.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 27 kwi 2024, o 11:23

Nowości Nowości dla Krewetkaria

Mapa strony Krewetkaria » Dział : Krewetkaria

Galeria naszych zbiorników

[300]Krewetkowa odskocznia

Na wstępie witam wszystkich odwiedzających ten wątek.
Od dawna po głowie chodził mi pomysł nad zmianą fauny w akwarium. Była to trudna decyzja, ale postanowiłem spróbować szczęścia z krewetkami. Póki co walka jest ostra i nie obchodzi się bez strat w stadzie. Jednak po tylu latach posiadania ryb w tym akwarium nie poddam się tak łatwo i mam nadzieję na poprawę. Generalnie cała aranżacja nie jest jeszcze dokończona, ponieważ moje aspiracje wyprzedzają nieco moje dochody.... ...
Czytaj więcej : [300]Krewetkowa odskocznia | Wyświetlone : 2759 | Odpowiedzi : 21


"AquaView - Galerie Akwarystyczne"

"Witam wszystkich,

Chciałbym zaprosić wszystkich miłośników podwodnego świata do odwiedzenia nowego serwisu akwarystycznego AquaView.pl i zaprezentowania swoich zbiorników.

Serwis z założenia ma być miejscem, gdzie będzie można podziwiać prace akwarystów z całej Polski, niezależnie od wyznawanego podejścia do akwarystyki. Każdy może dodać swoje akwarium, oceniać i dyskutować.

AquaView jest nadal we wczesnej fazie rozwoju, dlatego będziemy wdzięczni za każdą sugestię na temat portalu oraz informacje na temat wyłapanych błędów/niedociągnięć.

W przyszłości planowane są konkursy z ...
Czytaj więcej : "AquaView - Galerie Akwarystyczne" | Wyświetlone : 2367 | Odpowiedzi : 0


Restart Krewetkarium !!!

Witam !!!

Proszę o pomoc nie dawno zakupiłem krewetkarium 30l opti-whie w skład zestawu wchodzi :
-filtr AQUAEL FZN-1
-lampka AQUATIC NATURE Solar duo body 26 watts
-grzałka aquael 30 watt + termoregulator THERMOSTAB TS-500 timer
Z tego co mi wiadomo sprzęt ten jest w pełni profesjonalny .(To moje pierwsze krewtkarium mam dopiero 14 lat a mam już zadbany baniaczek 200l oczywiście z pomocą taty) :D ...
Czytaj więcej : Restart Krewetkarium !!! | Wyświetlone : 2408 | Odpowiedzi : 12


[>500l] Mój świat i moja odskocznia

Może i czas już zacząć pokazywać to co się ma u siebie, póki co temat rozwijał się na moim lokalnym forum teraz przyszedł czas i na shrimp.pl także, swoją przygodę z krewetkami rozpocząłem jakieś 5 lat temu i trwa to do dziś, studiowanie w trybie dziennym i praca na można powiedzieć pełnym etacie nie za bardzo daje mi czas na to żeby to co tak lubię, czyli krewetki rozwijało się tak jakbym tego chciał no ...
Czytaj więcej : [>500l] Mój świat i moja odskocznia | Wyświetlone : 5331 | Odpowiedzi : 29


[30l.] Snow White

Temat powstał w ramach udręczania psychicznego kolegi "swierzak". Nie ma czego pokazywać i mówiłem mu to, lecz z uporem maniaka dopiął swego.
Przedstawiam hodowlane krewetkarium z krewetkami snow white
Akwarium Nano firmy Diversa o wymiarach : 30x30x30 (27l. brutto)
Filtracja: obecnie Aquael Fan2, lecz docelowo będzie podpięty eheim 2215
Podłoże: czarny piasek kwarcowy (grubość warstwy piasku max 1cm.)
Rośliny: Mech crepping, Taiwan, oraz mini pelia
Dekoracje: 1 korzeń Opuva i 3 kawałki kory cynamonowca
Zwierzęta: ...
Czytaj więcej : [30l.] Snow White | Wyświetlone : 1640 | Odpowiedzi : 0


The Art of the Planted Aquarium 2013 Nano

W dniach 25-27 stycznia 2013 odbyła się kolejna edycja targów Pet Fair w Hanowerze. Podczas targów odbył się konkurs akwarystyki roślinnej min. w kategorii Nano. Polacy odnieśli w tej kategorii sukces. Polski Aquascaper Piotr Dymowski zdobył 7 miejsce za swoją pracę.

