.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 20 kwi 2024, o 03:22

Nowości Nowości dla Luźne Polaków rozmowy

Mapa strony Luźne Polaków rozmowy » Dział : Luźne Polaków rozmowy

Rozmowy o wszystkim i o niczym

Może zabraknąć głównego składnika do produkcji diod

Na przestrzeni ostatnich miesięcy zapotrzebowanie na główny składnik świecących diod - trójmetylek galu (TMGa) wzrosło kilkakrotnie. Największy producent TMGa ze względu na bezprecedensową konieczność rozbudowy linii produkcyjnych zmuszony został do podniesienia ceny tego preparatu o około 15 procent, gdyż obecne moce przerobowe są niewystarczające, by zaspokoić potrzeby rynku, donosi "Chemistry World".

Według światowych ekspertów niezwykle dynamiczny wzrost zapotrzebowania producentów świecących diod - tzw. LED'ów - na TMGa wynika z bardzo szybkiego rozwoju branży elektronicznej, w ...
Czytaj więcej : Może zabraknąć głównego składnika do produkcji diod | Wyświetlone : 947 | Odpowiedzi : 0


Spotaknie forumowiczów DFA!

Sądzę, że fajnie było by się spotkać i w końcu poznać osobiście z większą ilością użytkowników niż do tej pory. Może zorganizujemy jakąś imprezkę w najbliższym czasie?

Pozdrawiam
Czytaj więcej : Spotaknie forumowiczów DFA! | Wyświetlone : 1263 | Odpowiedzi : 11


Głosowanie na bloga WTA "Babki w Egipcie" :)

Witam w imieniu WTA ;), i spieszę donieść, że:

Do 21 stycznia 2010 można głosować na bloga Wrocławskiego Towarzystwa Akwarystycznego "Babki w Egipcie", który bierze udział w konkursie Blog Roku 2009. Blog powstał w czasie realizacji projektu obserwacji środowisk małych rybek babkowatych w Morzu Czerwonym, we wrześniu 2009. To pierwszy polski blog tworzony w czasie akwarystycznych badan terenowych!

Kto nie czytał bloga - niech poczyta (link ...
Czytaj więcej : Głosowanie na bloga WTA "Babki w Egipcie" :) | Wyświetlone : 1010 | Odpowiedzi : 0


Śmieszne :)

Trochę mnie nie było na forum, po powrocie trochę się uśmiałem :brawo: parę wyjaśnień, od nośnie opisów roślin tylko jeden portal przytoczony był mi znany, pozostałe pierwszy raz na oczy zobaczyłem. Uwierzcie mi panowie/ panie, że te teksty są ogólnie dostępne, mógłbym wiele przytoczyć przykładów portali/forów gdzie te opisy są takie same. Więc trochę nie na miejscu jest pisanie, że plagiat i podanie konkretnego źródła informacji, ...
Czytaj więcej : Śmieszne :) | Wyświetlone : 991 | Odpowiedzi : 0


Czy podłączona butla Co2 może leżeć ?

Otóż zawsze byłem takiego przekonania, że ciekły dwutlenek uszkodzi membranę reduktora. Tak bynajmniej kiedyś wyczytałem w internecie !
Dzisiaj natrafiłem na ciekawą odpowiedź dotyczącą tego zagadnienia. Dwóch "Brainiac-ów" napisało, że z powodzeniem działa u nich nawożenie Co2 z leżącą butlą !
Tak sobie myślę, żeby spróbować :o
Czytaj więcej : Czy podłączona butla Co2 może leżeć ? | Wyświetlone : 1576 | Odpowiedzi : 2


Pokażmy swoją twarz.

Będzie nam łatwiej się rozpoznać podczas spotkań na różnego rodzaju imprezach, kiedy wstawimy tutaj nasze fotki.
Tak więc zaczynam jako pierwszy:
Czytaj więcej : Pokażmy swoją twarz. | Wyświetlone : 1535 | Odpowiedzi : 10


Babki w Egipcie - styczniowe spotkanie WTA :)

Zapraszamy wszystkich chetnych na styczniowe spotkanie Wroclawskiego Towarzystwa Akwarystycznego. Zbiorka dnia 04 stycznia 2009 przy bramie wjazdowej do Zoo o godz. 18:00. Na spotkaniu pokazemy film 'Srodowiska zycia malych ryb babkowatych z rodziny Gobidae w Morzu Czerwonym', nakrecony w czasie podwodnych badan ktore prowadzilem w Egipcie we wrzesniu 2009. Czas projekcji ok. 30 minut, pozniej jak zwykle czas na dyskusje o rybach i na kawe/herbate :)

PS: ...
Czytaj więcej : Babki w Egipcie - styczniowe spotkanie WTA :) | Wyświetlone : 1122 | Odpowiedzi : 3


Życzenia noworoczne :)

Siema, chciałbym złozyc Wam zyczenia noworoczne :mrgreen: Tak wiec wszystkiego najlepszego w nowym 2010 roku :) pozdro
Czytaj więcej : Życzenia noworoczne :) | Wyświetlone : 1084 | Odpowiedzi : 2


Jeszcze żywy KARP !

Obrazek

Wesprzyj tegoroczną edycję społecznej kampanii Klubu Gaja Jeszcze żywy karp na rzecz humanitarnego traktowania karpi podczas ich transportu i sprzedaży. W tym roku akcja rusza pod hasłem Lud lubi karpia, karp lubi lód!


Więcej na:

http://www.klubgaja.pl/zwierzeta/karpie/


Co drodzy userzy sądzicie o tej akcji ?
Czytaj więcej : Jeszcze żywy KARP ! | Wyświetlone : 1347 | Odpowiedzi : 3


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron