.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 29 kwi 2024, o 11:49

Nowości Nowości dla Luźne Polaków rozmowy

Mapa strony Luźne Polaków rozmowy » Dział : Luźne Polaków rozmowy

Rozmowy o wszystkim i o niczym

Wesołych Świąt !!!

Dla jednych są kłopotliwe, dla drugich są kosztowne, inni zaś czekają na nie cały rok, aby zasiąść w gronie rodzinnym i porozmawiać. Ponieważ nasze życie pędzi coraz szybciej... Jak lokomotywa bez hamulców, z coraz większym trudem potrafimy znaleźć czas dla naszych najbliższych. Życzę Wszystkim, aby w te Święta znaleźli czas i podzielili się opłatkiem z całą rodziną (nawet tą nie zbyt lubianą ;) ).
P.S. Pamiętajmy ...
Czytaj więcej : Wesołych Świąt !!! | Wyświetlone : 1011 | Odpowiedzi : 0


Dni Akwarystyki w Muzeum Przyrody w Drozdowie

Obrazek


III Dni Akwarystyki w Muzeum Przyrody w Drozdowie

Sobota 15.10.2011r

9.30 Anna Archacka, Dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie – słowo wstępne
9.45 Roman Pawlak, UMK w Toruniu - „Pielęgnice jeziora Wiktoria”
10.35 Teresa Grużewska, Muzeum Przyrody w Drozdowie -„Ciąg dalszy kariery chrzanu w akwariach i nieco o jego krewniakach (rzepichy, rukiew, rzeżuchy).
11.25 Przerwa kawowa
11.35 Adam Karwowski, Muzeum Przyrody w Drozdowie –„Chronione i rzadko występujące gatunki ryb wód północno-wschodniej Polski”.
12.10 Łukasz Kulesza ...
Czytaj więcej : Dni Akwarystyki w Muzeum Przyrody w Drozdowie | Wyświetlone : 1166 | Odpowiedzi : 0


Potrzebna pomoc stolarza!!

Chciałabym zbudować stelaż pod malutki dziecięcy materac 60x120. W takich rozmiarach są tylko okropne łóżeczka dziecięce ze szczebelkami, moja córka takiego nie cierpi... Chciałabym postawić jej więc małe, ale już takie jakby "dorosłe" łóżeczko, z wysokimi brzegami, żeby się w nocy nie sturlała (najlepiej jeśli z jednej strony dałoby się to szybko demontować na czas karmienia), ale bez jakichś krat po bokach. No i na tyle mocne, żeby można się było przy niej "przyłożyć" i ...
Czytaj więcej : Potrzebna pomoc stolarza!! | Wyświetlone : 1093 | Odpowiedzi : 0


Wystawa Akwarystyczna Zoo Expo 2011 - 30.09-02.10.2011

W imieniu organizatorów FaunaPlanet.TV oraz Kieleckiego Forum Akwarystycznego
KFA pragniemy zaprosić STOWARZYSZENIA, KLUBY, FORA, i inne organizacje akwarystyczne oraz osoby nie zrzeszone do uczestnictwa w Wystawie Akwarystycznej która odbędzie się w dniach 30.09-01.10.2011 podczas tegorocznej edycji targów Zoo Expo w Warszawie.

Organizator targów Zoo Expo zapewnia bardzo atrakcyjne warunki uczestnictwa w Wystawie Akwarystycznej.

TAKIEJ WYSTAWY JESZCZE NIE BYŁO – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Wystawie Akwarystycznej prosimy o kontakt:
Email: ...
Czytaj więcej : Wystawa Akwarystyczna Zoo Expo 2011 - 30.09-02.10.2011 | Wyświetlone : 1048 | Odpowiedzi : 0


II SZCZECIŃSKA WYSTAWA KREWETEK I AKWARIÓW

Obrazek

Dzięki wspólnym działaniom Uniwersytetu Szczecińskiego, Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług oraz grupy niezrzeszonych zachodniopomorskich wielbicieli akwarystyki, w dniach 16-18 września 2011 odbędzie się w Szczecinie II Wystawa Krewetek i Akwariów. Na wystawie będzie można obejrzeć ciekawe gatunki krewetek słodkowodnych i ryb akwariowych.

