć jaja tych ślimaków?
Mam na korzeniach anubiasów mnóstwo krasnorostów a jak wiadomo można je łatwo usunąć wodą utlenioną ale, są też jaja hellene i mam dylemat bo zależy mi na odchowaniu jak największej liczby tych ślimaków.
Zamierzam wyciągnąć roślinę z akwarium i psiakczem spryskać glony.
Czytaj więcej : Woda utleniona-jaja hellenek | Wyświetlone : 1397 | Odpowiedzi : 1


Glony, glony i jeszcze raz glony.

I jeszcze jeden problem z mojej strony :)

Po przeprowadzce akwarium w nowe miejsce i przymusowym restarcie zaczął się problem. Spójrzcie na zamieszczone przeze mnie zdjęcia - zwłaszcza zwróćcie uwagę na korzeń i boczną szybę, którą specjalnie zostawiłem niewyczyszczoną aby pokazać skalę problemu. W ciągu jednego dnia potrafi mi całą przednią szybę zarosnąć.

Obrazek
DSC_0673 by grzybson88, on Flickr
Obrazek
DSC_0674 by grzybson88, on Flickr
Obrazek
DSC_0677 ...
Czytaj więcej : Glony, glony i jeszcze raz glony. | Wyświetlone : 3141 | Odpowiedzi : 17


Krasnorosty, moja walka.

Witam. Chcę się z wami podzielić moją żmudną walką z tym uporczywym glonem.
A wiec, akwarium które opiszę założyłem na początku 2012, miał być to najzwyklejszy zbiornik towarzyski 54l bez fajerwerków i tak było przez mniej więcej 6 miesięcy, następnie dołożyłem światło 0,5 W/L (t5 865), butle z CO2 rozprowadzane przez dyfuzor szklany i sole metodą EI. Wszystko szło dobrze, co poniedziałek wymiana 50% wody i wycinka miski roślin. Niestety musiałem wyjechać na miesiąc i ...
Czytaj więcej : Krasnorosty, moja walka. | Wyświetlone : 4139 | Odpowiedzi : 0


Prośba o identyfikację glona.

Witajcie.
Pojawiło mi się na roślinach w akwarium takie coś jak na zdjęciu

http://www.tinypic.pl/ahi3g4o0j4u5

może słabo widać, ale i tak wybrałem najlepsze z kilku jakie zrobiłem. Wygląda to mniej więcej tak, jakby rośliny zarosły siwą brodą. Na niektórych roślinach - dokładnie na Ludwigii (widać ją na zdjęciu, to ta z żółto-czerwonymi listkami) farfocle są dłuuugie (kilka cm) i wtedy zaczynają się robić zielonkawe. Meszek porasta też nurzańca (zwykły, nie ...
Czytaj więcej : Prośba o identyfikację glona. | Wyświetlone : 2836 | Odpowiedzi : 26


krasnorosty?

Witam. Mam problem z baniakiem. Wystartowałem miesiąc temu. Baniaczek 200l, 2 filtry wewnętrzne aquaszut 750 (z czego jeden napowietrza), obsada to 5 skalarów, neony czerwone w ilości 14szt, zbrojniki weloniaste 2szt. (jeden bez ogona bo rak mu zeżarł) i 3 raczki niebieskie. Oświetlenie to 2x30W. Pojawiły się glony i nie wiem jak je zwalczyć. Baniak niczym nie nawożony, parametry mierzone paskami JBL (wiem że mało dokładne): NO3 - około 30, NO2 - 0, GH - ...
Czytaj więcej : krasnorosty? | Wyświetlone : 1937 | Odpowiedzi : 9


Don Kichot z Wrocławia, czyli nierówna walka z glonami...

Hej! Mam nadzieję, że znajdę u was pomoc, gdyż zawiodły mnie już wszystkie możliwe sposoby walki z zielonym ustrojstwem (czyt. glony). Od pewnego czasu (1,5 miesiąca) pojawił się w moim akwarium problem z ciemnozielonymi glonami, podejrzewam, że krasnorostami, ale nie jestem do końca pewien. Do tej pory żadnych problemów nie miałem. Glon atakuje głównie mikrozoria i bolbitisy, niszcząc je w zastraszającym tempie:( (fotki). W jaki sposób (najlepiej naturalny), zwalczyć tą plagę?
Akwarium: 240 litrów
dwie ...
Czytaj więcej : Don Kichot z Wrocławia, czyli nierówna walka z glonami... | Wyświetlone : 1814 | Odpowiedzi : 11


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890