Akwaria konkursowe były dostarczone przez firmę Dennerle.
Wymiary akwariów Nano 25x25x30cm
podłoża Dennerle zgodnie z uznaniem akwarystów

Aquascaperzy mogli użyć własnych teł akwariowych, systemów CO2, filtrów UV.

Zwycięzcy mogli liczyć na nagrody:
- 1 ...
Czytaj więcej : The Art of the Planted Aquarium 2013 Nano | Wyświetlone : 1613 | Odpowiedzi : 0


Tabele klasyfikacji Crystal Red i Crystal Biene

Zebrałem w jedno miejsce kilka tabel, z których możemy sklasyfikować nasze krewetki ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieję, że się przydadzą ;)
Czytaj więcej : Tabele klasyfikacji Crystal Red i Crystal Biene | Wyświetlone : 4569 | Odpowiedzi : 4


[20L] Tauren

ShrimpSet 20, czyli 25x25x30, założony w listopadzie 2011 r.

Filtr: Pat-Mini 4W

Światło: 11W

Podłoże: Aquatic-Nature Shrimp-Soil + piasek jasny kwarcowy 0,1-0,3

Flora: Gałęzatka, Rogatek, Sagittaria subulata, Anubias Bateri, Ophiopogon minima, mech: phoenix i java

Fauna: Blue Pearl, RC, Anentome Helena

Obrazek

Obrazek

---------------------------------------Grudzień 2011

Po wszędobylskiej ekspansji wszelkiego zła w postaci wypławków,nicieni i innych, czas na małą rearanżację i mam nadzieję spokój.

NO3, NO2, Cl2 - 0
gh > 14
kh - 8
pH ...
Czytaj więcej : [20L] Tauren | Wyświetlone : 2602 | Odpowiedzi : 10


63 litry prawe i 63 litry lewe ;)

Chyba nadszedł czas na to żeby co nieco napisać o sobie i o tym co i jak gania po moim pokoju, a raczej jego części zaszklonej ;)

31.08.2011 zasypałem i zalałem dwa zbiorniczki, powstały one z podzielenia jednego akwarium (90x40x35) na dwie prawie równe połowy.... tak wyszło, no ale do rzeczy, tutaj

Wymiary
45x40x35 cm - każdy

Podłoże
Ada Amazonia New - każdy

Filtracja
-lewy zbiornik ...
Czytaj więcej : 63 litry prawe i 63 litry lewe ;) | Wyświetlone : 2489 | Odpowiedzi : 5


[16l] Moblaw

Zbiornik: 25x25x25 "chińskie Opti"
Oświetlenie: Aquael Decolight 11W
Filtr: HBL-301
Ogrzewanie: Brak
Woda: 100% RO z uzdatniaczem
NAwożenie: Easy Carbo
Podłoże: RBS
Dekoracje: Red Mood Wood, Otoczak
Obsada: Red Cherry
Rośliny: Różnego rodzaju mchy (Java, Stringy, Willow, Phoenix, Christmas, Mini Pelia itd.), Anubias, Microsorum Windelov, Pteropus, Pogostemon Helferi, Pistia, Rzęsa.

Zdjęcie takie a nie inne, bo kuzynka pod moją nieobecność cyknęła kilka zdjęć swoją lustrzanką.

Obrazek
Czytaj więcej : [16l] Moblaw | Wyświetlone : 1811 | Odpowiedzi : 3


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890