Jeśli ktoś do tej pory nie miał przyjemności, by obserwować życie i zwyczaje tych małych, ale fascynujących stworzeń to może to zrobić właśnie podczas trwania wystawy. Na wystawie będzie można również porozmawiać ...
Czytaj więcej : II SZCZECIŃSKA WYSTAWA KREWETEK I AKWARIÓW | Wyświetlone : 1070 | Odpowiedzi : 2


Moje oczko wodne

Witam
Oczko powstało niedawno , jakiś 8 miesięcy temu ,a w tym roku je wykończyłem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Czytaj więcej : Moje oczko wodne | Wyświetlone : 2097 | Odpowiedzi : 21


ZOO Zamość i Muzeum Przyrody w Kazimierzu Dolnym

Obrazek


Fotorelacja z wycieczki do Kazimierza Dolnego i Zamościa :
http://www.akwa-mania.mud.pl
Czytaj więcej : ZOO Zamość i Muzeum Przyrody w Kazimierzu Dolnym | Wyświetlone : 1158 | Odpowiedzi : 0


Krótkie przedstawienie - tutaj napisz kilka zdań o sobie ;)

Nie znalazłem wątku, w którym można by było napisać parę słów o sobie a myślę, że warto wiedzieć, z kim się na forum rozmawia. Dlatego zacznę.

Rafał, lat 31. Gorzów Wielkopolski. Na co dzień nauczyciel matematyki i fizyki, w wolnych chwilach administrator Lubuskiego Forum Akwarystycznego. Akwarystyką zajmuję się (po dłuższej przerwie) od 6 lat. Obecnie w domu mam 5 zbiorników - 460 litrów z paletami, 450 litrów z welonami, 112 l towarzyskie, 64 litry krewetkarium ...
Czytaj więcej : Krótkie przedstawienie - tutaj napisz kilka zdań o sobie ;) | Wyświetlone : 22123 | Odpowiedzi : 141


III Mistrzostwa Dyskowców Warszawa 2011

Obrazek
Regulamin
III Międzynarodowych Mistrzostw Dyskowców

Warszawa 2011.

§ 1

III Międzynarodowe Mistrzostwa Dyskowców zwane dalej Mistrzostwami, organizowane są przez stowarzyszenie: Polski Klub Miłośników Dyskowców Mają one charakter otwarty. Mogą w nich uczestniczyć zarówno zrzeszeni, jak i nie zrzeszeni akwaryści krajowi oraz zagraniczni, w oparciu o ustalenia niniejszego regulaminu.

§ 2

Mistrzostwa odbędą się w ramach Targów ZOO-Expo w dniach 29.09 – 2. 10. 2011r. w Warszawie na hali wystawienniczej MT Polska przy ul. ...
Czytaj więcej : III Mistrzostwa Dyskowców Warszawa 2011 | Wyświetlone : 1091 | Odpowiedzi : 0


Konkurs !!!

Tak więc jak nic wam do mózgownic nie wpadło, to jak zwykle ja musiałem coś wymyślić.
Jako iż kolejne "akwarium roku" gdzie admin stwierdza że nie da obiecanego OW itp, tudzież dokończ słowo lub ostatnia litera są już oklepane jak ścieżka w iwagumi Navne to postanowiłem zrobić coś co zajmie wam chwilę czasu:
No i zaczynamy:
Konkurs polega na: zidentyfikowaniu ryby/krewetki/ślimaka czy innego stwora wodnego na podstawie wycinka zdjęcia .
Raz dziennie wrzucę wycinek zdjęcia ...
Czytaj więcej : Konkurs !!! | Wyświetlone : 2008 | Odpowiedzi : 13


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890